Отговори
# 15
  • Мнения: 238
Фокси


Честита ни нова тема, в нов раздел! Само хубави новини за отшумяващи колики и успешно кърмене да има тук!  Peace

Гея, и аз щях да пощурея снощи от мрънкане и пъшкане на малката, ама в моя случай беше от 22 до 0.30ч. и то защото искаше да суче нон-стоп. Видях се в чудо - два часа и половина  Shocked ми вися на гърдите, те меки като пихтия, явно нищо не пускат, ама тя гладна и упорита, и дърпа и смуче ....... а като я отделя - мрънкане, пищене ..... шок и ужас #Crazy. Таткото я взе за 15 минути, да може поне малко мляко да слезе и евала  ..... хапна и заспа. Ама мен нервите ме хванаха яко - кога съм седяла аз 2 часа на едно място, а права не мога да я кърмя - нямам слинг .....

Хайде това е от мен, като за начало, че пак е време за цокане  Grinning

# 16
  • Мнения: 71
Привет мами,
много ми липсвате, но почти не ми остава време за форумчето.
Честити бебчета на всички мами, на които съм пропуснала да честитя - да са ви живи и здрави, да хапват и да спинкат, да пълнят памперсите и да нямат колики!!!
Ние сме на първа консултация на 05.03. , не сме ходили на контролно мерене, но се мерим в къщи и май доста е качило нашето отроче - от 3900 сега по груби сметки сме 5100 - 5200, което си е доста. Имам кърма, но е недостатъчно и го дохранвам, нощното хранене още не е отпаднало. Доки ще ни се кара за кг. и за нощното хранене. Бебо има колики и понякога се "виждаме в чудо". Изкарвам го денем на балкона да го аклиматизирам, но още не съм го извеждала навън. Аз се възстановявам добре - в болницата оставих 13 кг, сега съм свалила 3кг и ми остават още 10-тина, вече се събрах в едни от дънките си /голям успех/, но корема ми още не се е прибрал. Нямам пигментация по корема, нито стрии, само леко ме "опъва" операцията.
Ще се опитвам поне да ви чета по често - дано да има само хубави новини за нашите бебоци!!!
Целувки и  Hug Hug, хубав слънчев ден!!!
Успех на мамите в очакване - леко и безпроблемно раждане!!!

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Гея и малката не спа от 11 до 3 през нощта.Сега съм като сомнамбул и ме боли главата.Чакам я да заспи и лягам с нея  Praynig Crazy

# 18
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен в новата тема!!!
Фокси,   bouquet
Нека да ни е на късмет и само хубави новини да четем тук!!!

Ох, това със неспането май е епидамия. И нашата мацка снощи се събуди към 12.30 и си откара до 3.00ч в скимтене и сумтене. После се събуди в 5.00 и в 7.00 вече се беше наспала. И аз съм като зомби днес.
Отделно баткото ни ходи на детска точно 3 дни и се разболя. Не беше ходил отпреди Коледа. Зарази и таткото, а за малко да лепне вируса и на малката. Тя се разминава за сега само с хъркащ нос. Та сега всички в къщи са натръшкани болни. Гого само беснее - вика и бяга и постоянно я събужда и това я изнервя допълнително. Хаусът е пълен, а най-лошото е че незнам докога ще продължи. Нямам намерение да пускам Гого скоро на детска, писна ми само да ми се разболява, а как ще се оправям и с двамата не ми се мисли. Моля се поне времето да се постопли, че да почнем да излизаме вече че иначе ще лудна скоро  Crazy
Това е от мен, че принцесата пак се наспа за 20 минути.
 Hug ви всички!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 748
Запис и от мен!Фокси  Hug Hug Hug
На нас ни излязоха пъпчици по лицето  Sad От какво незнам..


Пъпчиците по лицето са от прегряване. И аз го постигнах преди 2 дни. Правила съм го и с баткото когато беше бебе. Ако веднага вземеш мерки, намалиш температурата в стаята или го завиваш с по-тънко одеалце, пъпките минават за ден -два.

# 20
  • Мнения: 2 784
Да ни е честита новата тема и скоро всички благополучно да се съберем в нея!
Много трудно се пише кърмейки и с една ръка, от мене да знаете. Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 83
Здравейте момичета!

Фокси страхотна си темичката е супер! Hug

Нека само късмет ни носи и хубави новини!

Ние от 12часа не сме акали.Обадих се на педиатъра и той каза че е нормално да не му давам засега нищо.И ние си имаме пъпчици по лицето и те се личат най-много като реве.Откакто мажа със зехтин ни се подобри положението с кожичката,но още се люспи около вратлето.
Снощи беше послушен след като хапна и заспа.Едният път от 22 чак в 2ч.(само кърма) и после 4:30 и чак в 8ч.Даже не е ревал за залъгалка.Дано продължава така пу-пу.

# 22
  • Мнения: 645
Добре дошли мамчета в родени
Само хубави неща да се пишат във вашите теми!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравейте момичета!
Фокси, благодарности и от мен за новата темичка!
На всички които още не са родили, момичета, чакаме ви с нетърпение!
Искам да попитам нещо, струва ми се че някой беше дал линк в предишната тема за количеството кърма което трябва да приемат децата по месеци. От одеве търся и не мога да го намери, моля да ми помогнете, ако не съм тотално заблудена и търся нещо което не съм видяла  Embarassed
Приятен ден на всички!

# 24
  • Мнения: 17
Аааа и аз да се присъединя към молбата на Линката  Embarassed но в моя случай моля ако някои си е запаметил или свалил линка със звуците за успокоение за бебето, които беше качен в една от темите преди месец някъде. Турсих търсих ама ....нъцки. Аз си го свалих ама моя умен мъж го видял чудил са кви са тия дивотии и без да ме пита го изтрил. И аз докато разбера и забравих в коя тема го видях и го свалих. Може дори да не е в наша тема ама все пак да пробвам ако някоя мама се сети да дава инфо, че вече се чудя как да го укротявам моя. От днес сме си сами вече няма баби и лудницата е пълна. То детето си е все така ама ся всичко е на моята глава. Направо ви се чудя момичета как смогвате. Аз ще свикна знам ама докато се аклиматизирам и вече ще сам  Crazy.

# 25
  • Мнения: 57
Аз този линк съм си запаметила  http://www.babysleepnoise.com/

# 26
  • Мнения: 176
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ!!

Хиляди благодарности на Фокси за прекрасните емоции,които ни създава с тези  темички.  bouquet

Мене вече ме хващат лудите в къщи и реших,че е време за първата разходка на Вики.Най-напред излязохме на двора /живеем в Банкя/за 10 мин.там го нахраних и после тръгнахме по улиците с количката за около 15 мин.Резултата в момента е сладък сън.
Нямам търпение времето да се оправя вече.

# 27
  • Мнения: 40

Искам да попитам нещо, струва ми се че някой беше дал линк в предишната тема за количеството кърма което трябва да приемат децата по месеци. От одеве търся и не мога да го намери, моля да ми помогнете, ако не съм тотално заблудена и търся нещо което не съм видяла  Embarassed
Приятен ден на всички!
http://www.predainatatak.bg/news/about83.html
И ние не спим вечер м/у 22ч. и 01ч  #Crazy но през целия ден спим.
Аз съм много притеснена, че нямам апетит - страхме да не ми спре кърмата. Пробвам да яма на сила ама  Sad Ако някой може да ме светне по въпроса - нещо за апетит  newsm78 Благодаря предварително.

# 28
  • Мнения: 69
Бухти  Hug при кой педи записахте малкия ? Аз още не съм решила и съм в голяма чуденка    newsm78
Хайде да се пооправи временцето и да си пием кафенцето  Mr. Green

mamaZ , добре дошла !

# 29
  • Мнения: 1 134
Хайде и тук да се разпиша!
Благодаря ви за всички пожелания и мили думи!  Hug
Краси, благодаря за вестителството! Hug Simple Smile

Сега отивам да чета естествено за кърменето, защото то бива адаптация, но ядене почти нон стоп около 2 часа и нещо не знам дали е в реда на нещата?!  Thinking

Този път съм си взела и везна, пиша всичко като Левски в един тефтер - изобщо се опитвам да компенсирам отвсякъде провала с кърменето на каката, но да видим. Crazy

Другият проблем е беленето на кожичката - типично за пренасянето, но все пак ми е жал да го гледам такъв...

Много се радвам, че вече се събираме тук. Желая само приятни и хубави моменти на всички! Hug

Общи условия

Активация на акаунт