Бели и червени са ПЛЕТАЧКИте засмени

  • 30 266
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27
Да се разпиша и аз   bouquet
vanyia, много ти е хубава жилетката! Според мен не е нужна никаква украса - стои много свежо!
Аз си получих "Форте"-то в понеделник следобед, но не съм започнала моята рокля. Остана ми половин ръкав от детската - и тогава! Peace
 Иначе бях поръчала два вида и в крайна сметка се спрях на тази с ламето. Снимала съм и двата вида. Всъщност меланжа в бордо е доста симпатичен и при плетене изглежда като червен деним, но не е подходящ за този модел, който съм избрала.
doci, за тази кука според мен и "Яна"-та ще ти е дебела.  Аз поне я плета на 2мм Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Честита нова тема!

# 17
  • Мнения: 48
ами на моята кука пише 0   2,1mm - доколкото разбирам 0 е номерът - купих си за тази прежда една номер 2 пише на нея 1,7 мм обаче ми се стори тънка и за това я захванах с тази кука

# 18
  • в баира
  • Мнения: 861
Ето моите занимания , една жилетка за Мариета (липсват копчета и може би някаква украса).
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10757312
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10757289  това ми е първи опит на реглан.

Браво, Ванче! Страхотна е жилетката!!! Направо ме заинтригува  с тоя реглан. Нещо не схванах как го правиш.  newsm78 Ако намериш нещо нагледно, пусни!

# 19
  • Мнения: 0
Записвам се и аз. Също мисля, че жилетката на vanyia си е хубава и така, без украса.

# 20
  • Мнения: 0
Забравих. Мимиту с кирилизация - благодаря. Радвам се, че ти харесват моите произведения.
 Simple Smile

# 21
  • Мнения: 440
Тези двете са плетени с Финес на Стенли - куката беше № 3 - много трудно го плетох това, че освен че е тънко като Фротето, се плъзга и е едно като на хармоника, също и ако боднеш в нишките се накъсват - с две думи не съм още достигнала такива финни прежди да плета. А ти искаш нещо съвсем тънко, сигурно ти трябва нещо като кълбенцата за покривките дето ги плетат. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=302010&pid=8588378
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=302010&pid=8867845
Сега заплетох каскета на Джей Ло - с кука 4 мм и ми се получава големината, ще видим докъде ще го докарам. Но от сега имам молба към m-sunny, ако можеш да обясниш как оплете каскета на Сара Джесика - разбрах как се получават релефните линии, че се боде около стълбчето отдолу, но тези пуканки не можах да ги разбера.

# 22
  • Мнения: 127
И аз в новата тема,нищо,че чак на втора страничка!

Vanyia,много свежа,пролетна жилетка,интересен е този реглан!

maika mu na titi,благодаря за съвета за тиксото и мохера Simple Smile

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 104
Дани-Т, аз плета космати и боцкави прежди с един шал на врата и раменете  Laughing

# 24
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз още си плета зимна шапка - днес ще е четвъртия ден Simple Smile

# 25
  • Мнения: 129
арт мама, дай го малко по-експедитивно, де  Laughing снегът ще се стопи  Laughing
аз пък започнах вече пролетно пуловерче на малкия от същата прежда, с която плетох бебешката жилетка  Peace мислех да не правя реглан този път, но vanyia нещо ме заинтригува с нейния начин  newsm78 само нещо не мога да го схвана още, но ще пробвам в процеса на плетене  Peace

# 26
  • Мнения: 48
Сега заплетох каскета на Джей Ло - с кука 4 мм и ми се получава големината, ще видим докъде ще го докарам. Но от сега имам молба към m-sunny, ако можеш да обясниш как оплете каскета на Сара Джесика - разбрах как се получават релефните линии, че се боде около стълбчето отдолу, но тези пуканки не можах да ги разбера.

аз плетох и разплитах 3 каскета докато ми се получи - пуканката я правих (дано успея да обясня ако не стане ясно може да ти дам скайп или на лични да не пълним форума) значи изплитам като за висок пълнеж на синджирче 2 бримки, намятам на куката и пробождам в бримката от където искам да ми започне пуканката, бъркам и вадя конеца отзад, после още веднъж намятам, пак бъркам в същата бримка и изваждам още веднъж така на куката се получават общо 6 бримки (или наметки) сега ги изплитам заедно и освен това изплитам още 2 бримки повтарям същото упражнение отново в същата бримка в която е била и първата пуканка така че да станат с обща основа - на следващият ред дупча и вадя конежа между двете пуканки - ох не знам успях ли да обясня - не е сложно аз обаче установих че зависи колко ти е дебела преждата може и само с 1 наметка и изваждане а не с 2 да направиш пуканката ако ти е подебела преждата ти преценяваш - дано съм била полезна ако има нещо пиши

# 27
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
... при вас ще се стопи... ама при нас не е имало последния месец... но ще духа още 1-2 месеца Simple Smile
Иначе ще побързам... за 10тина дни трябва да стане.... Simple Smile

# 28
  • Мнения: 498
 Hug страхотни сте, както винаги! Нямам достатъчно време да коментирам всички нови неща, които показахте.

Специално искам да поздравя Ваня за красивата жилетка и сполучливия реглан. Много ми харесва!

Аз още се моткам с втория ръкав на моето жилетче. Отказвам да поставям срокове кога ще стане, че все нещо се обърква.

Амели не се е разписала ... Стискам палци всичко да е наред при тях!

# 29
  • Мнения: 0
Записвам се и аз... Peace

Общи условия

Активация на акаунт