Сирни Заговезни

  • 8 155
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 388
Пробвах, не става...Направи от онези физиономии, страдалческите, нали ги знаеш...

Всъщност не ги знам.
Аз лично не спазвам този празник. Не разбирам защо да целувам на някой ръка или на мен да ми целуват.
И единствен ден, в който да простиш пак не се вързва с моите разбирания.

Незнам какво да те посъветвам. Аз бих постъпила по единия или другия начин въз основа на цялостните ни отношения, които имаме.

# 16
  • Мнения: 627

Какво ти тежи тогава?

Знаеш ли, когато се сгодихме с мъж ми, моята свекърва насила ми изкара думата  майко от устата.

Не ми беше приятно, но тове бе първият и последниат път, когато го казвам Wink

Лицемерието.
И по тази причина не мога и "майко" да и кажа. Майката е свято нещо, и сега, когато и аз съм майка, знам, че никога няма да я нарека така.

# 17
  • Мнения: 804
У нас пък никой на никого не целува ръцете на този празник. Просто си искаме прошка и си целуваме децата (в това число включвам и зет и снаха).
Това с ръцете и на мен не ми харесва.  Особено когато жената целува ръка.
Предпочитам да ме прегърнат и целунат, както го правят винаги, отколкото да си ближем ръцете.

# 18
  • Мнения: 156
(Това с ръцете и на мен не ми харесва.  Особено когато жената целува ръка.
Предпочитам да ме прегърнат и целунат, както го правят винаги, отколкото да си ближем ръцете.
Напълно съм съгласна Peace

# 19
  • Мнения: 1 100
Не съм запозната с този обичай - никога не съм целувала ръката на някого и не бих го направила без много сериозна причина.
Прошката предполага разкаяние, а разкаянието - искренност. Целуването на ръце на конвейр няма нищо общо.
Темида, ако просто кажеш, че не възприемаш тази традиция и няма да целуваш ръце, какво ще стане? Трета световна война?

# 20
  • Мнения: 2 388
Прошката предполага разкаяние, а разкаянието - искренност. Целуването на ръце на конвейр няма нищо общо.
Темида, ако просто кажеш, че не възприемаш тази традиция и няма да целуваш ръце, какво ще стане? Трета световна война?


И аз това питам.
Мнението ми е същото по въпроса за самата традиция.

# 21
  • Мнения: 194
Добре де, не и ли подаряваш мартеница примерно, на 1-ви март, или цвете за 8 - ми...?

Приеми го по този начин. Традиция.

Знам, че не си длъжна, но щом тя ще се обиди...?

# 22
  • Мнения: 2 388
Знам, че не си длъжна, но щом тя ще се обиди...?

Аз смятам, че когато двете страни са цивилизовани могат да постигнат разбирателство и без целуване на ръце.

Например защо не и кажеш. Не приемам тази традиция, но точно в този ден искам да седнем и да си поговорим за грешките от двете страни ( твоята и нейната ) и за вбъдеще да имаме по-добри отношения.

Поне аз оставам с впечатление, че по принцип имате неразбирателство.

# 23
  • Мнения: 627
Темида, ако просто кажеш, че не възприемаш тази традиция и няма да целуваш ръце, какво ще стане? Трета световна война?


Страдалческа физиономия, колко съм наранена и обидена. Това ще нарани мъжът до мен - защо тормозиш майка ми. Няма да ми го каже, а ще го заболи, и отношенията ни ще се охладят за неизвестен период от време. Вече съм яла тая попара...

# 24
  • Мнения: 627

Поне аз оставам с впечатление, че по принцип имате неразбирателство.

Мисля, че не е така. Уважавам, помагам, получавам същото насреща. Но не лицемернича. Не се правя, че обичам...

# 25
  • Мнения: 194
Знам, че не си длъжна, но щом тя ще се обиди...?

Аз смятам, че когато двете страни са цивилизовани могат да постигнат разбирателство и без целуване на ръце.

Например защо не и кажеш. Не приемам тази традиция, но точно в този ден искам да седнем и да си поговорим за грешките от двете страни ( твоята и нейната ) и за вбъдеще да имаме по-добри отношения.

Поне аз оставам с впечатление, че по принцип имате неразбирателство.

И аз останах с такова впечатление в първия момент, но авторката твърди друго.

Не натрапвам своето мнение, но просто казвам какво бих направила аз в случая.

Може би за свекървата това има голямо значение и ще го възприеме за обида.

Лично аз, бих си спестила терзанията, целунала ръка и хич нямаше да го мисля, при положение, че се уважаваме Wink

# 26
  • Мнения: 194
Темида, ако просто кажеш, че не възприемаш тази традиция и няма да целуваш ръце, какво ще стане? Трета световна война?


Страдалческа физиономия, колко съм наранена и обидена. Това ще нарани мъжът до мен - защо тормозиш майка ми. Няма да ми го каже, а ще го заболи, и отношенията ни ще се охладят за неизвестен период от време. Вече съм яла тая попара...

Е, и това ли искаш да си причиняваш?

Поне заради него бих го направила.

Но, не възприема целуването на ръка , като знак за обич, а чисто и просто вземане на прошка и обичай ако щеш.

# 27
  • Мнения: 627
K-A-M, ще взема да те послушам....
Бях решила да измисля ангажимент за неделя - спешен и неотложен Wink, който да ни попречи да идем на гости, но мисля, че ти си права.
10 години преглъщам лицемерието на този ден, що да не взема да го направя и тая година.
Благодаря за съвета.

# 28
  • Мнения: 156

Поне аз оставам с впечатление, че по принцип имате неразбирателство.

 Мисля, че не е така. Уважавам, помагам, получавам същото насреща. Но не лицемернича. Не се правя, че обичам...
Тогава целуни ръка от уважение, не от обич Laughing

# 29
  • Мнения: 2 388

Поне аз оставам с впечатление, че по принцип имате неразбирателство.

Мисля, че не е така. Уважавам, помагам, получавам същото насреща. Но не лицемернича. Не се правя, че обичам...

Тогава смятам, че просто си измисляш проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт