Топлофикация иска обща сметка

  • 2 321
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моля да ме извините, ако ви се стори неадекватно включването ми.
Искам да попитам - защо след като е толкова неприятно, неизгодно и създаващо купища проблеми отоплението по този начин, просто не се откажете. Това ми прилича на мазохизъм. Няма ден в новините да не слушам за софийската топлофикация и пак продължават да я ползват.
Тук отдавна вече не съществува такава алтернатива заради такива проблеми.
Аз, ако се съглася да ползвам някаква услуга, ще я приема с всичките й недостатъци, ако не ми отърва, ще спра.

# 16
  • Мнения: 24 467
Ами Лили, отказахме се преди четири години, а преди две се отказа целият вход.
Не мога да подкрепям неадекватни търговци, да работя с тях. Те не правят бизнес, изнудват хората.

"Сложно... доста наши познати просто са си махнали броячите и се топлят на воля и абсолютно безотчетно. Разликата, от тяхното ползване, така или иначе в края на отчетна година се разпределя на всички. И пак се плаща за сметка на друг. "

Това ненормално развитие на отношенията е педизвикано направо умишлено от толофикациите и беше една от основните ми причини за отказ, след липсата на точно отчитане какво точно потребявам аз и какво трябва да платя.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 08:08 от Judy

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Искам да попитам - защо след като е толкова неприятно, неизгодно и създаващо купища проблеми отоплението по този начин, просто не се откажете. Това ми прилича на мазохизъм. Няма ден в новините да не слушам за софийската топлофикация и пак продължават да я ползват.
Аз, ако се съглася да ползвам някаква услуга, ще я приема с всичките й недостатъци, ако не ми отърва, ще спра.
Ами не искам да се отказвам,защото за мен от топлофицирана сграда по-топло и комфортно няма.Определено съм се отоплявала и на ток и знам какво е.Само,че вече ми писна от цигански номера,вече и политически.Миналата седмица платихме,сега друго,пък мръзнахме десетина дни.При условие,че редовно си плащам тлъсти сметки нормално е да имам и претенции.Във всички европейски страни има ТЕЦ,но май такава простотия няма никъде.Вече имам чувство,че са се оплели като пилета в калчища-ТЕЦ,счетоводителите,политиците и всякакви интереси. #2gunfire

# 18
  • Мнения: 5 370

Аз, ако се съглася да ползвам някаква услуга, ще я приема с всичките й недостатъци, ако не ми отърва, ще спра.


Ще го напиша с огромни букви - НЯМА ЦЯЛОСТНО ОТКАЗВАНЕ ОТ ТОПЛОФИКАЦИЯ!!!!
НЯМА!!! Дори заради оставащите в апартамента ТИ тръби.
За другото можеш да почетеш из форумите, писано е и споделяно МНОГО!!!

# 19
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Ако го приемат това, ще се избие народ!  #Cussing out
Във всеки блок малка война!
Лиляна, Пъзел е права. Няма как да се откажеш от тях. Пак ще намерят за какво да плащаш.
Въпреки всичко от другата седмица и аз се присъединявам към хората ползващи ТЕЦ, но нашето няма нищо общо със софийското

# 20
  • Мнения: 5 370
Истината е една-обединяване, адвокат и СЪД!!!!
Ама на малко хора им стиска.  ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 735
А  тези,които не плащат с години,какво ще ги правим?Не ми се плаща и за тях!Във всеки блок има такива.

# 22
  • Мнения: 5 370
А  тези,които не плащат с години,какво ще ги правим?Не ми се плаща и за тях!Във всеки блок има такива.
А попитала ли си се ЗАЩО не плащат?
Всъщност, това е вече толкова дъвкано, дъвкано, дъвкано....че няма смисъл.
Също както и темата "падат ли цените на недвижимото имущество"-"не, не падат, има временен застой, скоро ще стигнем Шан-з-Елизе".

# 23
  • София
  • Мнения: 1 735
Не ме интересува защо не си плащат,избора е техен,но не искам да имам обща сметка с тях.Някой просто си цели да фалира ТЕЦ-а,че да си го гушне евтиничко.
Никой не може да ме убеди,че ще събере сметка от 60 абоната както при нас.Всеобщото неплащане води да фалит.

# 24
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Аз също съм доволна и нежелая да се отказвам. Категорично съм против общи сметки. Защо ни накараха да си сложим топломери за по 600лв като сега искат плащане по обем - защото инкасаторите ги мързи да обикалят всеки месец да отчитат. При нас парното е с хоризонтални щрангове, има един топломер само на щранга. Той отчита всичко - киловати, входна и изходна Т, колко вода е преминала пре тръбите с какво Т е влязла и с каква е излязла, каква е загубата и пр. и е с памет, във всеки един момент можеш да провериш показателите от предишните периоди.
Живеем в тристаен, с две малки деца съм и плащаме за отопление и топла вода зимата около 180 лв , лятото 40. Ако се отопляваме на ток и ползваме бойлери под 300-400 лв няма да ми падне сметката през зимните месеци. И като цяло зградата ще е по студена. Ние за нас сме избрали този вариант и като коректни платци мисля, че заслужаваме коректно отношение.

# 25
  • Мнения: 24 467

Аз, ако се съглася да ползвам някаква услуга, ще я приема с всичките й недостатъци, ако не ми отърва, ще спра.


Ще го напиша с огромни букви - НЯМА ЦЯЛОСТНО ОТКАЗВАНЕ ОТ ТОПЛОФИКАЦИЯ!!!!
НЯМА!!! Дори заради оставащите в апартамента ТИ тръби.
За другото можеш да почетеш из форумите, писано е и споделяно МНОГО!!!

Не е така. Когато се организира цял вход или крило за изключване не се начислява и не се плаща нищо.
И тук, като на всякъде,пиша, давността за неплатени сметки е три години, не позволявайте да ви изнудват за стари сметки.
С хубава изолация и дограма се топлим идеално 110 кв.м. с ток, като за най- студен месец вече втора година сме на 300.00 лв., което включва целия ток, с бойлерите, топлото, готвенето и всичко друго. Първи етаж сме, краен апартамент. Температура- 23 градуса средно.
Определено ми е мъчно за всеки коректен платец на Топлофикация.

# 26
  • Мнения: 4 300
Лошото е, че няма някакъв стандарт за услугата. Аз например съм много доволна от това, което получавам в нашия блок. Свекър ми живее през 3 улици- у тях е трагедия, нито парното е горещо, нито водата е топла. Ето това е огромен проблем също.

# 27
  • Мнения: 24 467
И при нас имаше нещо сбъркано в сградата и не бяхме доволни, затова и масово се отказахме. Хич и не съжаляваме.

# 28
  • Мнения: 646
Аз съм против общи сметки за блока - ние сме 150 апартамента и си представам какви междусъседски войни ще има. Цяло лято бяхме на тръни заради общи водомери....едва се оправихме с тях , сега пък това...Дългът , който ще натрупа само нашият блок е огромен.
И още нещо - нека бъдем честни- тръбите, които минават през жилищата ни излъчват доста топло и температурата в жилището е с поне 2 гр. по висока, отколкото ако няма парно. Това много силно се усети по време на кризата януари месец. Ние почти не включваме парното , но си плащаме по 100 лв. на месец..та и повече. Но без него даже и с печките хич не усетихме да ни става приятно в къщи.

# 29
  • София
  • Мнения: 17
Аз до колкото разбирам искат да натоварят фирмите за дялово разпределение да събират парите от хората. А топлофикация да си получава парите за абонатната от разпределителното дружество.
Т.е. всеки пак си плаща "според изразходваното", но не на топлофикация, а на рапределителното.

Общи условия

Активация на акаунт