От кога на гърне?

  • 10 027
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Аз започнах да слагам моите деца в края на 7мия месец /когато можеха вече стабилно да седят/ - след сън и след ядене. Наакани памперси не съм сменяла от този момент нататък. Но продължиха да си пишкат в памперсите докъм 2 г. през деня. От края на 1вата година нощният памперс оставаше сух.

# 16
  • Мнения: 498
И двете от момента ,в който можеха да седят седнали стабилно.

# 17
  • Мнения: 4 020
Дъщеря ми е на 1 г и 1 м. и отскоро я слагам да сяда, като преди годинката упорито се съпротивляваше да стои седнала на гърнето. Сега направо се учудих, че не го прави.
Вчера точно се зачетох да видя какво мисли по въпроса добрият стар д-р Спок. Учуди ме, че дори той разглежда възможността за начало на това приучване към 18тия месец. (наред с т.нар. ранно приучване преди годинката, както и това около годинката).
Късното приучване се разглежда като най-правилно в книгата "Изкуството да бъдеш родител."

За мен е важно детето да може да показва или казва, че иска да ползва гърнето, а останалото е просто случайност. Т.е ясно е, че като я сложа да седне на гърне веднага след като се събуди, ще се изпишка.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 09:26 от blueeyes

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
Изумена съм - каква е тази психоза да се учат децата на гърне от пеленачета?
Пък и винаги има някаква своеобразна майчинска гордост.
Аз лично не одобрявам.
Гърнетата най-често са обозначени с 18+!

# 19
  • Мнения: 9 973
на 7м.,а сега го издържам над него

# 20
  • Мнения: 121
започне ли да си стой стабилно без да се клатушка  baby_neutral вече може да се слага на гърне Peace

# 21
  • Мнения: 179
Ще започна първите опити тази пролет, когато ще бъде на 1.7 - 1.8 г.

# 22
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
От както започна да стои седнала я слагам на гърне Peace

# 23
  • Мнения: 374
Още не съм я слагала, смятам да започнем лятото, когато ще е на около година и половина.
Всяко изакване и изпишкване в гърнето в ранна бебешка възраст е случайност. Тогава те не могат да контролират нуждите си, нито да си казват за тях. Но това си е мое мнение и не ангажирам никого с него Peace

# 24
  • Мнения: 2 334
Слагах я няколко дни на 10 месеца като беше.Пишка без проблем но не иска да ака и затова реших да не я насилвам и лятото като е на година и половина тогава ще я уча.

# 25
  • Мнения: 1 629
Аз го слагам, когато го чуя да се пъне. Изаква се и е много доволен. Започнах от 7-8 месец, но не го слагам редовно!

# 26
  • Мнения: 302
Аз го слагам от 6м.Сега акането ни е задължително в гърнето сутрин след първото ядене.И аз незнам как свикна тъка но от доста време си ака по това време.За пишането го слагам на 40мин когато сме си вкъщи и имаме дни в който памперса остава сух от сутринта до вечерта.Той през нощта почти не пиша.Успех.

# 27
  • Мнения: 168
аз я слагам на гърне от 8 месец сега през деня като сме си в къщи не ползваме памперс само през нощта

# 28
  • Мнения: 5 026
Сложих го след 8м, но после се прецака цялата работа. Чак сега си казва.

Общи условия

Активация на акаунт