На почивка с малки деца?!

  • 5 692
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
Ние живеем на морето . За първи път отидохме на почевка когато малката беше на 3 год в Смолян. За нея беше много вълнуващо.
 За тези които искат да почиват на морето може и да предложа нещо
http://www.bulrest.com/pomorie/index.php?oID=4545&cID=1

# 16
  • Мнения: 2 257
Аз се чудя бебата дали да я пробвам на бебешко плуване преди да е навършила 6 месеца. Нали казват, че рефлекса още не се бил загубил. Само въпроса е къде има такива бебешки треньори и е достатъчно чисто...

Във форум Бъдещи и настоящи майки съм виждала тема за плуване за бебета - там сигурно ще намериш къде има басейни. Моят син плува от много малък, първо започна с тези страничните, дето се слагат на ръцете, надуваеми са, не знам как се казват, а после започна да се отпуска и сам, беше на 18 месеца, когато се научи. Но той е голяма жаба и една капка вода да види се цопва в нея, много обича водата. Ако и твоята щерка дава признаци на рибка, смело я давай на плуване - изпитват невероятно удоволствие бебетата, а и аз, като гледам колко е щастлив във водата.

# 17
  • София
  • Мнения: 442
Ехо, някой друг няма ли да сподели забавни случки от почивките с деца? Хайде мацки, със сигурност малките бандитковци не седят мирни докато сте на почивка  Simple Smile

Джи, аз съм зодия водолей и по съвпадение обичам водата. Мога да кисна под течаща вода с часове. Мечтая си като йогите да чучна под някой водопад и да остана там с часове. Обаче имам, вроден ли, /внушен от мама ли/ не знам страх от по- дълбока вода. Но като гледам Кало, явно при него е наследствено. Хем му се иска, хем не му стиска  Laughing Дано Ади е повече храбрец от мен, та покрай нея да мога да се пробвам в екстремните удоволствия  Simple Smile

Сега се сещам...била съм бременна с Калоян, но още не знаех и отидохме в София Ленд с приятели. Имаше едни вагонетки, пищях от ужас просто, имам една отвратителна снимка, лицето ми е ужасно изкривено докато другите са се разплули от кеф  Sick Как не пометнах не знам. А на по-екстремните въртележки  изобщо не се качих. Останалите мислеха че си придавам важност, а на мен щеше да ми се пукне заешкото сърце!  ooooh! ....

# 18
  • Мнения: 84
записвам се да следя темата,че и на нас ни предстои почивка с двете деца.
  grinning039 1swing newsm41И на нас ни предстои,но се замислям да е някъде по-наблизко.

# 19
  • Мнения: 7 947
На море с деца не, ама с дете и татко - се тая, била съм  Laughing
Миналата година, бяхме две семейства с две малчовци на по 2 години. Беше страхотно - проблеми не сме имали, като изключим обилното повръщане на мойто от Бургас до Приморско, обезводняването му, ама като пристигнахме за 20 мин малкия си се оправи  Wink На плажа бяхме с бански - заради пясъка и дупето, във водата влизахме нон стоп, с пояс, без пояс. Хранехме се нормално, навсякъде има супици. вечер си ходехме по кръчми, лягането след 1 не се отразяваше, защото сутрин ставахме след 10. Тоест - не виждам проблем с дете на почивка, независимо море, планина.

# 20
  • Мнения: 4 784
Откакто се е родил малкия, непрекъснато пътуваме на някъде, къде почивка, къде екскурзия. Истината е, че като беше бебе, беше в пъти по - лесно, отколкото сега /2год./. Не че сега е много трудно, просто вече трябва изцяло да се съобразяваме с неговия режим. Винаги, накъдето и да тръгваме, съобразяваме предварително часовото време на пътуване, ако е възможно да съвпада с времето му за сън, понеже иначе си е палавичък и трудно стои повечко време на едно място. С кола ако сме задължително е със столче, според възрастта. Обикновено се унася и пътуванията протичат по - леко. Изключение прави пътуването със самолет. Толкова му е интересно, че не може да се спре на едно място. По - дълъг самолетен полет на този етап не си представям, освен 3-4 часа максимум.
Винаги преди да тръгнем сме резервирали мястото за отсядане. Съобразяваме се да има подходящи условия за деца - детски кът, хубава храна, бебешка кошара, спокойно място /не в близост до някоя дискотека например/ и добра хигиена. На море за пръв път го заведохме на 6.7 месеца. Много добре му понесе, това лято пак ходихме, беше на 1,5г. Никакъв проблем с пясъка и плажа. Играеше си на воля, докато му омръзне. Избираме хотел в непосредствена близост до плажа, за да ни е удобно придвижването. Като ни омръзне плажа, местим се на басейна, стаята... Дали ще е под чадър, с тениска, шапка и т.н. зависи от самото време. Ако духа повечко ветрец е с тениска, ако не голичък, но винаги добре намазан със слънцезащитен фактор, плюс шапка на главата. Когато ходехме на басейн му слагах от памперсите за вода /не им помня точно специалното наименование/. На балкан също сме ходили няколко пъти. Когато е лято, избираме хотел с детски басейн и топла минерална вода.
Задължително вземам лекарства от първа необходимост.
Когато се очертава повечко път в колата, предварително подготвям памперси, храна, вода, играчки за занимавка по време на пътуването.
Според мен всичко е до вътрешна настройка. Когато Коко беше 3 месечен, направихме най-дългото си пътуване - до Лондон със самолет, а на връщане до Бг с кола. Предполагам повечето от вас имат представа за какво разстояние става дума. Предварителната ни подготовка и положителна настройка ни помогнаха абсолютно безпроблемно да осъществим това пътуване, разбира се с престой на различни места, където "зареждахме батериите" и продължавахме.
С децата определено е по - весело и забавно и няма нищо страшно. Само дето на тази възраст, почивка е малко силно казано  Mr. Green.

# 21
  • София
  • Мнения: 969
Мойта дъщеричка я заведохме на море за първи път на 7 месеца. Тогава беше добре - седеше и лазеше по хавлията. Е налапа се и с пясък, но това е неизбежно.
Обаче вече миналата година не беше никаква почивка за мен. Напротив бях по-уморена от всякога и отслабнала и как не, като дивачето не се спираше. изобщо не можех да седна да хапна, тъй като тя хапваше надве натри и хукваше нанякъде.
Блазе на майките с дечица, които си седят около тях. Мойта си отговаря сама за себе си и не я интерсува мама след нея ли е или не.

За почивка, аз бих препоръчала хотел All inclusive, където в ресторантите предлагат и детски столчета. Така поне може да вържеш детето, ако мирува де и да се нахраниш нормално. Иначе си е мъка по обикновените ресторанти.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 676
Непрекъснато почиваме с дъщеря ни, общо взето досега /2 г./, е ходила с нас:
Пампорово - на 2 м.
море в Албена и след това море в Тасос /с кола/ - на 6 м.
ски почивка в Австрия /с кола до там, но имахме и баба, за да караме ски Mr. Green/ - на 1 г.
море в Турция /със самолет/ - на 1 г. и 3-4 м.
сега планувам море в Бг или в Турция/Гърция.
Основните ми принципи - хубави хотели с безопасни пространства наоколо, по възможност all-inclusive и затворени комплекси, мъкна всякакви лекарства за евентуални болести - от настинки до ентеровируси, и нещо, което дълго ме спасяваше - кърменето. Все още кърмя, но до 1 г. и 2-3 м. си изкара основно на кърма, което донякъде улесняваше придвижването, а от друга - беше защита срещу всякакви болести. В кола е пътувала до 12 ч., досега не й е ставало лошо, лятото много я пазя от слънцето - под чадър, намазана с висок фактор, на морето винаги се изморява много и спи като пън по няколко часа в количка на плажа Grinning. А, и не избирам горещини за море - само юни и септември. Ако кърмиш, няма проблем да се къпеш в морето, но след това е добре да се изплакнеш на душовете или с бутилка минерална вода. Горе-долу това е, успех, много е хубаво с деца на почивка /е, поне с едно де, за 2 не зная Wink/, на мен поне ми беше лесно.

# 23
  • София
  • Мнения: 442
Olive  сподели моля те за Тасос. Вижда ми се близичко, а съм чувала че е пълно с българи. Плажовете с пясък ли са и има ли таралежи през юни? На хотел ли сте били или във вила? Има ли кръчми човек да се храни навън?
За кърменето - кърмим се, но не се знае до кога  Simple Smile  Не знаех, че кърменето помага толкова много срещу болести.
Иначе баткото, само компания да има, ще бъде щастлив и доволен

# 24
  • София
  • Мнения: 6 676
Olive  сподели моля те за Тасос. Вижда ми се близичко, а съм чувала че е пълно с българи. Плажовете с пясък ли са и има ли таралежи през юни? На хотел ли сте били или във вила? Има ли кръчми човек да се храни навън?
За кърменето - кърмим се, но не се знае до кога  Simple Smile  Не знаех, че кърменето помага толкова много срещу болести.
Иначе баткото, само компания да има, ще бъде щастлив и доволен
В Тасос е приятно за няколко дни до 1 седмица - има малки хотелчета, не много скъпи, както и кръчми, където да се храните, макар че аз лично имам проблем с храненето на бебе там, иначе за малко дете повече става - има салати, морска храна - риби, октоподи и т.н., никакви супи /или поне са със съмнителна преснота/ и малко ястия - има например пиле готвено, мусака и т.н.
Има приятни заливчета, с пясък, за сравнение 2 шезлонга с чадър там струват 6 евро, което е значително по-евтино от Албена - 22 лева. Водата е много чиста. Ние сме почивали 2-3 пъти, все в началото на септември, времето е супер по това време, не много горещо вече - към 30 градуса през деня макс.
Кърменето ми е помагало доста - първо, много е лесно, когато пътуваш - не носиш шишета и млека, не се притесняваш каква вода ползваш, как да стерилизираш и пр., и въобще, като поема само кърма от теб, няма какво да му стане. При по-голямо дете е естествена защита срещу ентеровируси, и дори да прихване нещо, като го оставиш само на кърма, по-бързо се възстановява. Иначе няма с какво да го храниш, особено като сте на път.

# 25
  • Мнения: 7 947
За кърменето - не бих казала, че това е единствения начин на хранене по време на път  Crazy Нито мисля, че е нормално дете над 2 години да се кърми още /в едно филмче беше казано много сладко, нещо от сорта на "едно дете трябва да спре да се кърми, тогава когато вече само може да сваля сутиена на майка си... Joy"/, но тук не е мястото за тоя въпрос.
По темата - храната винаги ми е била най-малкия проблем при път, защото е пълно с готови храни за деца според възрастта, а и нищо не ми коства да му нося нещо. По-трудното при нас е самия път, защото над един час в кола или превозно средство - просто е трудна работа...нито иска да седи на едно място, почва да нервничи и т.н. Затова предпочитам пътуване нощем, поне като заспи не усеща пътя. Колкото и невероятно да звучи -малкия пътува най-лесно във влак, въпреки мизерните ни вагони  Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 6 676
Viliko, по темата за нормалността аз приемам съветите на СЗО децата да се кърмят задължително до 1 г., препоръчително до 2 г. и оттам нататък колкото майката и детето желаят. За мен тя е доста голям капацитет, а и дъщеря ми още не може да извърши такова сложно действие като сваляне на сутиен, тя просто учтиво си иска "Дай, моля, ам". Grinning
Относно готовите храни - и аз ги използвам понякога, но рядко - дъщеря ми не обича храни от бурканчета, а прясно приготвена храна, та при мен е хвърляне на пари на вятъра - отварям 1 бурканче, изяжда 20 гр. и спира, и то ако е много гладна.
А кърменето ми помага понякога на дълъг път в кола - извършвам сложна акробатична поза и кърмя, без да спираме - така сме карали и 12 часа с 3 почивки от 30 мин.
Не агитирам никой да го прави, а и темата тук не е за това, просто споделям опит. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 185
Записвам се и аз да следя темата. Ние сме я водили малката вече на доста места, още нямаше 2 месеца като летя за първи път и оттогава вече доста е летяла, и с влак и с кола и с лодка сме пътували, нямали сме особени проблеми засега. слава богу. Но лятото ни се иска да отидем на почивка за 2 седмици и още се чудим как ще се организираме. Най-вече ме притеснява храненето, че не ми се иска да нося бурканчета за 2 седмици, а не знам дали ще има подходяща храна за толкова малко дете  newsm78, тя ще е около 1 годинка и малко тогава. Иска ни се на Карибите, бяхме там на меден месец и беше супер, но не знам дали ще издържи толкова дълъг полет - беше към 14 часа едната посока и 12 в другата, нещо такова  Thinking

# 28
  • Мнения: 3 415
Olive  сподели моля те за Тасос. Вижда ми се близичко, а съм чувала че е пълно с българи. Плажовете с пясък ли са и има ли таралежи през юни? На хотел ли сте били или във вила? Има ли кръчми човек да се храни навън?
За кърменето - кърмим се, но не се знае до кога  Simple Smile  Не знаех, че кърменето помага толкова много срещу болести.
Иначе баткото, само компания да има, ще бъде щастлив и доволен
В Тасос е приятно за няколко дни до 1 седмица - има малки хотелчета, не много скъпи, както и кръчми, където да се храните, макар че аз лично имам проблем с храненето на бебе там, иначе за малко дете повече става - има салати, морска храна - риби, октоподи и т.н., никакви супи /или поне са със съмнителна преснота/ и малко ястия - има например пиле готвено, мусака и т.н.
Има приятни заливчета, с пясък, за сравнение 2 шезлонга с чадър там струват 6 евро, което е значително по-евтино от Албена - 22 лева. Водата е много чиста. Ние сме почивали 2-3 пъти, все в началото на септември, времето е супер по това време, не много горещо вече - към 30 градуса през деня макс.
Кърменето ми е помагало доста - първо, много е лесно, когато пътуваш - не носиш шишета и млека, не се притесняваш каква вода ползваш, как да стерилизираш и пр., и въобще, като поема само кърма от теб, няма какво да му стане. При по-голямо дете е естествена защита срещу ентеровируси, и дори да прихване нещо, като го оставиш само на кърма, по-бързо се възстановява. Иначе няма с какво да го храниш, особено като сте на път.

И ние сме се насочили към Тасос през май за три дни. идеята беше майка ми да гледа Венци, но тя отказа.  Tired не знам дали ще се наемем да тръгнем с него. екскурзията е с автобус, той е ревлив и капризен. за минута не се спира, вечно върши нещо. тогава ще е на 10 месеца и съвсем нямам идея как ще го укротим.

# 29
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На поивка с малки деца не е мисията невъзможна. Wink
С Максим бяхме на море за първи път, когато той беше на година и два месеца. В Черноморец, в обикновена квартира, без климатици и прочие екстри. Пътуването до там направихме с нощен влак, в спален вагон, купе само за нас тримата. Беше перфектно. Наспани и свежи бяхме на бургаската гара.
Всеки ден го водехме на плаж, къпане в морето, храна (до колкото позволяваше предлагането) от местните заведения.
След това две поредни лета ходихме в Анталия, със самолет. Хотели ол-инклузив и т.н.
Правим си семейно уикенди из страната - Трявна, Троян, Копривщица... и да вметна само, че кола.... нямаме Grinning

Общи условия

Активация на акаунт