Окръжна болница София-условия?

  • 8 748
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 243
Rolling Eyes Аз като бях декември почти не я ядяхме храната защото верно не ставаше за ядене... А 3 нощници наистина си трябват защото с едната раждаш и обикновено е цялата в кръв, и втората обикновено я омазваш, така че не е лошо да има и трета...
То не пречи които иска и да си носи храна HugА колкото до нощниците аз късно разбрах че искат 3, и минах само с две, но зависи и как се пазиш,само на първата с която раждах имаше малко кръв, а втората си беше чиста и не ми потрябва 3-та, иначе щяха да ми донесат Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 625
И аз раждах при д-р Жекова без уговорка! Като професионалист сигурно много я бива, родих доста бързо! Но пък иначе беше толкова груба, че нямаше на къде! Така крещеше - ужас!
Не съм напъвала като хората и т.н., все пак това ми беше първо раждане и родих на 3 напъна! По-добре от това здраве му кажи! Но тя ми викаше през цялото време, а накрая се развика, че съм се била разкъсала и сега трябвало да ме шие! Абе не знам, ноже и да не съм и била симпатична, кой знай! Чак на акушерката и стана неудобно и като излезе Жекова ми вика "Не се притеснявай за разкъсванията, то си беше голямо бебето"! А и да поясня НЕ СЪМ ЛИГЛА, та да съм искала някакво по специално отношение! Просто при приемането беше много милА, а по време на раждането УЖАС!

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Аз също раждах при Жекова без никакви предварителни уговорки и без да я познавам отпреди това само бях слушала за нея от мама която беше раждала при нея с уговорка! Жената е голям професионалист и бих я препоръчала на всички бъдещи майки ! Peace
ААко имаш още въпроси питай, ще ти отговоря на всички Simple Smile
Линет, моля те разкажи ми повече за условията там. Аз смятам да раждам с уговорка при Жекова. Интересува ме как са ВИП стаите, ще пуснат ли татакото при мен има ли вариант бебето да не спи при мен поне първият момент?? Четох в дир-а, че храната била гадна какво значи това???
Жекова е супер професионалист, а и не само тя. И аз попаднах случайно на нея. Вярно че вика, но не е с лоши чувства, явно си й е черта от характера. Моят син беше в кувьоз 3 дни и тя непрекъснато се интересуваше за състоянието му и за моето състояние, незнам откъде тази загриженост, но си беше приятно. Даже ме уговаряше следващия път като раждам пак при тях да отида Thinking
Преди нямаше вип стаи, а тати го видях след като ме изкараха от родилна. Пуснаха го за 5 минути да ме види, даже не ги бях молила, явно той е настоявал.
За храната, просто трябва някой да ти носи, щото верно не става за ядене.
Забравих да спомена акушерката Димова и д-р Братоева - със супер впечатления съм от тях.
По принцип трябва де се интересуваш и да питаш и да настояваш - тогава дават адекватна информация. На мен нещо ми се бяха възпалили шевовете и като попитах за някакъв спрей и те тогава се сетиха да ми кажат да се пръскам. А то си е добре, дори и да не са ти се възпалили шевовете.
За бебето - настоявай и искай да го кърмиш, за помощ в това отношение незнам, ама си разпечатай материали от библиотеката на форума та да можеш на място да се справяш. Аз там им правех литературни четения на майките - останах изумена колко малко знаят за кърменето и тогава осъзнах колко ценни са форумите.
Друго...вземи си лигнин става за тоалетна хартия, за салфетки, за превръзки при нужда

# 18
  • София
  • Мнения: 250
С риск да се повторя ще ти напиша накратко моите впечатления, защото съм много "пресна", на 17ти се роди сина ми в Окръжна и от понеделник сме си в къщи. Значи, при мен е малко по-различно защото бях секцио и бебетата се носят по-късно. Иначе за нормално родили се носят на другата сутрин, ако не си добре или имаш усложнения може да е и по-късно или да помолиш през нощта да го гледат в неонатологията. Моите впечатления като цяло са много добри, страхотен екип, с много малки изключения акушерките и санитарките са много мили. Сега, естествено, че това си е българска болница, условията не са супер, но като сравнявам с Майчин дом си е направо супер, особено отношението на лекари и сестри. Неонатолозите също съвсем не са толкова дръпнати (те по принцип са си малко особени, нали бебетата са им пациенти...), но на мен не са ми отказали нищо, винаги показваха като питаш, така че не се притеснявай, питай и искай!
За нощниците няма норматив, ти прецени, при нормалното раждане се стои три дни, така че 3 са според мен достатъчни. Дамски превръзки, възможно най-големи, дълги и от по-дебелите. Там дават от еднократните пелени, така че не си носи. За бебето ти трябват по 4 памперса на ден (аз лично ползвах по повече) и мокри кърпички. Това го изискват, но моя съвет е да си вземеш и крем против подсичане. Шишетата на бебетата са чисто нови на Cam, не е необходимо да носиш, преварена вода минават да дадат два пъти на ден, но може и да си поискаш като свърши. Бебетата се обличат с техни дрехи, камизолките са ужасно вехти, надолу са повити. По принцип ги викаш да ги повиват или те минават, но ако можеш да се справиш сама, още по-добре. Аз гледах внимателно, питах и се научих да повивам, не е толкова трудно.
Не забравяй да си вземеш мещо за хапване, вода, сок за след раждането, също чаша, лъжица, вилица, (евентулано нож). Салфетки, носни кърпички и мокри кърпички също може да са ти необходими.
За условията. Има две двойки стаи със собствена баня, които се водят ВИП, с ТБ и хладилник. Останалите стаи за родилките са една 4ка и една 6ца, банята е след ремонт, с плочки и подвижен душ, чисто е, има 2 тоалетни, единствения проблем е че като е пълно и станат повече мургавите събратя става мръсно.
Сега, лошото е, че в момента тече ремонт. Аз докато бях се сменяха отходните тръби и беше ад, бебетата не ги носиха тогава, защото беше много мръсно. Доколкото разбрах без да спират работа, ремонта ще продължава - дограми и т.н., така че е въпрос на късмет как ще е докато си там.
Питай още какво те интересува, може и на лични. Засега това се сещам, а и бебчо се размърдва, вече е гладен baby_neutral

# 19
Здравейте момичета,

Радвам се че сте доволни от болницата, която съм избрала. Бих искала да знам колко струва "уговорката"?  newsm78

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 97
Аз раждах при Шуманов, секцио, наложи ми се накрая. Платих 250 евро.
На мен ми стигнаха две нощници, можеш да си вземеш термометър, те постоянно  нямат достатъчно, все чакаш някой да си я измери и да ти го даде.
Вземи си биберон за бебето, понякога едно се разплаква и цялото отделение писва, ще ти спести доста нерви. И помпа за кърма също.
Аз съм доволна от болницата /освен от храната/, от сестри и акушерки, от докторите също. Най-хубавото, е че отделението е малко, не изпадаш в анонимност, при проблем веднага се реагира.
Дори имаше рехабилитатор и правихме дихателни и физически упражнения, също и облъчване с кварцова лампа за отваряне на млечните канали.
Леко раждане ти желая.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 743
Искам да кажа няколко думи и за моето раждане в окръжна болница.Първо-аз работя там от август месец ,е,сега съм майчинство Wink.Ще се опитам да не бъда пристрастна,още повече,че и аз не познавах никой от лекарите не зависимо,че работя там.(все пак от август,а ноември излязох в болнични).
Аз мислех да не се уговарям,а като мед.работник да отида и ...при когото се падна.В крайна сметка обаче моя приятелка ме насочи към Др.Кръстев.МНОГО СЪМ ДОВОЛНА И МУ СЕ ПОКЛАНЯМ ЗА ПРОФЕСИОНАЛИЗМА!
И аз бях с 2 нощници (така ми каза акушерката).Носих памперси и мокри кърпички за бебчо,а...и залъгалка си взех и слава Богу Grinning.Превръзки от дебелите-за родилки!Лични принадлежности и ...това е май newsm78
Бях във въпросната ВИП стая-тя е две стаи с по две легла и баня и тоалетна.Банята е СУПЕР-ремонтирана!Има ТВ,но няма кабел и на стайна антена нищо се не вижда-та все едно няма.
Всички лекари са страхотни!А наистина някои от акушерките в детското се държат доста грубичко (да ме прощават колежките,ама си е така),но то си е до тип характер!Но пък за сметка на това акушерките в самото родилно са супер,въпреки,че това което пиша е относително за теб,защото акушерките се въртят и се сменят.
Като цяло съм доволна.Искам да кажа,че ако желаех можеше да родя и в частна клиника ТОРАКС,защото мъжа ми работи там и то безплатно,но родих в окръжна,защото пък аз работя там и някак си ми се стори ,че не дай Боже се наложи нещо има повече капацитет!
Това е !Късмет за раждането!

# 22
  • Мнения: 539
И аз съм се насочила към ОБ, въпреки ще има мнооого време до раждането. Някоя от вас ходила ли е на ЖК там, в самата болница ли се провеждат или в частния кабинет на доктора? Това, че правят ремонт в момента е много добра новина Simple Smile

# 23
  • Мнения: 669
Незнам дали в момента правят ремонт, защото прреди 1 месец - нямаше нито ремонт, нито изгледи да се правят. Явно вече е бил минал, когато аз постъпих. Но със сигурност е добре. Винаги съм чувала, като кажеш Окръжна Болница, все едно казваш - МОРГА. И когато ме попитат "Къде ще раждаш?", когато отговоря ОБ, ме поглеждат с такъв жален поглед, че все едно "как сама си избра да попаднеш в тази мизерия......" Незнам общото мнение е, че е много зле, но на мен ми се наложи да влезна преди да родя, та съм доволна, че видях, че обстановката е добра.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 559
За Окръжна само суперлативи мога да кажа!! Ако раждам трето пак ще е там.
Бебетата ги носят по принцип на 2рия ден за нормално родилите и на 3тия за секциото, ако не се чувстваш добре можеш ти да ходиш аз ходех на 2 часа са ги кърмя т.е. да се опитвам. В стаята не ги взех, защото точно над главата ми имаше прозорец, от който духаше, ама все пак беше октомври. Храната не съм я яла - мама носеше папо на обяд ( по 20 кебапчета за цялото отделение Hug ), а мъжо вечер, ама не е болка за умиране, то не ми се и ядеше, пък и смъкнах много бързо килата с 3-4 дни неядене (не, че после в къщи не ги качих де Embarassed #2gunfire ) .
Професионалисти са отвсякъде, а Жекова е голям пич, каквото съм я помолила, не ми е отказала нищо, по мое време крещя само на една мама, ама онази й беше изкълчила ръката, как е станало не зная, ама после мамата я беше много срам  Laughing Laughing. Нека викат - гадно е да, ама пък си вършат работата. Малка б-ца с много д-ри и както прочетох по-нагоре едва ли не всеки знае всяка родилка, което за мен е супер. Ето ви пример - отивам в събота на обяд за да раждам в неделя - планирано секцио. Приемане, запис на тонове, изпратих мъжо, ама моя д-р в операция, а на мен не ми си лежи и се разхождам по коридора, по едно време идва една д-рка и ми вика "Вие двуплодната бременност на д-р Димитров ли сте ?"(а отеделинето беше пълно,как ме позна  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes освен по големия корем), викам абе децата са от мъжа ми, ама -да при Димитров ще раждам. А тя се хили, ами той докато свърши ще дойдат да ви прегледат колегите и като се почна една върволица - кардиолог, алерголог, анестезиолог, пак запис на тонове, абе имах чувството, че цялата б-ца се източи, а пък аз проблеми никакви не съм имала, бях приятно изненедана.

# 25
  • Мнения: 1 327
малко късничко, но искам да благодаря на всички ви за отзивите от ОК!!!!
другата седмица ще разправям и аз как е било да знаят следващите  Laughing

# 26
  • Мнения: 280
Здравейте! За първи път пиша тук и съм впечатлена от препоръките за Окр. болница. опитвам се да открия своя лекар за бременноста която се надявам отново да имам /Януари претърпях спонтанен аборт в края на 3ти мес. и сега отново стартираме "мисия бебок" Grinning/. Лекар с който този път да задържа и износя бебето си. Чудих се за болницата в Княжево?!Струва ми се че преди да збременея трябва да съм открила своя лекар, а освен това съм и с отрицателен резус фактор, а таткото с положителен.
МНОГО ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА за съвет от Вас мами в акция Confused
несигурна се чувствам но смело се гмуркам към втори - надявам се успешен опит!
Пожелавам Ви весели дни с бебоците  bouquet   

# 27
Здравейте мами аз съм нова тук по често влизам в чата. Имам едно питане кам мамите който са раждали. Имате ли информация за Окръжна болница всяко ваше мнение ще ми бъде много от полза. Термина ми е на 24 октомври много ме е страх, незнам как ще се справя с раждането /което е първо/ и изобщо съм много стресната. С всеки измминал ден колкото наближава термина толкова по-голям страх ме хваща. Е мили мами сега ми стана по добре че споделих с вас. Лека бременост на всички.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 559
Напиши в "търсене" (горе до лупичката) Окръжна или Света Анна (Ана). Не си пробвала нали ? 

# 29
  • Мнения: 768
Сестра ми ражда там и е доволна.

Общи условия

Активация на акаунт