Майчинството

  • 1 701
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Незнам точно кога са изтекли тези 315 дни само знам че до новите 415 дни остават още 95.Послушах съвет на RALID и писах до НОИ,ще изчакам отговор и ще видя какво ще правя ooooh!

От коя дата е първият болничен за 45 дни преди раждане?

# 16
  • плевен
  • Мнения: 644
Първият ми болничен беше някъде от 14-15.02.2008 а и там беше много сложно защото гинеколожката всеки път ми определяше различни термини за раждане и всеки път казваше различно но по спомени е тази дата там февруари месец

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ако приемем 15.02.2008 за начална дата, 315 дни изтичат на 25.12., а 410 - на 30.03.2009. Имате право на същото обезщетение като през 315-те дни от 02.01.2009 до 30.03.2009г.
За периода от 26-31.12.2008 ще получавате обезщетение на база 220лв., защото промените влизат в сила от 01.01.
 Предполагам, че сте подала при работодателя молба за изплащане на обезщетение за отглеждане на дете до 2г. след 25.12.. Би следвало в началото на януари да подадете декларация за промяна на обстоятелствата (че ще ползвате отпуск до 410 дни), молба-декларация за изплащане на обезщетение за разликата от 135 до 410 дни и молба за отпуск до работодателя до 410-ия ден. Ако всички тези документи са подадени в срок към работодателя и от него в НОИ, както и обр.1 за осигуровките през януари, няма основание да Ви бавят плащането за януари. Това за февруари обикновено се превежда през март.

# 18
  • Мнения: 2 180
Отговори на най-важния въпрос- подаде ли декларация изрично за остатъка? Ако не си подала, няма как да го получиш.

# 19
  • плевен
  • Мнения: 644
Честно да ви кажа аз лично не съм ходила защото когато звънях на счетоводителките те ми казаха че са ме подписали за да не се разкарвам и че тази декларация за оставащите дни била внесена вече.Но ако до няколко дни(там след празниците )нямам никакъв резултат се обаждам на адвокатката си и тя ще оправи цялата бъркотия #Cussing out

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ако документите не са подадени в срок/в което се съмнявам/ работодателят ще бъде глобен. Звъни в НОИ.

# 21
  • Мнения: 2 180
Ако документите не са подадени в срок/в което се съмнявам/ работодателят ще бъде глобен. Звъни в НОИ.
Работодателят не е длъжен да подаде точно тази декларация. Някоя светната счетоводителка може да консултира майките, но декларациите се подават лично.

# 22
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Работодателят не е длъжен да подаде точно тази декларация. Някоя светната счетоводителка може да консултира майките, но декларациите се подават лично.

Служителят подава декларациите пред работодателя, но работодателят ги представя в НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт