Помощ пърхот!!!

  • 8 307
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 372
От години имам този проблем. Използвала съм всичко, изброено до тук и което е на пазара в аптеките, вкл. и лекарства, лосиончета, каквото има всичко. Редувам ги, защото в началото са с добър ефект, след това спират да действат и става обратното. Или прекалявам с употребата им, незнам. В момента главата ми е и на рани освен всичко. Казаха ми, че най-вероятно ще трябва да се съчетае лечението и с пиене на лекарства при мен, но незнам какви. Следващата седмица имам час при дерматолог, да видя какво ще прероръча и ще споделя.
Явно при всеки е различно, така че пробвай да видиш с кое на теб ще ти е най-добре. Но без проба лично на твоята коса, няма гаранция - на едни им действа добре един продукт, на други не.

# 16
  • Мнения: 75
Брат ми преди 2 години имаше много сериозен проблем с пърхота,просто беше ужасно, пробва какво ли не и нищо нямаше ефект. След едно мое пътуване в чужбина му донесох шампоан против пърхут на Neutrogena казва се T/Gel, ползва само една опаковка от 125 мл и пърхота изчезна и до днес вече 2 години кожата на главата му е чиста  Simple Smile Аз мен това беше като някакво чудо понеже си мислех че толкова много пърхот трудно би се повлиял от шампоан който се продава свободно, всмисъл че не е с рецепта. Пускам и снимка на шампоана,незнам дали се продава в България

# 17
  • Мнения: 3 050
Друг, който знам е Алгопикс

http://www.medica.bg/?p=view&aid=44

# 18
  • Мнения: 4 668
Виши имат хубави шампоани против пърхут- и за сух, и за мазен скалп.
Това е най - измислената марка за мен  Confused
Никога не съм имала пърхут през живота си и от един шампоан на Виши се сдобих с такъв ...
и не си внушавам , защото същото се случи и с мъжът ми .

Клоран имат много хубави  Peace

# 19
  • Мнения: 3 050
Всичко е много индивидуално  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 1 956
А на Ла рош посе ползвали ли сте шампоани против пърхут?

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Девойки, пише се пърхОт!  Peace

# 22
  • Мнения: 157
Аз ползвам хет ен шоударс но при продължителна употреба не деиства

При мен действа  вече над 5 години  Thinking И с двете ръце съм ЗА H&S  Party
След като нямаш пърхот, защо го ползваш 5 год newsm78
При мен действа от първото измиване, с всяко следващо ефектът е все по-слаб.

# 23
  • Мнения: 3
Шампоаните против пърхот за домашна употреба са по- слаби, защото много често хората прекаляват с миенето и ако бяха концентрирани биха довели до алергии и тн. Според мен е по- добре да се вземе професионален шампоан против пърхот от фризьора и да се използва докато се премахне пърхота напълно, след това да се редува с някой по- мек шампоан, за да се поддържа ефекта. Миенето на косата редовно със противопърхотен шампоан вреди на косъма, защото измива в дълбочина. И ако косата има нужда от хидратация или е къдрава и тн, то тя се изсушава допълнително.

# 24
  • Мнения: 97
roshavka, ти май се занимаваш с фризъорство, виждам че доста си писала днес по темите за косата. И тук ще споделя опит. Преди два месеца след дълго издирване дъщеря ми си купи от серията на Лореал профешънъл шампоана себоконтрол. Тя споделя ,че и направил даже повече пърхот. Понеже се отказа след петото измиване да го ползва, го взех аз. Вече трето миене, а ефектът към намаляване е нулев и при мен. Навремето бях много доволна от Низорал, но казват че са го развалили.

# 25
  • Мнения: 3
Да фризьор съм vessit, тук съм за да обменя опит и най- вече в сферата на красотата и косата.
Никога не препоръчвам Лореал като цяло, не смятам, че могат да удоволетворят нуждите на масата от хора и цените са високи.
Шампоана се препоръчва според типа пърхот, ако дъщеря ти е имала сух и белещ се скалп, то този шампоан на Лореал себо контрол не е за нея, то е за мазен тип пърхот.
Шампоана може да не е точен, препоръката на фризьора или пък някакъв друг фактор може да е причина нещо да не е ефективно.

# 26
  • Мнения: 97
А типа пърхот зависи ли от косата? Ако - да, нейната е мазна, а моята много суха. Какво би препоръчала?

# 27
  • Мнения: 3
В повечето случаи зависи от типа коса и най-вече от състоянието на скалпа. Има зависимост, но не е задължително . Аз самата съм имала моменти в които косата ми е била много суха, а скалпа и пърхота са били мазни. Строго индивидуално, поради тази причина се изисква намесата на дерматолог в много случаи, но на мен те не са ми помогнали.
Когато бях на около 13-15 години, ходех по мъките и ми предписваха само Низорал, който просто изсушаваше косата ми, а ефекта беше за 2 седмици. Като добавим, че някъде от тази възраст се боядисвам с амонячна боя, защото косата ми започна да побелява, можеш да си представиш през какво съм минала. Simple Smile
Към момента използвам няколко шампоана, които редувам, за по добър ефект. Подхранващи и ежедневни шампоани на TIGI- BED HEAD и когато усетя, че скалпа ми се омазнява или сърби и тн ( все пак състоянието на пърхота зависи и от сезона ) правя няколко измивания с DERMA EXFOLATING на KEUNE.
В момента косата ми е в страхотно здраве и то защото сама намерих най- добрият начин за себе си. Даже преди 3 месеца някъде е обезцветявана и от тогава боядисвана 3-4 пъти цялостно.
Когато наличието на пърхот е комбинирано с боядисване ( в може би 80 % от случаите), задължително трябва да се редуват подхранващи със изчистващи шампоани.

# 28
  • Мнения: 97
Благодаря ти Simple Smile Ще се доверя сега на твоя личен опит, и за мен, и за дъщеря ми, че и двете се изрусяваме, макар и не до обезцветяване, а нещо като светъл карамел. Пък дано поне на една от двете помогне. Есента ходихме на компютърна диагностика и ни изкараха с един тип пърхот и съответно препоръчаха един вид шампоан и за двете, но момичето което правеше диагностиката май беше дистрибутор само на тази серия, пък и беше около 50 лв., та не и се доверихме.

Общи условия

Активация на акаунт