Мами на по 15-16 години

  • 23 322
  • 391
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 394
Нито едното е добре ,нито другото,но повечето жени към четиридесетте започват да навлизат в критическата,а и лекарите са казали,че жената е най-благоприятно да ражда до 30-както за нея,така и за детето е по-добре.Айде да не спорим с фактите.След 27-28 години яйчниците започват да стареят,а успоредно с това намаляват и функциите им.Свекърва ми я натиснаха болестите на 40 и имаше дни ,в които не можеше да става от леглото,щеше да е истинска катастрофа да роди на тази възраст.Мога да оправдая единствено и само жените,родили на тази възраст,ако наистина не са могли да забременеят по-рано и са се лекували от стерилитет например,или са се оженили на тази възраст.Но да живееш 20 години с някой и през това време да направиш 4 аборта,понеже не си "готова " да имаш дете,а и не си се изкачила достатъчно високо по йерархичната стълбичка и едва на 40 да забременееш с риск за себе си и евентуални генетични изменения при детето/след 30 рискът е 50%/ ....това за мен си е безумие...

# 331
  • Мнения: 76
Нито едното е добре ,нито другото,но повечето жени към четиридесетте започват да навлизат в критическата,а и лекарите са казали,че жената е най-благоприятно да ражда до 30-както за нея,така и за детето е по-добре.Айде да не спорим с фактите.След 27-28 години яйчниците започват да стареят,а успоредно с това намаляват и функциите им.Свекърва ми я натиснаха болестите на 40 и имаше дни ,в които не можеше да става от леглото,щеше да е истинска катастрофа да роди на тази възраст.Мога да оправдая единствено и само жените,родили на тази възраст,ако наистина не са могли да забременеят по-рано и са се лекували от стерилитет например,или са се оженили на тази възраст.Но да живееш 20 години с някой и през това време да направиш 4 аборта,понеже не си "готова " да имаш дете,а и не си се изкачила достатъчно високо по йерархичната стълбичка и едва на 40 да забременееш с риск за себе си и евентуални генетични изменения при детето/след 30 рискът е 50%/ ....това за мен си е безумие...
Ако не е тайна, на колко си години?
Съмнявам се да си на повече от 22-25

# 332
  • Мнения: 1 394
На 28  Peace и миналата година приключих с ражданията!Не мисля,че след 35 ще имам същите сили да гледам дете,като сега!  Wink
На 26 си имах проблеми през втората бременност и дори се наложи да полежа малко в патологията...не ми се мисли на 40...
А и между другото в патологията лежаха само жени над 30 и под 18...Има ли смисъл повече да коментираме?
Ако искате попитайте и специалист,каква е най-добрата възраст за раждане и отглеждане на дете при жената...Съмнявам се,че някой ще каже-40 год...  Wink

Последна редакция: ср, 29 апр 2009, 22:06 от dodyniki

# 333
  • Мнения: 284
Както винаги темата е поела друга посока.
Doyniki,що не отидеш при друг специалист,щото този много крайно се е изказал.
Родих малката си дъщеря на 36 години.Лека бременност,леко раждане,чувствам се страхотно.Жената отглежда със сърце и душа децата си.Децата са всичко на този свят!
По темата-не мисля,че е нормално дете да роди на 15 години.

# 334
  • Мнения: 25 849
Нито едното е добре ,нито другото,но повечето жени към четиридесетте започват да навлизат в критическата...

 Joy

dodyniki, откъде черпиш тези бисери?  Mr. Green

# 335
  • Мнения: 85
Направих аборт когато бях на 16 години.Решението го взехме аз и майка ми,която много ме подкрепи и винаги ме е подкрепаля затова и нямам нищо скрито покрито от нея GrinningНе съжалявам.Съжалявам само че допуснах да се случи да забременея на тази възраст.Но от грешки никой не е застрахован.Седнахме двете поговорихме тя ми обясни как стоят нещата и колко отговорно е да задържиш и родиш дете на 16 години.Не бях готова за тази отговорност следователно не я поех.Ако имам дъщеря по-късно ще постъпя по същия начин.
Много е важно в дадената ситуация да подходим с разбиране към детето си и да запазим спокоствие за да ни има пълно доверие на 100%както аз имах и имам към майка си,защото има и доста които крият от страх към родителите си.
А за това какво ще кажат околните винаги слабо ме е интересувало Grinning

# 336
  • Мнения: 1 394
Цитат
dodyniki, откъде черпиш тези бисери?  
Познавам поне пет жени,които нямат 45 и са вече в климактериума.Пиша неща,които знам.Е,това не се отнася за всички,но не спорете,че 40 години е най-подходящата възраст за раждане и отглеждане на дете.
Не казвам,че е абсурдно,а е просто рисковано на тази възраст да се ражда.Аз лично познавам жена,която роди на 48 след 20 годишен "доказан стерилитет"...напълно здраво дете...но само тя и лекарите знаеха какъв риск поема.Е детенцето е нормално и всичко си му е наред,но рискът наистина е голям.Имам и комшийка ,която роди на 37-нормална бременност,всичко наред,беше предупредена за рисковете и ги пое.И това,което най-малко искаше се случи...детенцето се роди,но...ще замълча,само.Нека всяка жена ражда,когато си иска,но според лекарите рисковете за майката и детето нарастват значително след 30 год. възраст.И това го пише на не едно и две места и са го казвали не един и двама лекари.
Иии извинявайте,ама преди няколко дни на детската площадка имаше една жена на 52 години с 2 годишно детенце.По едно време една от майките го води при тази жена и казва-"Айде отиди при баба,че там батковците ще те бутнат"Тогава "бабата",каза:Аз съм само,че мама!...при което всички- Shocked...Това направо си е геройство!Евала на такива жени,но...нали знаете какво казват бабите ни:"То за това е дадено на младите да раждат и гледат деца,а не на нас,щото нямаме тези нерви"....А някъде пък четох,че колкото е по-възрастна майката ,толкова по-умно и интелигентно било детето...  Thinking...Е аз пък не искам мойте да са професори и за това ги родих преди 30...  Mr. Green
http://fema-bg.com/index.php?m=1213
И ТУК!
И последно http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=2711& … 21&id=0001603
........Никъде не срещнах препоръка да се ражда на 40 или на 15..... Wink
..........................................................................
ПП-А това е за климактериума http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=1921

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 00:10 от dodyniki

# 337
  • София
  • Мнения: 3 064
Не разбирам какво толкова се палиш. Всеки ражда на различни години по различни причини. Аз родих на 31, не по свое желание, просто не стана по-рано, но не съжалявам, че така се случи. Между 20 и 30 поживях добре и имах безгрижни години. Това ми позволи да бъда по-търпелива с детето си, защото не  чувствам да ми е ограбило свободата - това е най-големия проблем при младите майки. Живот и здраве ще родя и второ, и то явно няма да е преди 34. На запад това е масова тенденция след образованите жени.

# 338
  • Мнения: 25 849

О, да, много авторитетен източник.  Laughing
Не знам какво ти е обкръжението, dodyniki, но край мен повечето жени са над 40 и нито една от тях не е още в критическата (е, освен една, която в момента е на 47 и от десет години е все в предкритическа фаза, но като я гледам, ще откара в нея поне още десет.  Mr. Green). Дали не е заради Чернобил?  Rolling Eyes  Mr. Green
А ти наистина ли си на 28? На тази възраст вече би трябвало да си разбрала или поне да започнеш да изпитваш някакви съмнения, че животът на жената не свършва след 30-та и година.
Живи и здрави да сме, с голям интерес бих те чела след 10-15 години. Предполагам, че пак ще има над какво да се посмее човек.  Joy

# 339
  • Мнения: 4 380
На моя добра позната дъщеря и забременя на 15, роди на 16. Беше голям шок за родителите, но го приеха, къде ще ходят.
Момичето си гледа детето, учи и работи. Изключително много и помагат всички, включително имаме много добра специална професионална помощ за такива майки.
Самата тя се справя чудесно със задълженията си.
Жалко за недоизживяната младост и прекалено ранното съзряване, но...какво да се прави.

# 340
  • Мнения: 1 394

О, да, много авторитетен източник.  Laughing
Не знам какво ти е обкръжението, dodyniki, но край мен повечето жени са над 40 и нито една от тях не е още в критическата (е, освен една, която в момента е на 47 и от десет години е все в предкритическа фаза, но като я гледам, ще откара в нея поне още десет.  Mr. Green). Дали не е заради Чернобил?  Rolling Eyes  Mr. Green
А ти наистина ли си на 28? На тази възраст вече би трябвало да си разбрала или поне да започнеш да изпитваш някакви съмнения, че животът на жената не свършва след 30-та и година.
Живи и здрави да сме, с голям интерес бих те чела след 10-15 години. Предполагам, че пак ще има над какво да се посмее човек.  Joy
Как`Сийке,не мисля,че живота на жената свършва след 30-тата година,а мисля,че тогава започват да отслабват функциите на яйчниците и способността да забременее./с което не искам да кажа,че не е възможно да забременее,напротив/А за климактериума...започва от 39 годишна възраст,което не означава,че жената остарява или трябва да има някакви симптоми.Повечето жени смятат за климактериум периода ,през който менструалният им цикъл започва да се "колебае",което съвсем не е вярно.Климактериума трае около 10-тина години и не трябва да се бърка с менопаузата.Това са две различни думи означаващи различни ,но свързани помежду си неща.И не казвам,че на тази възраст жената не може да забременее,а че е опасно и крие рискове и за детето и за нея самата.Има много здрави деца,които са родени от майки по на 35-40 години,дори и 50....но това не е препоръчителната възраст за забременяване-това исках да кажа всъщност.Ако на 25 години отидете на лекар и го попитате кога е най-добре да забременеете,съмнявам се,че някой ще ви каже:"Ооо,недейте сега,много сте млада,поживейте си и пробвайте на 40..."  Wink

# 341
  • Мнения: 25 849
Разбрахме прекрасно какво мислиш, обясни го подробно стотина пъти вече.  Laughing
Съветвам те да спреш да го натъртваш, защото определено напускаш добрия тон и започваш да обиждаш хора, които не само не познаваш (както и причините им да раждат децата си на недопустима за теб възраст), но и определено залиташ към възрастова дискриминация.
И... Викай "пази боже", да не си поставена да избираш дали да раждаш на 40 години или да правиш аборт. Никой не е застрахован против непредвидена бременност, дори и ти.

# 342
  • Мнения: 1 394
Ок,спирам да споря!Никой не е застрахован така е,а и това за което спорим е наистина далеч от темата,за това ще спра.Моето мнение си остава,а и аз споменах някъде по-напред,че понякога жената има сериозни и основателни причини да забременее на тази възраст...
А и не мисля,че съм обидила някого с нещо.  Peace
За възрастова дискриминация да не говорим,щото и аз нататък отивам,по-млада няма да стана,това ми е известно.Съвсем не си мисля,че ще си стоя все на 28.И аз ще стана на 40 и на 50 /дай Боже/,но ще мисля по същият начин.Слагам край на този спор-да се върнем на темата.  Peace

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 09:00 от dodyniki

# 343
  • Мнения: 12 687
Ами ако забременее без да иска на 40+ какво правим?

# 344
  • Мнения: 1 394
Всеки сам си решава и преценява тогава.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт