Мами на по 15-16 години

  • 23 243
  • 391
  •   1
Отговори
# 45
Да ти кажа аз на 19г. забременях и по-различно отношение не съм видяла Tired
Е едно е не 19 друго е на 15-16

# 46
  • Мнения: 417

Не казвам,че моя пример трябва да е статистическа извадка   Laughing просто казвам,защо аз мисля,че връзката между родител-дете играе съществена роля и в тази сфера както във всички други.

Ти самата виждаш,че намираш път към племенницата си и повярвай ми тя се вслушва в думите ти,просто не иска да покаже,че ще се подчинава на тях.На инат го правят....

Така е мислят че имат вече опит и знаят всичко и са пораснали достатъчно Wink

# 47
  • Мнения: 417
Не се бях замисляла ако имам син и се случи това, чак се вкарах във филм. Гадно е да знаеш че някъде имаш кръвчица и.... незнам. Надявам се все пак сина ми да поеме също някаква отговорност

 Peace аз имам син и съм съгласна, че и за момчето и родителите му би било доста неприятно и да си поеме и момчето отговорността, а не да вдига рамене и да зареже безпомощно горкото момиче, което е забременило, а да си решат нещата.

# 48
  • Мнения: 59
Познавам такова момиче,роди на 16 и си гледа детето точно 6м.Явно се сети,че не си е поживяла,остави го на баща му и се върна при родителите си.Никога не е отишла да го види,той понякога го води при нея.Евала на таткото в случая,детенцето вече е 4-5 клас и не  е лишено от нищо.За майчина обич не говоря,защото няма такава,тя даже и е неприятно да седне до детето си.Абее ooooh! не ми се мисли направо. Все едно дете, дете да гледа.Е сигурно има и изключения,но аз не познавам такива.

# 49
  • на майната си
  • Мнения: 425
Цитат на: desi032
Точно за момичета които могат да се грижат за себе си и за детето си говоря.И срещ такива ли си?

Любопитно ми е как 15-16 девойка може да си позволи да гледа дете, да се грижи /и финансово/ за него и себе си, да НЕ живее при родители/свекърва? Моля да споделиш Simple Smile.
Казах ясно кое не одобрявам Simple Smile.

Само да добавя, че отношението ми няма да се промени. Не съдя останалите, живота си е техен. Това, че не одобрявам, не означава че дамгосвам.

# 50
  • Мнения: 2 331
1.Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
2.Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
3.Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
4.Познавате ли момичета в такова положение?
5.Вие бихте ли общували с такова момиче?

1.Отношението ми няма да зависи от това, на колко години е, а какъв човек е.Ако е бременна, безотговорна, незаинтересована, егоистка и т.н., няма значение на колко години е...все не бих контактувала с нея.
2.Не оценям чужди решения, защото нямам достатъчно информация за това, което е довело до вземането на въпросното решение.Но, се ръководя от това, че всеки човек е прав за себе си и  уважавам чуждите решения./Особено, ако не ме засягат пряко Wink /.
3.Както се държат с всички други хора.Всъщност, какво им има на "тези" момичета, което да засяга останалите хора?!/Аз също мисля, че това е лична трагедия и никой няма право да се бърка там, освен ако не е, за да помогне с нещо./
4.Не, не познавам.Моите познати раждаха около 28-30, че и повече години.
5.ДА, защо не!НО, не виждам какво общо бихме имали, освен ако и аз не съм майка на малко дете в момента на общуването.
Ако дъщеря ми се окаже бременна на тази възраст, бих подкрепила решението и, каквото и да е то и бих и помагала във всичко.Обаче, бих се опитала да и внуша, че е по-добре да направи аборт.
Ако синът ми забремени 15- годишна девойка, бих подкрепила решението и и това на родителите и.Ще си поемем отговорността, такава, каквато я вижда другото семейство./Освен, ако не е крайно несправедливо, де.Тогава ще говорим и търсим "златната среда"/
Ееееееееееех, теории, теории... Thinking

# 51
Цитат на: desi032
Точно за момичета които могат да се грижат за себе си и за детето си говоря.И срещ такива ли си?

Любопитно ми е как 15-16 девойка може да си позволи да гледа дете, да се грижи /и финансово/ за него и себе си, да НЕ живее при родители/свекърва? Моля да споделиш Simple Smile.
Казах ясно кое не одобрявам Simple Smile.
Родителите помагат в повечето случей,а в някой момичето си намира някаква работа за да изкарва по някои лев и не всичко да е от родителите.Но все пак като порасне момичето само започва да си вади парите.А и дали това че родителите и помагат финансово незначи че тя не би била добра майка.

# 52
  • Мнения: 1 372
Лично аз не се чувствах досъчно зряла на 16 години. Струва ми се, че и много други момичета не са имали усещане за зрялост на тази възраст. Иначе нямам проблем да комуникирам с такива момичета нито пък бих ги упреквала. Всичко е въпрос на вътрешно усещане и на лична отговорност. Това че аз не се чувствах готова, не означава че всички са като мен.  Ако виждам че човека с когото комуникирам има общи интереси с моите и е достатъчно отговорен, няма значение на колко си е родила детето.

# 53
  • Мнения: 1 844
дали бих се държала лошо по някакъв начин с момиче,станало майка на 15?!не,разбира се,че не бих,дори бих имала положително мнение за нея,ако се грижи пълноценно и грижовно за детето си.
дали одобрявам майчинство на тази възраст?КАТЕГОРИЧНО НЕ!на тези години момичето съвсем не е достатъчно узряло психически,за да бъде майка и да понесе в пълната тежест отговорността на майчинството.много рядко са случаите на такива девойки,които са успели да отгледат детето си както трябва.обикновено то се подмята за гледане по баби,лели и тн,защото момичето трябва да учи,да работи,пък и й се искат нормални за тая възраст забавления.в лошите случаи дори детето отива в дом.а там е ужасно..никое дете не заслужава това.и според мен е по-добре аборт отколкото последващ страшен живот за детенцето.
на момичетата по на 15-16 годинки ще ги посъветвам да си гледат учението,гаджетата и хубавата младост и да внимават,защото за всичко си има време.един презерватив ще ги спаси от много евентуални проблеми,грижи,неволи..и нека си изживеят тийнейджърските мигове,да израснат,да узреят,да намерят истинския мъж,за да бъдат после прекрасни майки..

# 54
  • Мнения: 7
Зависи от конкретната ситуация. По принцип, стига съответното момиче да иска това и да подхожда сериозно, съм за. Разбира се, рядко се срещат хора, които на тази възраст съзнават  сериозността и отговорността на това да бъдеш родител.
Лично аз съм свидетел на 2 много успешни примера в тази насока:
Съпругата на братовчед ми например роди месец след като навърши 18, детето им вече е на 6 години и са страхотно семейство, разбират се прекрасно и на нея си й е много добре на 24г. с вече отгледано дете.
Друг пример: моя комшийка, родила първото си дете на 16-17 второто на 18-19, децата й вече са на по 20+, със съпругът й са си заедно и ми изглеждат доста свястно семейство.

# 55
  • на майната си
  • Мнения: 425
Цитат на: desi032
Точно за момичета които могат да се грижат за себе си и за детето си говоря.И срещ такива ли си?

Любопитно ми е как 15-16 девойка може да си позволи да гледа дете, да се грижи /и финансово/ за него и себе си, да НЕ живее при родители/свекърва? Моля да споделиш Simple Smile.
Казах ясно кое не одобрявам Simple Smile.
Родителите помагат в повечето случей,а в някой момичето си намира някаква работа за да изкарва по някои лев и не всичко да е от родителите.Но все пак като порасне момичето само започва да си вади парите.А и дали това че родителите и помагат финансово незначи че тя не би била добра майка.


За мен означава със сигурност, че не е способна да поеме отговорност за себе си и детето, а дали е добра майка - не съм аз човека, който да дава квалификации.
Явно имаме различно виждане относно това, кога един човек е дорасъл да поеме отговорност и какво въобще включва това понятие. Няма да влизам в спорове, изказах моето мнение, неангажиращо Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз самата на тази възраст бях извън всякаква подобна опасност. Секс на 15 години - бих умряла от страх просто.

Но в болницата, когато раждах, до мен лежеше едно 15 год. момиче, на което майка й подписа документите да оставят бебето за осиновяване. Пред подобна перспектива, ако става дума за моята дъщеря и тя е в тази ситуация, бих й предложила ние с баща й да изгледаме детето, а тя да има възможност да се изучи и да си подреди живота както реши, поне детето ще й е в сигурни ръце. Ако мога да й повлияя, бих я подкрепила да не прави аборт, защото едно бебе със сигурност ще го изгледаме.

Няма да се моря да пиша, защото това мнение се покрива напълно с моето. Никога не бих изоставила дъщеря си в такъв момент, а да си дам внучето за осиновяване - абсурд!!! А плюсове за младата майка също има - на 35-40 да има отгледано вече дете!

# 57
  • Мнения: 2 388

Как Вие бихте се държали с едно такова момиче? - Напълно нормално. Защо да се държа по-различно?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст? - Аз не бих го задържала. Другите решават сами за себе си.
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас? - Като към всяка друга майка.
Познавате ли момичета в такова положение? - Не, най - младата, която познавам стана майка на 18 години.
Вие бихте ли общували с такова момиче? - Разбира се. Какво и има, че да не общувам с нея?

# 58
  • Мнения: 940
Познавам млада майка на 18 години и се държи ужасноооооо, бетер от малко дете. Ходи по мъжееее, алкохол, цигари....кафенета....
Иначе общувам с нея, защо не...

# 59
  • София
  • Мнения: 2 806
Не мисля, че е нормално да ставаш майка на 15- 16 години. Изисква се да узрееш за това както физически, така и психически. Аз за себе си мисля, че бих направила аборт. Имах колежка в университета, която беше родила на 16, учила е вечерно училище, после студентка. Няма лошо, но за детето се грижеха нейните родители, а в редките моменти, когато беше с щерка си, тя я водеше по срещите си с разните гаджета и освен да й купува това онова, друго не правеше. В момента е в друг град с поредния мъж, детето е 7 клас и пак е с баба си и дядо си. Познавам задочно и друга майка, която е родила на 15 и в момента е с 3 деца и се грижи за тях като зряла  и отговорна майка. Но всичко е до човек и обстоятелства, разбира се.
И по същество: нямам нищо против тези млади майчета и бих общувала с тях, стига да покажат загриженост и отговорност към детето си. Дори бих ги уважавала много за смелостта да станат майки на тази възраст!

Общи условия

Активация на акаунт