коремчето ви след раждане

  • 3 436
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 43
благодаря за съветите,но имам известни притеснения за стриите.Ужасни са.Като слънце са.С какво да се мажа незнам.Тялото ми е перфектно с изключение на висналия корем.А тези колани как са ми досадниии............... ooooh!

# 16
  • Мнения: 150
Качих 36 кила отгоре по време на бремеността.За 6 месеца си върнах старите кг, но започнах с коремните преси и разните му упражнения на 4 ден след раждането-нямам стрии, нито пък нещо е увиснало-напротив-мъжът ми има комплекси от плочките ми  Laughing Е, аз все пак и 15 години съм спортувала всекидневно-може и това да оказва влияние. Трябва постоянство . Успех  Peace

# 17
  • Мнения: 1 324
Сетих се за изумената физиономия на баща ми като ме видя 8 часа след раждането. Попита дали съм сигурна, че съм родила.  Mr. Green Спокойно, коремчето ще се прибере. Моето даже сега е по-плоско от преди. Упражнения не съм правила. Само пъпчето ми е сякаш по-хлътнало. В началото слагах колан предимно като излизах, за да не личи коремът. Една акушерка ми каза, че е хубаво да се носи постоянно, но не можех да го търпя в жегата. А стриите не вярвам да изчезнат напълно. Поне не съм чувала за някой, който е успял да ги премахне. Все пак се полагай грижи за тях, поне да намалеят.  Peace

# 18
  • Мнения: 310
Моето коремче пък не се махна. Килограмите ги смъкнах, но бавно защото кърмих 10 месеца и нямаше как да пазя диети. Все още си имам коремче, нищо че правя коремни преси (не всеки ден, но през ден по 100-ина). Но аз си мисля че съм единичен случай, защото след толкова коремни преси да не смъквам нищо си е направо гадно  Sick  Вече съм се примирила и си подбирам дрешки, които да не ми очертават корема

# 19
  • Русе
  • Мнения: 785
Ами, има случаи при които единствения начин коремът да се прибере, е оперативен. Sad Твърденията, че постоянство, упражнения и диети дават резултат, са верни, но не универсални! Naughty
При бременост, когато мускулите се разпънат до максимума си, а коремът продължи да расте, започва да се разпъва съдинителната тъкан м/у тях (т.нар. фасция) - при нея, връщане назад няма, защото не е еластична - и 1000 коремни преси на ден, и 100 колана не могат да приберат такъв корем. Tired

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Иленка ,всичко е до структура на тялото и зависи до каква степен е стегната самата коремна мускулатура.Естествено,няма универсални рецепти всичко е до индивидуалност,но не е невъзможно.Въпросът е не колко ,а как се стяга коремната мускулатура.1000 коремни преси по един и същи начин ами няма да има рузултат тялото привиква,затова има и 1000 вариации.
При моите три раждания и огромни кореми смея да се радвам на релефна и стегната коремна мускулатура,но се иска постоянство и правилен начин и режим както на тренировки така и на хранене. Peace

# 21
  • Русе
  • Мнения: 785
kloie, възхищавам ти се, наистина! Peace
Исках просто да споделя, че проблема не винаги е в самите мускули, които могат да се тренират и стегнат, а в съединителнита тъкан м/у тях (което вече е физиологична особеност) и на нея няма начин да се повлияе с упражнения и режими. Затова и много момичета се чудят защо въпреки всички усилия и диети, не могат да се отърват от коремчето.
За авторката на темата е още прекалено рано да се притеснява - кожата може да се свива в продължение на повече от година и увисването да изчезне, но за стриите няма много какво да се направи - със или без мазила, ще избледнеят с времето, но няма да се заличат напълно, за съжаление  Tired. Ако след година и половина (постоянство и правилен режим  Simple Smile) няма подобрение, може да помисли за по-драстични мерки. Wink

# 22
  • Мнения: 3 413
Аз не съм раждала,но ми се иска корема ми да е по-стегнат.Масово хората не правят коремни преси от мързел,а аз нямам този проблем,даже ми е приятно.Само дето като правя повече от 20 много ми се завива свят,защо така според вас?... Tired

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз не съм раждала,но ми се иска корема ми да е по-стегнат.Масово хората не правят коремни преси от мързел,а аз нямам този проблем,даже ми е приятно.Само дето като правя повече от 20 много ми се завива свят,защо така според вас?... Tired


По принцип трябва да се усеща натоварването иначе незнам дали ще са толкова ефикасни. Wink
Ами ако ги правиш бързо може и от това да ти се завива свят.Изпълняват се в умерено,средно бавно и дори бавно темпо за да се усеща съкращаването на мускула. Peace

# 24
  • Мнения: 3 413
Аз не съм раждала,но ми се иска корема ми да е по-стегнат.Масово хората не правят коремни преси от мързел,а аз нямам този проблем,даже ми е приятно.Само дето като правя повече от 20 много ми се завива свят,защо така според вас?... Tired


По принцип трябва да се усеща натоварването иначе незнам дали ще са толкова ефикасни. Wink
Ами ако ги правиш бързо може и от това да ти се завива свят.Изпълняват се в умерено,средно бавно и дори бавно темпо за да се усеща съкращаването на мускула. Peace
Определено усещам съкращението на мускула,направо вибрира  Laughing Обаче,май наистина бързичко ги правя..може от това да е ..

# 25
  • Мнения: 1 324
Може да е и от неправилно дишане. От липсата на кислород може да се получи замайване.

# 26
  • Мнения: 1 558
Стрии по корема нямам.
Днес ми е 19-тия ден от раждането и мъжът ми отбеляза, че корема ми се е прибрал напълно. Всъщност има още какво да се желае, защото от бременността съм 10 килограма отгоре. Та така - корема си ми е добре, но не питайте за дупето и краката #Crazy!
Качих 36 кила отгоре по време на бремеността.За 6 месеца си върнах старите кг, но започнах с коремните преси и разните му упражнения на 4 ден след раждането-нямам стрии, нито пък нещо е увиснало-напротив-мъжът ми има комплекси от плочките ми  Laughing Е, аз все пак и 15 години съм спортувала всекидневно-може и това да оказва влияние. Трябва постоянство . Успех  Peace
А докато кърмеше сваляше ли килограми?

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 16:15 от HeYkpoTuMa

# 27
  • Мнения: 983
ами корема ти ще се постегне но стриите ще си останат, ще избледнеят просто малко. Трябва да се примириш

# 28
  • Мнения: 87
Аз не съм раждала,но ми се иска корема ми да е по-стегнат.Масово хората не правят коремни преси от мързел,а аз нямам този проблем,даже ми е приятно.Само дето като правя повече от 20 много ми се завива свят,защо така според вас?... Tired

Аз родих преди 5 месеца и не съм свалила нито килограм, което ме притеснява страшно много   Sad. Малко се прибра коремът, но остава още доста докато стане какъвто си беше преди. Преди да забременея бях слаба и цял живот съм била такава. Никога не съм имала проблем с килограмите и никога не съм се съобразявала какво и колко ям. Имаше колеги които се изумяваха като виждаха колко ям и как нищо не ми се лепи. Сега обаче след раждането не мога да се позная, майка ми не може да свикне да ме гледа така   Shocked. Седя си на едни кг. нито качвам, нито свалям. Определено не похапвам така както преди, но промяна няма. Може би трябва да опитам някаква диета. От 2 месеца съм спряла с кърменето и се надявам да имам волята да успея да отслабна по някакъв начин. Незнам какво да кажа на госпожицата, с "големия" проблем че й се вие свят когато прави лецеви упори, но просто е смешено пред това което споделят тези които са станали вече майки.....

# 29
  • София
  • Мнения: 58
Мили мами и аз искам да се оплача от коремчето си.Изключително слаба съм и плоска отвсякъде Laughing ,но наведа ли се става страшно,отпред увисва една ужасна кожа EmbarassedПравих упражнения,мазах се с какво ли не,но няма ефект.Под ножа не ми се ляга. Има ли според вас някакво решение?

Общи условия

Активация на акаунт