Две чертички,точка,сърчице,през ОКТОМВРИ ще сме с бебе на ръце

  • 12 283
  • 290
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 985
Здравейте от мен  Hug
Току що се връщам от доктора и съм много щастлива. Heart Eyes Видяхме се на видеозон и всичко изглежда наред. Simple Smile
Очаквания ми термин е за 25-ти октомври.
Незнам само,защо лентичката ми показва 6-та г.с.,а докторът каза,че съм в 8-ма. newsm78

# 121
  • Мнения: 1 668
чочка, ако предполагаемия термин е 25ти, няма начин да си в 8-ма  newsm78. Кажи колко беше голям ембриона  - мисля, че в 7-ма трябва да е 1 см. Аз в момента съм 8ма седмица и предполагаемия термин ми е 14-ти

# 122
  • Мнения: 985
Ами на мен ми се струва,че се е обърка доктора нещо. Rolling Eyes Не ми е казвал колко е голям... newsm78

# 123
Ger4o,от датата на последната менструация ли смяташ седмиците.Много ми е объркано все още стия седмици как се броят. Sad

# 124
  • Мнения: 571
Здравейте на всички мами и честита Баба Марта, да сте бели и червени, румени засмени...
Ние ходихме до Ловеч и там карахме празниците Simple Smile
Аз много обичам да пътувам а и засега ми понася  Laughing
Гледам сте гледали реакцията на роднините... аз още на моите родители не съм казала, но родителите на съпруга ми знаят и са много щастливи.
Момичета не давайте на никой да Ви помрачава щастието с разни коментари за разликата във възрастта или пола на бебето...Не е тяхна работа. Ние си ги носим, ние си ги раждаме и изтрадваме ако ни е проблемна бременността, няма нужда който и да било да взима отношение (освен ако не е позитивно  Laughing)
 Hug Hug Hug Прегръщам ви силно и се връщам на работа...

# 125
  • Мнения: 571
Момичета, а някой да е ходил на биохимичен скрининг и да е запознат с процедурата?

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 419
А на мен нещо работата взе да не ми понася. Трудно изтрайвам да седя на стола. Повече ми се лежи опъната някъде. И това постоянно свиване, за да набирам разни работи. Да видим до кога ще изтрая да съм на работа.

За биохимичния скриниг - ранния се прави в 13-та седмица. Взимат ти кръв и правят анализ за различни генетични заболявания. Нарича се още оценка на риска - изчислява в промили (ако не се лъжа) каква е вероятността за дадено заболяване. На мен миналата година ми взеха кръв в катедра Генетика към ВМИ в Пловдив, която изпратиха в София за изследване. Цената, която платих беше около 85 лева. Въпреки ниския риск, който се оказа като резултат, около седмица след изследването направих мисед - така че, колко може да е определящ дали всичко е наред, не съм много сигурна. Късния скрининг мисля, че се прави към 20-та седмица - той дава малко по-голяма точност. Ако обаче има някакви проблеми, най-сигурно се установяват при амниоцентеза (която за мен също е малко нож с две остриета, но това е друга тема).

# 127
  • Мнения: 10
Здравейте октомврийки Hug
Надявам се ,че в редиците ви мога да се влюча и аз.Термина ми е на 26 октомври и ми е втора бременност.Имам дъщеричка на 7 годинки.
За сега да ви кажа не се чуствам изобщо бременееща мама,само малко повечко ми се спи.....но като цяло няма нищо общо с първата ми бременност която меко казано беше кошмарна в началото,но пък резултата си заслужава Laughing Laughing Laughing
Много усмивки ви желая и лека бременност Hug

# 128
  • Мнения: 3 641
Добре дошли на новите момичета! Леко бременене ви пожелавам Hug
сгодена и аз съм като теб постоянно гадене, стискам палчета утре за сърчицето Praynig Praynig
edira , добре сте си попътувал и разнообразили Hug
ginbay и аз съм като теб. До сега дните ми минаваха бърз о,но сега сякаш няма край работния ден, все ми се полягва. Болнични не е желателно за вземам за сега, да видим как ще се издържа Sick

# 129
  • Мнения: 27
Привет Dressta и добре дошла в октомврийския отбор ! Simple Smile
 
И на мен ми е втора бременност и съм с детенце на 7 годинки също , но за разлика от първия път,  в който почти не усетих че съм бременна - сега постоянно се  чувствам с неразположение ( ту ми се гади , ту ме боли глава или корем ).Мога да кажа,  че тази бременност ми е доста по - тежка от предишната .Сега се убеждавам на твърдението ,че всяка бременност е различна . Но какво да се прави ще издържим изпитанието - заслужава си  Grinning

# 130
  • Мнения: 571
dressta, bunsy, значи с Вас можем да обсъждаме и двете деца и моя син е на 7 Laughing Hug

# 131
  • Мнения: 27
Задължително  Laughing

# 132
  • Мнения: 23 362
Късния скрининг мисля, че се прави към 20-та седмица - той дава малко по-голяма точност. Ако обаче има някакви проблеми, най-сигурно се установяват при амниоцентеза (която за мен също е малко нож с две остриета, но това е друга тема).
Ранният скрининг е по-точен,досега не се правеше в Бг,от година,мисля,има лаборатория в Майчин дом.Ако първия БХС и феталната в 11-13 седмица са ок,много лекари препоръчват да не се прави късен БХС ,а само фетална.Може да прочетете темата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237889.0

Добре дошли на новите мамчета!!! Hug

# 133
  • Мнения: 1 668
Биохимичния скрининг не дава информация дали всичко е наред с бебето, а за вероятността от хромозомни заболявания. Тоест загубата ти може да е била свързана с хиляди други причини - недостиг на калций, лошо кръвоснабдяване, друг дефект на плода, механично отлепване и още милион причини... Амниоцентезата дава вероятност от спонтанен аборт в рамките на 0.5%, като не е ясно дали този процент е свързан със самата процедура или с факта, че обикновенно тази процедура се прави при жени с висок риск, при които вероятността за спонтанни аборти също е по-голяма ... Тоест не се настройвайте неативно, ако на вякой се наложи тази процедура - не е опасна, но и тя не е 100 % сигурна за всички видове аномалии, а само за хромозомни и още някакви случаи, с които не съм запозната много-много... преди половин година гледах репортаж по ТВ-то, че в момента в майчин дом - Сф има нов апарат, които дава сигурност над 90% (по спомени). Изследването е кръвно, но изискват снимка от видеозон за доказване на седмицата, в която е плода. Не знам за има късен... Поне по времето на моята първа бременност не съм правила (а сигурно тогава направих всичко познато и непознато на човечеството изследване  Joy Joy Joy)

# 134
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Здравейте и от мен.На новите момичета добре дошли   bouquet
Аз имам час за БХС и Фетална за 07 април.Тогава ще бъда в края на 12 седмица.Тук в германия го препоръчват на мами над 35 години но аз мисля да го направя да съм спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт