Отговори
# 120
  • Мнения: 1 671
При първото ми раждане имам епизиотомия - налагаше се бебето бързо да се извади, а аз не напъвах добре, така че общо взето сама си я "изпросих". Преди да я направят се опитаха на няколко пъти да ме окуражат да напъна и да родя бебето, но бях вече доста изморена.
При второто раждане нищо не са ми правили, имах леко разкъсване само на кожа с 1 шев, което май дори те не го броят за разкъсване. Всички казваха "нищо работа". За това пак аз съм си виновна, защото не слушах акушерката.

# 121
Отговорих с първата опция - първо раждане с епизиотомия! Аз се радвам, че ми я направиха, защо щеше да е ужас иначе! Така и не стигнах пълно разкритие, а бебка се задушаваше ... не знам правилно или неправилно, щастлива съм, че всичко приключи добре!!! А и както други майчета са писали, по-добре е да те резнат лекарите, отколкото да се разкъсаш лошо!
Иначе не би трябвало да е задължителна за първескини (според мен, на практика явно е друго), дали ще се наложи зависи си от анатомичните особености и еластичността на тъканите на жената!!!

# 122
  • Мнения: 22
Наложи се в последния момент да ме "клъцнат", както често се изразявам, защото не се справих с напъните, а си имах максимално разкритие. Самото раждане протече много бързо - за 10 мин бебчо проплака. Шевовете бяха доста - 5 външни и безброй вътрешни, иначе разкъсвания нямах. Възстанових се за около 2 седмици.

# 123
  • Мнения: 104
И аз гласувах с първата опция. За щастие имах само 2 вътрешни и 2 външни шева. Наложи се понеже бебка не искаше да излиза, аз нямах сили за повече напъни, направо заспивах на магарето. Болките ми бяха ужасни, дълго чаках разкритие ит.н., та затова накрая се наложи и не съжалявам. И при мен се задушаваше детето, още повече че се роди и с двойно увита пъпна връв. Но... слава богу всичко приключи добре.  Peace  И се възстанових много бързо. След 2 седмици вече нищо не чувствах

# 124
  • Мнения: 1 866
вътрешни разкъсвания и епизиотомия

# 125
  • Мнения: 469
Направиха ми и въпреки това си имах доста вътрешни и външни шефове, от които две седмици не можех да си седна на д-то.   Embarassed

# 126
  • Мнения: 189
Бебка много даваше зор да излиза,имах силни контракции и малко разкритие,последва "клъцване" и на следващия напън бебка се беше родила,налижи се да ме резнат защото и пъпната втв беше увита 2пъти,имах много вътрешни и външни шевове,неможех да седя после,а лежах на една страна.Но се оправих за 2седмици някъде.

# 127
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Нямах никакви проблеми - слушах акушерката какво ми казва, и изпълнявах! Peace

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 11:22 от РЕД

# 128
  • Мнения: 1 031
Първото раждане с епизотомия без разкъсвания - 5 външни шева - бебето беше 2.350 кг
Второто раждане без епизотомия с малко разкъсване - 2 външни шева - бебето беше 3.200 кг

# 129
  • Мнения: 1 273
Първото раждане с епизотомия, но се наложи вакуум и просто нямаше как. Надявам се при второто всичко да мине добре и да не се наложи.

# 130
  • Мнения: 62
Родих с епизотомия и раскъсвания. Раскъсванията обаче са се получили заради това че много бързо съм получила разкритие

# 131
  • Мнения: 1 632
Първото раждане с епизиотомия, второто без!
Но за второто съжалявах, че не са ми направили, защото получих страшни охлузвания и възстановяването беше по-бавно!

# 132
  • Мнения: 173
И аз отговорих с първата опция - разкъсвания и епизиотомия, шевове доста, ревизия на матката (не знам какво значи), но вече 5 месеца след това имам болезнени усещания при полов акт, все едно конци ме опъват. Дали ще отшуми това?

# 133
  • София
  • Мнения: 1 020
Първо раждане - с епизотомия.

# 134
  • Мнения: 2 495
Имам епизиотомия, бебчо беше много голям.По-добре да ти направят епизиотомия, отколкото да имаш разкъсвания  Peace

Общи условия

Активация на акаунт