Нисък хемоглобин

  • 2 147
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Здравей GALL78 ,
аз в момента съм бременна 25 г.с. и хемоглобина ми е 99 но и преди съм страдала от анемия която не е желязодефицитна. От месец и половина по предписание на хематолог пия някакъв лек железен препарат и дори вчера доктора който ми следи бременността ми каза че ако задържа хемоглобина ми около 100 ще е добре.
Според мен твоя наблюдаващ доктор ако прецени че има някаква опасност ще ти назначи консултация с хематолог и там ще кажат ...
И аз като теб се поинтересувах от някакъв вид хранителен режим но хематоложката ми каза че нищо не помага и без медикаменти няма да ми се вдигне хемоглобина ... не зная дали е права, но нищо не ти пречи да наблягаш наистина повече на пресните зеленчуци и червеното месо.
Успех! Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 38 515
Има един сироп - Ferroforte B, можеш да си го намериш в аптеките  на Лечител. На етикета има бременна жена. Приятен е на вкус, пък и на мен ми помогна.

# 17
  • Мнения: 317
И аз имах сащия проблем,  пиех Феро-Градомет , Но пиех и много сок от Касис...хем приятно а и много добре се отразява  ...

# 18
  • Мнения: 847
Zdravei,
i az imam nisko geliazo,i pia hapcheta kato teb...no tai kato sam mama v chujbina,mi gi predpisaha ot tam i neznam dali ima takiva balgarski...kakto i da e de...;vse dopalnitelno geliazo e...Parvonachalno gi pieh po dve vsiaka sutrin ,a sega po edno na den.Mnogo e vajno da nzaech che:jeliazoto (hapchencata ti) ne se usvoiavat dobre ako vizmach kafe ili chai sled tova...Nai dobre e da gi piech sutrin na gladno i to s portokalov sok,kazvat che jeliazoto nai dobre se usvoiavalo ot portokaloviat sok...Za zapeka moje i da ne e samo ot tezi tabletki,ako piech i drugi vitamini po skoro ot tam...
Za hranite-Papechat e palen s geliazo!!!Az na den iam po edin :blush:ta dano kato se varna mi se pokachilo geliazoto....Triabva da iadech meso cherveno-telechko za preporachvane,zabravi svinskoto...kakto i mnogo uadki-lechnici,bademi,orehi,no surovi...V lechtata sachto ima mnogo jeliazo....
Pozdravi i uspeh

# 19
  • Мнения: 7 803
Черният дроб е zабранен zа бременни има твърде мнохо витамин А

# 20
  • Мнения: 529
Ама че работа newsm78 Аз три дни нагъвам пилешки дробчета Sick дано не съм сгафила нещо, но мойто АГ също ми то препоръча.
Много в благодаря за съветите. Продължавам да дъвча онази гасост сутрин, но вече без кафе Thinking Май съм правила всичко наопъки Outta Joint
Днес ще нападам и пъпешите Wink

Общи условия

Активация на акаунт