На кого да кръстя детето?

  • 11 914
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
А защо не кажеш четирите имена на родителите ви , може някакво хубаво име да предложим тук и всички да са доволни Simple Smile
Свекър - Илия, свекърва - Иванка, майка - Маргарита, баща - Христо.
На мен не ми хрумват никакви съчетания между тези имена.
Наистина не сме говорили с никой за нашите намерения, но доколкото ги познавам майка ми и баща ми няма да са очаровани. Още повече, че не си допадат много със сватовете.  Sad Всеки си има недостатъци, свекър ми също не е идеален, но просто сега като го гледам колко искрено много, много се радва, че ще има внучка ми става и на мене хубаво.
хрумва ми Х ил да - на баща ти и на сверкъра Simple Smile
А защо не я кръстиш на мъжа ти - хем семейството му няма да се сърди , хем ти ще избегнеш кофти ситуация , хем мъжа ти ще е доволен ..  Flutter

# 16
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Много красиво име сте му избрали на детенцето.
Но май ще трябва да е неутрално името както казват момичетата тука. И аз имах големи проблеми със свекърите, ама като казвам големи много големи. Чак притесняваха мъжът ми който по това време беше на другия край на света да ми стъпи на врата и да е на тях. Моите родители със тях нямах проблем. Те много, много не ми обръщаха внимание-бях невидима Wink Затова и може би не са настоявали.
Та този натиск на свекърите още повече ме амбицира и кръстих момченцето си на съпругат ми. Той се грижи за нас, той ни обича. Той е нашия-ангел хранител и до сега.
Кофти, че вашите така ти извиват ръцете. Още ли има хора със такова мислене се чудя. Не вярвам да са стари тези хора, че да са като предишните стари хора да действат по такъв начин за име newsm78
Вместо да се радват, че ще имат внуче те имена искат #Cussing out

# 17
  • Мнения: 35
А защо не я кръстиш на мъжа ти - хем семейството му няма да се сърди , хем ти ще избегнеш кофти ситуация , хем мъжа ти ще е доволен ..  Flutter
Най-добрия вариант Peace Подкрепям

# 18
  • Временно
  • Мнения: 788
Изберете име,което на вас ви харесва! Peace
Много ми е интересно това със сръдните за името-нима то е по-важно от самото детенце! ooooh!

# 19
  • Мнения: 494
Ами на мене ми е лесно да давам акъл,защото не съм в твоята ситуация! Никой не ни се бърка за каквото и да е било,пък камо ли за името ooooh! Много съжалявам,че ти си поредната жена,която трябва да изживее балканската драма около името на детето.
А съм за варианта да наречеш малката на баща и! А пък,ако много те ядосат,я наречи на себе си!

# 20
  • Мнения: 2 331
Относно имената за мен има два варианта-или не се кръщават на никого, или първото на едните/обикновено на "мъжкия" дядо/, второто-на другите, третото-пак на първите и така се редуват според броя на децата...Лошото при вас е, че вече сте казали име, което ще дадете на детето...Тогава-спазете си думата."Казана дума-хвърлен камък."

# 21
  • Мнения: 156
Изберете име,което на вас ви харесва! Peace
Много ми е интересно това със сръдните за името-нима то е по-важно от самото детенце! ooooh!

Това е и моето мнение Peace а това със сръдните е направо ужасно.

# 22
  • Мнения: 672
Кръстих малкия на батко му. Точно, за да няма сърдити.

# 23
  • Мнения: 721
и аз имах проблеми с името на детето(второто)не го разбирам това ама тогава бях млада и глупава,сега ако трябва да решавам не бих се опитвала да угодя на никого.при мен като съобщих на съпруга ми че съм бременна и той реагира спонтанно-,,много се радвам мила,ще си имаме момченце и ще си го кръстим Антон,,на баща му,който е починал когато мъжа ми е бил на 7 годинки.въпреки че бях чувала че първо дете не се кръщавало на починал човек не му го казах - реших за себе си че това са предразсъдъци и може би е така защото живия би се зарадва .още бременна на първото дете сме си говорили че второто ще е момиче(бяхме сигурни,усещане някакво)и  ще е кръстено на татко(Младен)Мадлен.много ни харесваше и на двамата,но при второто бременност като се почнаха едни дебати от страна на моите родители ако е момиче да е кръстено на майка ми(Динка)-в чудо се видях.един ден при поредния разговор не издържах и реших да е Деница-щом като толкова настояват.какво бе учудването ми когато след години разбрах от брат ми че според моите родители дъщеря ми изобщо не била кръстена на майка.е много им здраве,ама ме е яд че за да им угодя не си я записахме с името което ни харесваше.ох мн дълго стана........с две думи кръсти си детенцето както искате пък който иска да се радва,който иска да си се сърди-много важно

# 24
  • Мнения: 4 068
Ренци, направо ме уби  Shocked
Знам, че много хора така постъпват,
но аз недоумявам как едно име,
прави детето по-малко или повече
внуче  ooooh!


Ох, Джулс болна тема е това. Уж модерни го раздават свекитата, но на тая тема като зациклят и стой та гледай. Най- ме боли от факта, че ние сме от проблемно забременяващите и щерката я чакахме 5 години ето и сега се бавим с второто, а те за какво седнали да мислят. Аз се съгласих за първото в крайна сметка, защото за мен най-важното беше този път да родя живо и здраво бебе и не исках това прекрасно събитие да си го помрачавам с подобен род разправии, но за второто вече не възнамерявам да се давам толкова лесно. Те така ако почнат ще искат бебе кръстено и на някой шести братовчед и аз тогава цял футболен отбор ли да раждам? Тъпо е много това мислене, но явно има хора, които не осъзнават как звучат изказвайки подобни изисквания и то придружени със заплахи от прекратяване на отношения и прочее. Не ми се пада на това ниво някак.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
А защо не кажеш четирите имена на родителите ви , може някакво хубаво име да предложим тук и всички да са доволни Simple Smile
Свекър - Илия, свекърва - Иванка, майка - Маргарита, баща - Христо.

Ау, Маргарита ми е един от фаворитите за имена Grinning Не ти помагам май по този начин, ама... Всъщност свекър ти знае ли какво име сте избрали или все още го коментирате само с мъжа ти? Защото ако е второто, няма лошо да си промениш решението, разбира се. И най-добре хубаво обмислете ще има ли сърдити или не, макар че за мен е върховна глупост някой да се цупи, че внучето не е кръстено на него. То е ясно, че не може да се угоди на всички.

# 26
  • Мнения: 473
Ако свекър ти заслужава, кръсти го на него. Майка ти и баща ти нямат никакво право да се сърдят, и дори да се сърдят ще им мине. Не мога да разбера какви "проблеми" ще ти създадат след като ти и мъжа ти сте решили как да кръстите вашето дете. Не мога да се примиря с тези консервативни разбирания и не позволявам някой да ми налага собствените си възгледи за живота!

# 27
  • Мнения: X
И за двете деца сме измисляли много имена ,преди да се родят...но аз си имах една такава теория, че когато видя за първи път детето си,просто името само ще дойде,такова,което да му подхожда на него,а не на баба,дядо,чичо,леля и прочие рода...
И така стана...имената аз ги измислих,т.е. децата като че ли сами ми ги подсказаха...със второто имаше малки проблеми при раждането и името ,което ми изникна спонтанно бе Здравко...и наистина му носи здраве,вече 12 години...
Мисля,че само и единствено родителите на детето имат право да му дават име...никога не бих кръстила детето си с име ,което не харесвам,още по-малко пък на починал човек...

Моите са кръстени на себе си и на собствената си съдба.Защото има такова поверие,че детето освен името наследява и всички негативи от живота на човека,чието име носи...

# 28
  • Мнения: 1 878
Винаги ми е била много смешна тази традиция с имената! Нямам деца, но като му дойде времето с никого няма да се съобразявам.
ЗАЩОТО:
Аз ще си го раждам, аз ще си го кръщавам!

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Това е момичета ,каквото и да говорим живеем в България ,а не в Америка .Въпреки ,че всички казват кръстете го както искате и едните  и другите се надяват на име .

Общи условия

Активация на акаунт