Паднах...

  • 36 762
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз съм имала такава контузия, но ме блокира за 5 м, бях на  16 г тогава! уж трябваше да мине за три дни според докторите! то4но, както го описваш, подут крак и синьо- мораво! аз освен сапунения масаж, правех 4ерен хляб смесен с оцет и налагах, после маслини с лук! отокът постепенно спадна, но не можех да стъпвам, носеха ме или ходех с изметнат крак настрани! наложи се наместване все пак! оттогава  си е слабо място и поне  15 пъти е повторението,като стъпя халтаво и там си се подува!а на снимката нямаш? нищо видимо!

# 16
  • Мнения: 3 634
Raliva, на мен не ми звучи нормално 2 седмици оток и синини.

По принцип да, но все пак в случая малко гадаем, не сме видели крака. Освен това все пак е индивидуално.

Хранителната добавка мисля беше Картилазин, но може да пиеш и друго, което спомага при травми на сухожилията.

# 17
  • Мнения: 2 280
Благодаря ви на всички !  Hug Като за начало ще отида на лекар да видим пак какво ще кажат и след това ще видим..... За съжаление като ви чета едно е ясно - няма да се оправи скоро  Sad Това е ужасно, не го пожелавам на никой . Бъдете здрави  Peace

Ако някой се сети още нещо, ще се радвам да го сподели Simple Smile

П.С. Само не разбрах, на топло ли да си държа крака? И как се правят топли компреси? И удачно ли е в моя случай?

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 23:27 от Raliva

# 18
  • Мнения: 478
аз веднага след травмата и после след натоварване ползвах охлаждащ гел - deep relief съдържа Ibuprofen 5.%, Levomenthol 3.%.
струва ми се че са противопоказни затоплящи и йодни гелове.
От Лиотон мен ме болеше, явно не ми е понасяло съдосвиващо действие или каквото и да е друго. Докато мои познати на планина не тръгват без Лиотон гел. Аз ги смесих лиотон и диип релийфа на планина и нещо се окепазих, трябва да се пита док за смесване дали може.
Незнам отзиви за това от клекови връхчета
Цитат
В плантациите на Allga Pharma лечебното масло се добива от свежи иглички, връхчета и млади шишарки от клек. Действието на маслото е: • Подобрява и усилва кръвообращението
• Притежава противовъзпалително действие
• Оказва обезболяващ ефект
Алга Сан Лосион
Има приятно охлаждащо действие и прониква в дълбочина на засегнатата тъкан.
Алга Сан Гел
Освен масло от планински бор съдържа екстракт от арника, витамин Е, ментол и камфор
последното гел с камфор според мен не е подходящо, затова алга сан ЛОСИОН - той е без камфора

# 19
  • София
  • Мнения: 1 311
Не си слагай топли компреси,докато не ти каже някой доктор защото може да стане много по зле !Аз съм си изкълчвала крака поне 7,8 пъти,разтягала са съм връзки,възпалявал ми се е ахилеса и т.н. Най-бързо ще ти мине отока с компрес от лук,както вече ти бях писала по напред в темата ....и масажите за които някой по горе беше споменал също биха ти помогнали,но трябва да се правят много внимателно!  Peace

# 20
  • Мнения: 1 942
Преди години си счупих глезена и от тогава често, често го изкълчвам.

Мажеш е препарат за разширени вени и възпаление и чакаш. Полека лека отшумява.

Бабешки илачи за помагане са : печен лук с малко оцет и се налага с не стегната превръзка и зелев лист начукан да омекне и да си пусне сока пак наложен. И двете пускат много течност, но видимо дръпват оттока.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 554
Отиди в Пирогов задължително. Колкото и да плюят там са най-добрите травматолози.

# 22
  • Мнения: 2 110
Щом сте правили снимка, сигурно няма счупване. Разхлабили са се връзките и много боли. Гледай да е максимално обездвижен и не се притеснявай. Ще ти мине, но бавно.И много го пази.

# 23
  • Мнения: 2 280
Здравейте пак Simple Smile

Значи първият ден си го бях наложила с лук. Една аптекарка ми каза пък с оцет и сода бикарбонат. Ще пробвам и това със зелевото листо. Да, топлите компреси не ми помагат - даже повече ме боли от тях.
Сега, някои казват , че трябва да е обездвижен, други , че трябва да го раздвижвам. Сега не знам какво да правя  newsm78 . За съжаление не сън в София и не мога да отида до Пирогов. Ще пробвам с алтернативна медицина и до 2 дни , ако няма подобрение ще отида пак на доктор.
А тези разхлабени връзки ,за колко време се оправят горе долу ? Да не пропусна пролетта  Sad
Още веднъж благодаря на всички, които са съпричастни .   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 1 311
Здравейте пак Simple Smile

Значи първият ден си го бях наложила с лук. Една аптекарка ми каза пък с оцет и сода бикарбонат. Ще пробвам и това със зелевото листо. Да, топлите компреси не ми помагат - даже повече ме боли от тях.
Сега, някои казват , че трябва да е обездвижен, други , че трябва да го раздвижвам. Сега не знам какво да правя  newsm78 . За съжаление не сън в София и не мога да отида до Пирогов. Ще пробвам с алтернативна медицина и до 2 дни , ако няма подобрение ще отида пак на доктор.
А тези разхлабени връзки ,за колко време се оправят горе долу ? Да не пропусна пролетта  Sad
Още веднъж благодаря на всички, които са съпричастни .   bouquet
Joy Няма да пропуснеш пролетта,не се притеснявай.Прави си компресите и лека полека ще спадне...сега и заради отока те боли повече,като поспадне ще те отпусне и болката....може би тогава може да се мажеш с нещо като Волтарен или някакъв друго мазило.Отиди пак на лекар и ще ти изпише.Само спокойно не е толкова страшно   remybussi

# 25
  • Мнения: 2 280
Благодаря ти maniadekay  Hug Точно от този лъч надежда имах нужда Simple Smile

# 26
  • Мнения: 17 546
За такова жестоко кръвонасядане, каквото описваш, тези лекари би трябвало да ти обяснят някои неща. Вероятно си разкъсала множество малки или някой по-голям кръвоносен съд, добре е било първите дни да взимаш по един аспирин на ден. Препоръчвам ти компрес с риванол, опитай,  ще спадне отока и ще те облекчи. Купи си кремче Хепароид или гел Лиотон 100 и мажи сините места с него, за да се разнесат по-бързо синините. В аптеките продават ластичен чорап за глезен. С него ще се чувстваш по-стабилна и ще започнеш да стъпваш на крака по-смело.
Успех!

# 27
  • Мнения: 433
Бих те посъветвала да отидеш на някой добър травматолог дори и да е в друг град.Първо: когато има съмнение за счупване се правят няколко снимки,не една ,за да се видят костите на глезена от всички страни.Най-добре е ,ако можеш да си направиш ЯМР,никой лекар не може да ти каже има ли или не разкъсани връзки или сухожилия без ЯМР.Не бързай с раздвижването докато не знаеш диагнозата.

# 28
  • Мнения: 2 280
А някой знае ли каква е цената на това ЯМР ?

# 29
  • Мнения: 17 546
Доста, ако решиш да плащаш сама.

Общи условия

Активация на акаунт