Помогнете!Казаха ми,че плацентата ми е паднала ниско долу.

  • 10 908
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 292
Моя приятелка беше с паднала плацента. Излезна рано рано в болнични. Имаше доста болки. Трябваше да лежи и да си почива колкото се може повече. В края на бременността плацентата се беше вдигнала и роди нормално, едно здраво и прекрасно момиченце.
Дано всичко се оправи. Леко бременеене и раждане   bouquet

# 16
  • Мнения: 252
Аз бях с подобен проблем ,но го откриха в хода на раждането.Родих нормално,а резултатът е малко по-надолу.Въпреки ,че съм от София,последните месеци се наложи да живея в Бургас и там родих.От лекаря и акушерката,които ме израждаха съм много доволна,ако не бяха те малката си беше отишла.Ако искаш може да обменим данни на лични да не претрупвам темата,а ако искаш тука.Ако не успех и леко раждане.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 7 794
И аз съм с такава плацента. Превия се казвала. Пазя леглото и не шавам по-много. Казаха че задължително ще съм със секцио.
Леко и безпроблемно раждане  Hug

# 18
  • Мнения: 439
точно щях да напиша като eli_dechkin че се казва плацента превия. с първата бременност бях така, но с напредването на бременността се качи и родих нормално. Сега с тази бременност - пак същото, дано се оправи, но и шийката на матката ми е къса и ще ходя пак на преглед.
Късмет на теб и дано се опавят нататък нещата Hug

# 19
  • Мнения: 32
Благодаря на всички ви,защото наистина ми вдъхнахте кураж!Така се бях изплашила,че незнаех какво да правя,но сега вече имам сили да вървя напред! Simple SmileЩе пиша как се развиват нещата при мен и дано бъда в помощ и на други с такъв проблем.Благодаря!  bouquet

# 20
  • Мнения: 111
За плацентата не мога да ти кажа нищо, но за желязото - отначало един месец пиех ампули със желязо (не помня как се казваха), а след това пък дъвчих хапчета Малтофер.

# 21
  • Мнения: 165
Най-добре почивай повече, пий си желязото и отивай на лекар който ще ти обръща внимание.Ето колко много майки са имали този проблем-децата са им живи и здрави.Секцио или нормално въпросът е всичко да завърши добре.Сега трябва да си спокойна и да се наслаждаваш на оставащите месеци.Не се притеснявай и не се отчайвай.Има жени които прекарват цялата си бременност в леглото и "гък" не казват на цената на голямото щастие.Успех ти пожелавам и горе главата.

# 22
  • Мнения: 7 111
СС1975, преди този преглед с каква плацента си била? Или въобще става въпрос за първо споменаване на разположение на плацентата?
А за хемоглобина - много нисък ти е. Добре е да постъпиш в болница за вливания на желязо. Добре е, че тази докторка ти го е предложила като вариант. Не съм от Бургас, но имам идея от прочетено във форума за хуманното отношение на някои от $лекарите$ във вашия град. Все пак, ако това ще ти бъде успокоение някакво - в болницата за теб ще отговарят акушерки. Говори с мъжа ти дали е съгласен да се опитате се да благоразположиш някоя от тях.
Успех и леко раждане, но засега задръж още мъничко.   bouquet

# 23
  • Мнения: 32
Бях на 5 видеозона преди това и никой нищо не ми каза,всичко беше нормално.Дай Боже всичко се нормализира.Това вливане на желязо денонощно ли е?Сега пия ампули-желязо.

# 24
  • Мнения: 7 111
Не е денонощно това с желязото. По-ефикасно е от приема на желязо през устата. 
А за плацентата - може би тонът на лекарката те е уплашил повече, но потърси мнение на някой по-спокоен и хуманно отнасящ се към пациентите лекар в близките до Бургас градове. Чела съм доста добри отзиви за д-р Попов в Поморие. Или Сливен като вариант. Peace
И трите вида прикрепване на плацента ги има при бременните. Предна, задна и ниска. Вече си напред в бременността. Почивай повече сега.

# 25
  • Мнения: 5 183
Аз имах проблем с плацентата - много ниско. Казват му Плацента Превия.
Доки каза само секцио!!!
В крайна сметка се вдигна сама и си родих нормално.

# 26
  • Мнения: 543
Моята плацента също беше ниско, но не чак плацента превия. Прокървих първите месеци от бременността, казаха, че вероятно е от това. Наложи се да полежа доста време, включително няколко дни в болница, после вкъщи. Наистина странното в твоя случай е че чак сига ти откриват тези проблеми. Не се притеснявай, почивай си повече, леки разходчици. Аз родих нормално. Пожелавам ти и на теб леко раждане, дори и да е секцио - няма значение. И потърси наистина друг лекар, който да не те шашка, а да ти обясни спокойно положението. Успех!

# 27
  • Мнения: 2 110
И през двете бременности бях с паднала плацента.Лекарите ме предупредиха повече почивка и спокойствие.Всичко беше наред след това и ражданята ми минаха леко. Желая ти лека и  бременност.

# 28
  • Мнения: 1 428
За плацентата незнам.
Относно хемоглобина аз пиех Малтофер.

# 29
  • Мнения: 317
Аз бях с ниско прикрепена плацента, но родих нормално, въпреки проблемите, които имах. В края на шестия месец и през седмия прокървих и имах хематом на предната стена на матката до края, но въпреки всичко родих лесно и много бързо. Не се притеснявай, и при теб ще е така! Не се шашкай, не е добре за теб самата! Опасно е, когато е плацента превиа, т.е. тя е на изхода на матката, защото бебето няма как да излезе, но тогава се прави секцио.
Относно лекарката можеш да я смениш винаги. А за хемоглобина аз по принцип съм с много нисък, но не съм пила нищо освен витамини. Даже след като родих Вики ме изписаха със хемоглобин 76. А преди това беше малко по-висок. За всеки случай се консултирай и с някой друг лекар, може да ти изпишат желязо. По принцип с нисък хемоглобин ли си или не? Но да те успокоя, няма опасност за бебето! Hug
Успех и леко раждане!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт