Колко струва една сватба?

  • 197 652
  • 874
  •   1
Отговори
# 60
http://picasaweb.google.at/zitz.nadja/HochzeitBulgarien?authkey= … gCJWPs8iGvI3W6wE#

ето и нашата сватба.
Цената беше към 20 000. всичко заедно от пръстени до декорация.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 886
http://picasaweb.google.at/zitz.nadja/HochzeitBulgarien?authkey= … gCJWPs8iGvI3W6wE#

ето и нашата сватба.
Цената беше към 20 000. всичко заедно от пръстени до декорация.

много готино, къде е това?

# 62
  • Мнения: 49
Ех,много се разчувствах.Сега пак ще нападна моичкия да ме вземе Mr. Green.
Всички сте били много хубави булки,дано скоро и на мен да ми се случи Embarassed

# 63
  • Мнения: 1 495
Някъде малко под 10000 лв. ни стигнаха разходите, за 120 души, но като се има предвид че повече от половината гости ги настанихме в хотел. Нощувките може би бяха към 2000лв, а ресторанта към 4000лв. Това е миналата пролет в Благоевград. За украсата към 500лв някъде, роклята с воала 600 лв.

# 64
  • Мнения: 90
Арлина направо се шокирах от сумата по вашата сватба  Shockedне бях чувала за нещо подобно...а пък аз си мислех че нашата излезе скъпа  Embarassed Embarassed Embarassed
Както писах вече - просто и дума не може да става да се сравняват цени от два различни сватбени сезона, според мен. За пример ще дам няколко неща: ресторанта - октомври месец 2007 офертата ни беше 37 лв. на човек, а август 2008 платихме по 50 лв., видооператора ни вади на края договора да види точна сума и каза, че се извинявал, но от март три пъти бил вдигал цените и не помнел ние на колко сме, златото точно тогава беше поне 42-43 лв. за грам. Мисля, че няма смисъл да продължавам. И с по-малко пари може да се направи сватба разбира се, но авторката е писала, че не иска каква да е сватба или поне аз така разбрах.

Да, разбирам те..не исках да се съредновавам, просто на мен 4000 много ми се струват..а за 10 000 и нагоре..не мога да си представя  Embarassed

На нас в ресторанта ни излезе по 24 лв на човек и то защото шефа ни беше приятел и ни намалиха малко.. все пак.. и това е нещо ..  Rolling Eyes

Надя, на страхотно място сте си направили сватбата-със столчетата, точно като на филм-чудесно е!   bouquet

# 65
  • Мнения: 2 752
http://picasaweb.google.at/zitz.nadja/HochzeitBulgarien?authkey= … gCJWPs8iGvI3W6wE#

ето и нашата сватба.
Цената беше към 20 000. всичко заедно от пръстени до декорация.

много готино, къде е това?

Наистина много е красиво. Доколкото виждам церемонията е била в Несебър, стария град. Но може би авторката ще пише.

# 66
  • Мнения: 61
     Момичета,сигурно не е тук мястото,но не мога да се въздържа от мнение по въпроса "Колко струва една сватба?".Една сватба би трябвало да е безценна,но в емоционален план.Това е празник на любовта и онзи повратен момент в живота ти, когато обвързваш съдбата си с  тази на любимия човек.Всеки по свой начин трябва да изживее този момент и за съжаление според финансовите си възможности.Но парите ли са най-важни в най-важния ден ???
    Била съм на сватби с 30 и с 300 човека.Присъствах на едно велико събитие,в което булката се изживяваше като принцеса,пожелаваше на всички да ги споходи нейното щастие.Похарчиха се колосални средства,тя беше много горда,НО и толкова заслепена за да види че мъжът/принцът от приказката/ спи със всяка втора мацка,мернала  се пред очите му и изобщо не смята,че дори има някаква приказка,какво остава за принцеса.Колко ли са им стрували сърцата Сваровски,роклята Версаче,халките Булгари,лимузината,Шератон...????????

# 67
  • Мнения: 2 590
     Момичета,сигурно не е тук мястото,но не мога да се въздържа от мнение по въпроса "Колко струва една сватба?".Една сватба би трябвало да е безценна,но в емоционален план.Това е празник на любовта и онзи повратен момент в живота ти, когато обвързваш съдбата си с  тази на любимия човек.Всеки по свой начин трябва да изживее този момент и за съжаление според финансовите си възможности.Но парите ли са най-важни в най-важния ден ???
    Била съм на сватби с 30 и с 300 човека.Присъствах на едно велико събитие,в което булката се изживяваше като принцеса,пожелаваше на всички да ги споходи нейното щастие.Похарчиха се колосални средства,тя беше много горда,НО и толкова заслепена за да види че мъжът/принцът от приказката/ спи със всяка втора мацка,мернала  се пред очите му и изобщо не смята,че дори има някаква приказка,какво остава за принцеса.Колко ли са им стрували сърцата Сваровски,роклята Версаче,халките Булгари,лимузината,Шератон...????????
Е да нормално е в емоционален план да е безценна, но момичето си пита точно и конкретно за финансовата част. А това дали е човекът на нейното сърце и тя на неговото си е лично тяхна работа.

# 68
# 69
  • Мнения: 24
Нашата сватба излезе към 360 лв. без халките.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 886
LEILA BEL, това са глупости. естествено, че няма такова измерение. тези, които нямат подпис не се обичат по-малко. и скапано съжителство има с и без брак.
не виждам що като се засегне тема с някакви финансови измерения винаги се намира някой, който да седне да се възмущава. ми това са нормални неща от живота бе, що да не си коментираме кое на кой колко му е струвало.
сватбата от тоя тип с джангър, сто души, аху-иху се прави за родата, факт...като бях на 23 обаче не го осъзнавах. ако се омъжвах сега щеше да е с шепа приятели и на някой кораб. ама...късно, бате Mr. Green

# 71
  • Мнения: 940
И аз ще следя, защото засега се чудим дали да правим сватба или само да се разпишем.

# 72
  • Мнения: 61
Аурора,криво си ме разбрала или още те е яд че си правила сватба за хората не за себе си. Идеята ми беше,че няма значение колко пари ще дадеш за сватбата си,дали 200 лв. или 200 000лв.Въпросът е с кого сключваш брак ??????
  Другото което ме провокира е,че момичето,което задава въпросът " Колко струва една сватба?" на 28 февруари,на 4 март пита "Какво мислите за временните раздели?.Не казвам нищо лошо.Всички сме се лутали в търсенето на верния отговор. : newsm10

# 73
  • Мнения: 293
Аурора,криво си ме разбрала или още те е яд че си правила сватба за хората не за себе си. Идеята ми беше,че няма значение колко пари ще дадеш за сватбата си,дали 200 лв. или 200 000лв.Въпросът е с кого сключваш брак ??????
  Другото което ме провокира е,че момичето,което задава въпросът " Колко струва една сватба?" на 28 февруари,на 4 март пита "Какво мислите за временните раздели?.Не казвам нищо лошо.Всички сме се лутали в търсенето на верния отговор. : newsm10

Аз не питам дали да си направя сватба? Нито питам дали да си направя сватба за 200лв или за 200 000 лв? Нито питам дали човека до мен е моя човек?  Rolling Eyes

Темите не винаги се пускат , защото пряко касаят авторът им...така,че моля не съдете за една съфорумка като си навързвате различните теми,които е пуснала и си сплетете живота и във вашите представи по друг начин  Peace

# 74
  • Мнения: 2 590
Е темата придоби съвсем различно измерение. Айде стига моля. Дали някой ще си направи сватба за 200 лв или за 200 000 е малко глупаво да се сравнява, защото все пак трябва и според чергата си да се простират хората, както се казва. А това , че е важно за кого го сключваш брака е така, но както Агапи вече си каза не пита това, а я интересува една нормална сватба(нито само подпис, нито "изгъзици" разни) , колко излиза. Нека не разводняваме темата, че и на мен ми е интересно, на кой какво колко му е излязло. Ето аз например научих колко струва да се венчаеш в църквата, която аз желая да се венчая някой ден. И ако това е близките месеци или година, ще ми е по-лесно да се опитам да нахвърля примерен бюджет.

Общи условия

Активация на акаунт