Пролетните ви парфюми 3

  • 27 844
  • 387
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 166
                                                                                                                                                                    Честита Баба Марта!  Hug

                                                             Да сте бели и червени, живи и здрави, винаги много щастливи и обичани!

                                                                    Модния дизайнер Джорджо Армани е роден на 11.07.1934 г. в Пиаченца – на около 50 мили южно от Милано. Заради голямото желание на близките си да стане лекар посещава медицински колеж две години, но тази чужда мечта така и не се осъществява, Джорджо се увлича от фотография, рисуване и моден дизайн. Отбива военната си служба през 1957 г., и веднага след това започва работа за голям универсален магазин ‘’La Rinascente’’, като аранжор на витрини. Макар и доста далеч от истинските му желания, тази работа все пак го доближава до света на модата и изкуството. Мечтата му не отлежава твърде дълго и през 1961 г. започва съвместна работа с именития италиански дизайнер Нино Черути. Работи с него до 1970 г., когато вече набрал опитност и кураж решава да
започне своята самостоятелна кариера с помощта и подкрепата на своя близък приятел Серджо Галеоти. Основава собствената си марка за мъжко облекло през 1974 г., а дамската линия идва на бял свят година по –късно през 75 –а. Сестрата на Армани –Росана Армани също е включена в бизнеса и оглавява отдел ‘’комуникация и връзки с обществеността’’.
За небрежно – ежедневния шик на дамската линия, Джорджо Армани черпи вдъхновение и взаимства от мъжкото облекло, ползва същите тъкани и материи в дамския костюм. С това сближаване на стиловете, Армани налага нов стандарт за разбиране на елегантността – лесни за носене дрехи с перфектна кройка и шев. Познат, като работохолик, който понякога е дори груб и арогантен  - той често е невъздържан в изказванията и реакциите си. Неприязънта към колегите му Джани Версаче (застрелян пред дома си 16.07.1997 г.) и Валентино дълги години дава храна на таблоидите. През май 1996 г. е уличен в корупция заедно с колегата му Джан Франко Фере.

п.п. Всяка нова тема, ще ви запознава с известен дизайнер и неговите парфюмни вълшебства.

# 1
  • Мнения: 522
Първа  newsm44  smile3533
Тес темата е чудесна. Този месец на Армани ли го посвещаваш?

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 15:33 от paola2

# 2
  • Мнения: 7 474
Аз си взех тези двата  Crazy

# 3
  • Перник
  • Мнения: 726
Мисля да си взема Ангел и демон на живанши.Мислите ли че е подходящ за пролетта? Rolling Eyes

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 195

   Честита нова темичка! Чудесно оформление, Тес!  Hug  bouquet  Jully, аз съм ползвала Ангел и Демон в по-студено време, но мисля да го пробвам и като се позатопли. Нищо чудно да ме изненада ! Peace

# 6
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Този ми е последният  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 214
Ferre Rose
Ето това пробвах днес и много ми хареса.Прилича малко на Baby Doll YSL ,но е и достаразличен.направи ми впечатление,че е доста траен.

# 8
  • Мнения: 4 166
Здравейте момичета  bouquet, радвам се, че ви е харесала новата тема Hug, от няколко дена изучавам Поем на Ланком и установявам, че все повече ми харесва Heart Eyes. В началото малко ме стресна, стори ми се, като ''не моят'' парфюм, но сега съм на друго мнение. Силен и експолозивен в началото, после утихва и става много нежен, но и наситен (истинска поема Simple Smile), смятах го по -скоро за зимен, но сега мисля, че бих носила и в доста по -топло време Peace

п.п. Кои парфюми на Армани обичате, аз съм за , като от изброените харесвам най - много Sensi, топъл, интензивен и много чувствен Heart Eyes

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 12:51 от Tess d`Urberville

# 9
  • Мнения: 636
Аз попитах в другата тема за Ange ou demon tendre, който е по-леката версия на аромата и по-подходящ за топлите месеци. А Poeme е един от най-трайните парфюми, които съм ползвала. Изключително женствен.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Здравейте и от мен  Hug

От дамските на Армани харесах само Код-а. Но пак бих тествала останалите, защото и на мен вкуса ми се мени с времето и давам втори шанс.
На мъжките обаче съм фен  Heart Eyes За щастие и половинката  Grinning

# 11
  • Перник
  • Мнения: 726
Аз обожавам Aqua di Gio и мисля.че никога не би ми омръзнал  Peace

# 12
  • Мнения: 4 166
Да, моят вкус определено много се е променил, явно възрастта си казва думата Mr. Green Laughing, припомням си стари парфюми, които категорично не съм харесвала и част от тях откривам, че ми допадат Peace На Армани сякаш Мания е най -малко ''мой'', много мои приятелки го ползват, но не е за мен, Диамантите .......сякаш ми прилича на много други аромати, не го усещам ''уникален'' и ми се струва, че е по -скоро за много млади момичета, но е въпрос на вкус Peace И съм направо влюбена в мъжкия Сити Глем , бях спечелила виалче в Ялта (на входа имаше томбола) и приятелят ми избърза с радостта Sunglasses, защото изобщо не се дореди за него Laughing

# 13
  • Мнения: 4 166
       Извинявам се за пропуска си да напиша в старата тема - Нова тема, но така или иначе вече няма смисъл да я тегля напред  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 936
май съм се спряла на Pure poison на Диор !

Общи условия

Активация на акаунт