Много странен казус за намирането на моята сестра?

  • 3 359
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 517
Няма да фигурират, Аист - с пълното осиновяване се прекъсват тези връзки. В случай най-вероятно детето не е било осиновено, затова и излиза в удостоверението за наследници.

# 16
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Аистенок - няма да фигурират никакви имена, освен тези на вашето семейство!

Малко признания:
Имам позната в ЕСГРАОН и се опитах да разбера нещо за едно от децата си след като беше издаден новият акт, с новото ЕГН. Има сведения само че е моя дъщеря (и на съпруга ми) и има брат - Иван. Всичко друго е или унищожено, или се пази някъде извън компвтърната система на ЕСГРАОН, достъпна за служителите по общини.

# 17
  • Мнения: 2 172
В случая удостоверение за наследници и за родствени връзки, разбирам, са различни неща.Фокси, сигурно това важи и за двете?Интересува ме по-скоро информацията , която се получава, за наследството не се кося.Макар ,че има огромно значение и тази страна.
Благодаря, Ганката

# 18
  • Мнения: 2 172
Все пак, някой ми каза, че  ще излиза информация за  други братя, сестри,ако има въпреки пълното осиновяване...т.е, ако аз извадя такова, нама да ми са вписани повече деца, но ако дъщеря ми извади такова- ще има(ако има) и други деца-братя , сестри, родени от биото, независимо дали са при нея или осиновени.
Оправия... ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 172
Ако е така,децата ни поне ще имат информация за евентуални братя сестри ...

# 20
  • Мнения: 1 249
Все пак, някой ми каза, че  ще излиза информация за  други братя, сестри,ако има въпреки пълното осиновяване...т.е, ако аз извадя такова, нама да ми са вписани повече деца, но ако дъщеря ми извади такова- ще има(ако има) и други деца-братя , сестри, родени от биото, независимо дали са при нея или осиновени.
Оправия... ooooh!

Двете удостоверения са коренно различни - за наследници и за родствени връзки.  Има и други подобни удостповерения, но категорично уд-е за наследници на жив човек не се издава.

На жив човек уд-е за наследници ми е мнооого интересно да видя.
Авторката на темата или е с разсъждения на 10-годишна или се прави на такава.
А ако ос-то е пълно, последното актуално съдебно решение е влязло в сила и е отразено от ГРАО-то (няколко дни време иска чисто технологично), детето има ново ЕГН и администрацията ни си е наред никакви братя и сестри освен тези, които са в семейството такова, кавото е след осиновяването, не следва да излизат в никакви, издавани на гражданите, документи.
Старите са консервирани.
При рутинна проверка излиза на екрана това, което Ганка казва - всичко ново, т.е., актуално след осиновяването. А търсенето на старите пак става,  но ако е изрично зададено и става по други критерии.
Първата питаща явно е молила за социални помощи, а не за помощта за раждане на дете, ако въобще има такава случка, а не е скалъпено от различни случки или детето просто не е било осиновено.

НО каквато и да е съдбата на това дете (сестрата), тя няма никаква правнорелевантна връзка с това дали питащата има право да получи помощта за раждане на дете (новороденото от питащата бебе).
А ако човекът е умрял преди ос-то е нормално детето да го има в неговото уд-е за наследници и никакво място за чудене няма.
Но няма начин да искат за еднократната помощ за раждане на дете уд-е за наследници на предходен съпруг на бабата. 
Уморих се да минават разни и да ни взимат за будали.

 


 

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 16:09 от Miraetta

# 21
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
А пък ако знаеш трите имена на БМ и евентуално ЕГН можеш да узнаеш много неща. Както и те за нас.

# 22
  • Мнения: 1 249
А пък ако знаеш трите имена на БМ и евентуално ЕГН можеш да узнаеш много неща. Както и те за нас.

Да, но тогава намираш данни за нея именно защото нея търсиш, а не защото от твоето дете с новите му данни излиза такова инфо от връзката на данните на комп. система.

# 23

Двете удостоверения са коренно различни - за наследници и за родствени връзки.  Има и други подобни удостповерения, но категорично уд-е за наследници на жив човек не се издава.

На жив човек уд-е за наследници ми е мнооого интересно да видя.
Авторката на темата или е с разсъждения на 10-годишна или се прави на такава.
А ако ос-то е пълно, последното актуално съдебно решение е влязло в сила и е отразено от ГРАО-то (няколко дни време иска чисто технологично), детето има ново ЕГН и администрацията ни си е наред никакви братя и сестри освен тези, които са в семейството такова, кавото е след осиновяването, не следва да излизат в никакви, издавани на гражданите, документи.
Старите са консервирани.
При рутинна проверка излиза на екрана това, което Ганка казва - всичко ново, т.е., актуално след осиновяването. А търсенето на старите пак става,  но ако е изрично зададено и става по други критерии.
Първата питаща явно е молила за социални помощи, а не за помощта за раждане на дете, ако въобще има такава случка, а не е скалъпено от различни случки или детето просто не е било осиновено.

НО каквато и да е съдбата на това дете (сестрата), тя няма никаква правнорелевантна връзка с това дали питащата има право да получи помощта за раждане на дете (новороденото от питащата бебе).
А ако човекът е умрял преди ос-то е нормално детето да го има в неговото уд-е за наследници и никакво място за чудене няма.
Но няма начин да искат за еднократната помощ за раждане на дете уд-е за наследници на предходен съпруг на бабата.
Уморих се да минават разни и да ни взимат за будали.
Защо все си милите че някой ви будалка като съм писала тука значи е така и може някои да има сащия проблем дано не ви се случва.А пук сега се връщам от адвокатката документа който искат е за родствени връзки,аз съм се заблудила ама и никой в кметството не ми е направил проблем издадоха ми нешо и това е.Така че не ме съдете за работи,който не разбирате.

# 24
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Все пак, някой ми каза, че  ще излиза информация за  други братя, сестри,ако има въпреки пълното осиновяване...т.е, ако аз извадя такова, нама да ми са вписани повече деца, но ако дъщеря ми извади такова- ще има(ако има) и други деца-братя , сестри, родени от биото, независимо дали са при нея или осиновени.
Оправия... ooooh!

Двете удостоверения са коренно различни - за наследници и за родствени връзки.  Има и други подобни удостповерения, но категорично уд-е за наследници на жив човек не се издава.

На жив човек уд-е за наследници ми е мнооого интересно да видя.
Авторката на темата или е с разсъждения на 10-годишна или се прави на такава.
А ако ос-то е пълно, последното актуално съдебно решение е влязло в сила и е отразено от ГРАО-то (няколко дни време иска чисто технологично), детето има ново ЕГН и администрацията ни си е наред никакви братя и сестри освен тези, които са в семейството такова, кавото е след осиновяването, не следва да излизат в никакви, издавани на гражданите, документи.
Старите са консервирани.
При рутинна проверка излиза на екрана това, което Ганка казва - всичко ново, т.е., актуално след осиновяването. А търсенето на старите пак става,  но ако е изрично зададено и става по други критерии.
Първата питаща явно е молила за социални помощи, а не за помощта за раждане на дете, ако въобще има такава случка, а не е скалъпено от различни случки или детето просто не е било осиновено.

НО каквато и да е съдбата на това дете (сестрата), тя няма никаква правнорелевантна връзка с това дали питащата има право да получи помощта за раждане на дете (новороденото от питащата бебе).
А ако човекът е умрял преди ос-то е нормално детето да го има в неговото уд-е за наследници и никакво място за чудене няма.
Но няма начин да искат за еднократната помощ за раждане на дете уд-е за наследници на предходен съпруг на бабата. 
Уморих се да минават разни и да ни взимат за будали.

 


 


 Peace PeaceКазвам го,като човек  на когото това му е работата.Мнението е точно и изчерпателно.

# 25
  • Мнения: 2 172
Благодаря, Мраета, за отговора по моето питане.

# 26
  • Мнения: 1 249
bobito_81,

Хич и не губя време да ти съдя неграмотността, но с нея продължаваш да заблуждаваш хората.
А не позволявам да ми показваш думите без знак, че ме цитираш.

Кашата си е в твоята глава и в твоето семейство.
Надали някой вярва вече, че описаната от теб случка е именно такава, каквато я описваш.

Пак казвам - уморих се да минават разни и да ни взимат за будали.

# 27
  • Мнения: 2 123
Бобито, извинявай, само от интерес питам.
Удостоверение за наследници на кого тръгна да вадиш? Нали оттам тръгна цялата история.
Моля те да ми отговориш

# 28
  • Мнения: 26
хайде и аз да оспамя малко темата с въпрос ОТ.
имам ЕГН на БР - и на двамата. напълно легално получена информация.
минавало ми е през ума да потърся повече инфо; знам ли защо, заради детето най-вече...
какво и как може да се намери?
благодаря ви предварително.

# 29
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
хайде и аз да оспамя малко темата с въпрос ОТ.
имам ЕГН на БР - и на двамата. напълно легално получена информация.
минавало ми е през ума да потърся повече инфо; знам ли защо, заради детето най-вече...
какво и как може да се намери?
благодаря ви предварително.

А, ти какво искаш да намериш? По принцип информация за трети лица се дава само по искане не държавна или частна институция оторизирана за това.

Общи условия

Активация на акаунт