Лазаня

  • 9 090
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 141
При макароните обикновенно, но има и кори за лазаня във фризерите , но аз не съм очарована от резултата. Най вкусна става със сухите кори , но все пак това е мое мнение

Например такива

# 16
  • Мнения: 4 402
Дано не съм много досадна ,а корите като са сухи обработват ли се някак или се редят така както са си?В смисъл като правя баница със кори от тези дето са печени върху печка първо ги потапям в гореща вода за малко  newsm78.Тук прави ли се нещо подобно?

# 17
  • София
  • Мнения: 4 141
Не аз поне нищо не ги правя просто си редя сос бешамел, доматен сос кашкавал кори и така докато ти свършат най- отгоре сос и кашкавал. Корите стават нито твърди нито много меки (лигави).  За мен тайната на вкусната лазаня е в повечето кашкавал. Дано да съм ти била полезна Simple Smile

# 18
  • Мнения: 901
зависи от самите кори (сухите) продават се със и без предварително варене. Тези на Барила (колко и да я превъзнасят не е най-добрата ит.фирма за паста .. но най-известната..) не се нуждаят от предварително сваряване.

Все пак лазанята най-вкусна е с домашно приготвени кори, както при баницата не само сиренето ..ами и точенето на корите има значение   Simple Smile

# 19
  • Мнения: 901
Правили ли сте със замразен спанак? Този на Бондюел много ми харесва, но съм го правила само на супа.
Моля, ако някой има желанието, да ми даде подробни напътствия как да направя наистина сполучлива лазаня.

моята по добрата половинkа не понася спанак, но сигурно затова Господ ми даде син, който обожава спанак  Hug

Лазаня със спанак и Рикота



ако нямаш рикота давай обикновена извара (аз съм правила и с двете макар с рикота е по вкусно) ..замразеният спанак на Бондуел и двата вида са много вкусни след приготвянето ..

единият е на топчета по 30 г а другият е на листа (ако не се лъжа по 125 х4 ) ..та размразяваш напълно спанака и без да го вариш (така или иначе за да се замрази той вече е бил бланширан, а на спанака повече не му трябва) и действаш нататъка по рецептата..

понякога аз размразявам в МВ спанака - слагам го в голяма купа и на пълна мощност 2-3 мин вадя ако не е готов още и така ..след което слагам да се отцеди само

# 20
  • Мнения: 1 324
Marabu, много ти благодаря за рецептата и съветите!  Hug Още утре ще се пробвам.
И моята /в случая по-лоша Wink / половинка, също никак не е по зеленото, но яде каквото направя. А аз мръвка не пипвам. И все казва, че е хубаво, за да ме укоражи по-често да се свъртам в кухнята.

# 21
  • Мнения: 901
 Simple Smile успех

Общи условия

Активация на акаунт