Ще сложите ли българското знаме утре на прозореца или тераса си?

  • 3 900
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 564
Аз свалих трикольора,за да го изпера за празника.Сега се вее чистичък.

# 16
  • Мнения: 395
Нашето знаме реших да го изпера миналата година, че беше бая мръсничко...уж много внмателно прах, но сега е розово, зелено, червено  Crazy...май няма да го провисвам тази година Sad

# 17
  • Мнения: 5
задължително-отдавна се каня!!Чудно ми е защо обаче европейското знаме е по скъпо от българското hahaha hahaha

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Не, няма да закача.
Не страдам от фалшив патриотизъм.

# 19
  • някъде
  • Мнения: 979
Не

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да! Аз съм българка, живея в държавата България и отбелязвам националния и празник!

# 21
  • Мнения: 4 892
Много интересен феномен наблюдавам. Масово за българите всичко що има празник е фалшиво.
14 февруари  е фалшив и кичозен, а и кому е нужен един ден любов.
8 март е унизителен за жената, че тя да не е жена само един ден.
Коледа е комерсиален празник. И той. Като че ли не може и в други дни да се подаряват подаръци, а пък и дядо Коледа бил дядо КокаКола всъщност.
Великден и той пък един празник. Фалшив. Може ли само един ден да е велик.
"Прошка" е фалшив празник - разбира се, всички сме безгрешни или пък знаем кога да поискаме прошка, а не само в един ден.
Сега и 3 март. Разбира се, че е фалшив, не може да си патриот само един ден в годината.
Уважаеми съграждани, или вземете измислете нови празници, или следвайте следната схема, за да не се разболеете от синдрома на "единия ден":
Всеки ден - разграфен. Това е лозун, разбира се. За къде без лозунг.
От 8.00 - 9.00 часа - опъвайте българското знаме.
От 9.00 -10.00 часа - искайте прошка.
От 10.00 - 11.00 часа - бъдете валантайн влюбени.
От 11.00-12.00 часа боядисвайте яйца.
Допълвайте си графика според предпочитанията за празник...
И така всеки ден. Няма да могат да ви обвиняват, че сте патриоти, влюбени, смирени и т.н. само един ден в годината. И че сте фалшиви.
Но спазвайте графика, иначе ако изпитвате всички тези чувства смесено и постоянно, можете да се докарате до лудост.

Ако пусна или се разровя в стари теми, оплюващи България, сигурно поне половината, за които на 3 март не може да се почувстваш патриот и да окачиш български трибагреник, щото е фалшиво са готови да ми извадят очите, патриотично защитавайки България.
Или псевдо.

Да, ще си спусна трибагреника от прозореца.  Харесва ми да подчертая чувствата си поне един ден в годината.

A, zabravih - i kakvi sa tia Kiril i Metodi, ta she im otdeliame zial den. Spezialno puk v toi sluchai moze i bez tozi den. Ochevidno e. She pleteme venzi..da, da.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 14:45 от NinoTino

# 22
  • Мнения: 15 619
NinoTino, напълни ми душата!  Mr. Green Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 23
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Швейцарците веят знамена по къщите не само на националния си празник.
И няма да си кривя душата, трепва ми отвътре като пътувам да видя наред с техните знамена и някое българско.
Ще извадя знамето утре, а скоро ще има и постоянно място.

# 24
  • Мнения: 118
Не , няма да сложа !
Не поради протест и не защото ми липсва патосът и патриотичният плам.
За мен просто флагът е символ , който не е за закачане на простор и не всеки трябва да има право да вдига националното знаме.

# 25
  • Мнения: 4 892
Като сложа знамето се чувствам празнично, не патриотично, камо ли патетично. Просто е приятно. След време дано децата  ни разпознават, че бялото на знамето ни е отгоре, че с тая оскъдица на подобие поне на патриотизъм, малко се съмнявам.

# 26
  • Мнения: 6 648
Не, патриотизмът е разклатен здраво напоследък.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 219
Не, патриотизмът е разклатен здраво напоследък.
Ми има защо явно. Grinning
По отношение на преобладаващата част от държавата и нейното население все се сещам за онова Ботево А вий... вий сте идиоти!

# 28
  • Мнения: 1 210

За мен просто флагът е символ , който не е за закачане на простор и не всеки трябва да има право да вдига националното знаме.


В коя колония робуваш?
Националният флаг е символ,  за който е достоен всеки българин и всеки български дом. Независимо къде по света се намира.

# 29
  • Мнения: 2 161
Аз от терасата знаме никога няма да развея.

Общи условия

Активация на акаунт