проблеми на баща с тъща и свекърва

  • 2 990
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
# 16
Интересни са ми твоите изказвания, някак ми е чудно как наричаш майка си свекървата и изобщо самият ти словоред и тон не отговарят на едно мъжко поведение.Може и да греша, извинявай за което, но ако си мъж на място няма да позволиш каруцарски приказки по адрес на жена си и какви са тия моля ти се да отстраним тази, пък онази ....Как пък някоя- свекървата или тъщата не можа да ти угоди! Ти изобщо знаеш ли какво искаш?
Наричам я свекърва защото в последните години се разочаровах от нея.
За каруцарските приказки - това което мога да направя е с жена ми да се дистанцираме... все пак не мога да  застрелям майка ми... това да седнем и да поговорим с нея нормално не върши работа, тя почва да шикалкави, да извърта и да отрча неща, които е казала преди минути...

# 17
  • Мнения: 1 969
наричаш майка си "свекървата"??!  newsm78

пързуууллл  Tired 
но ако все пак бъркам - за умерената дипломация съм и за ясните граници  Naughty

# 18
  • Мнения: 194
На сАпругЪ му е скучно!

освен, ско това не е съпругата, на която и е дваж по - случно Mr. Green

А на печелившите, честито Joy Joy Joy

# 19
Никой син не нарича майка си - свекървата. А и се съмнявам, че синът ще тръгне да разказва на жена си, какви ги плещи майка му за нея.
Но иначе за конкретния проблем - Колкото по-малко знаят и свекърва и тъща, толкова по-добре... Mr. Green
Жена ти е отрязала майка си, а ти какво чакаш??? Жена ти да определя и отношенията ти с майка ти!?
 Ти си този, който трябва да постави границите.
както казах по -горе наричам я свекърва, за да става по-ясно за кого говоря и защото съм се разочаровал от нея.
Проблемът е ,че през годините аз съм искал да се изолираме от тъщата и свекървата.

# 20
да "отрежем" хммм, че те да не са кабелна дето ви е писнала тоя месец?!?
Ако предпочиташ, може да обясниш какво може и какво не, поставиш граници /същото означава/ и други такива....каквото си избереш.... за мен няма значение. Laughing
Кабелната не си я режа. Плащам я.  Peace
 Peace
да поставим граница според моите разбирания означава: след като мояата и нейната майка се опитват да си пъхат носа, да командват, да наставляват и т.н. и след като съм (или сме) им показал че това не ми е приятно и няма да го търпя (било с дипломатични разговори или с по -резки изказвания) и те не вдяват тогава остава само едно - режеме ги по радикално

# 21
  • Мнения: 25 633
Стоенчо, пак ли ти, бе кака?  Joy
Какво стана с 15-годишните родилки, оправи ли ги, че вече на свекърви и тъщи се посвети?  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 15 619
А, како, не вярвам да е Стоенчо.  Naughty
По-баш му беше стилът. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 25 633
Меа, Деси и как още там бяха...  Laughing
Беше Стоенчо, беше. Ама си развали стила и затова го баннаха. Няколко пъти.  Mr. Green

# 24
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696

# 25
  • София
  • Мнения: 397
 Ако само лошите приказки са кусура на майка ти, не е нужно да я режеш тотално, а да заявиш твърдо, че не желаеш да слушаш глупости и да излезеш от стаята ако продължава. Като не й минава номера, ще спре, но имам чувството, че ти я изслушваш, пък после си "възмутен"- може би защото съпругата чете? Mr. Green

# 26
Ако само лошите приказки са кусура на майка ти, не е нужно да я режеш тотално, а да заявиш твърдо, че не желаеш да слушаш глупости и да излезеш от стаята ако продължава. Като не й минава номера, ще спре, но имам чувството, че ти я изслушваш, пък после си "възмутен"- може би защото съпругата чете? Mr. Green
да права си изслушвам я ,а не трябва ...

# 27
  • Мнения: 1 844
много е крайно тотално да отрежете и свекървата и тъщата-няма лошо да им гостувате,да им помагате при нужда,да приемате помощ от тях например за децата понякога.все пак това са майките ви,не е нужно да прекъснете връзка с тях!
но категорично и ясно им покажете,че не желаете никаква намеса в отношенията ви и че не желаете и няма да търпите злостовията им зад гърба на другия.за това бъдете твърди!

# 28
много е крайно тотално да отрежете и свекървата и тъщата-няма лошо да им гостувате,да им помагате при нужда,да приемате помощ от тях например за децата понякога.все пак това са майките ви,не е нужно да прекъснете връзка с тях!
но категорично и ясно им покажете,че не желаете никаква намеса в отношенията ви и че не желаете и няма да търпите злостовията им зад гърба на другия.за това бъдете твърди!
може би си права... по принцип съм супер търпелив, позволявам да ми се качат на главата и като прелее чашата действам крайно и радикално. това не е добър подход...

# 29
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Нещо не схващам - имате проблеми с ТВОЯТА майка, а искаш от ЖЕНА СИ да предприеме действия?!?!  Shocked Е това вече ми се вижда върха на тъпотията. Това е твоята майка, така че ти си се оправяй с нея. Каквото е зависело от жена ти, направила го е - приключила е с майка си. Сега е твой ред. И ако беше мъж на място, майка ти нямаше да си позволява такива изказвания  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт