Хранене на новородено, не е ли много ??

  • 1 592
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 374
Здравей и честито бебче  bouquet
Какво те кара да смяташ, че кърмата не е достатъчна? Стомахчетата на новородените са с вместимост около 5мл. До края на първия месец достигат до около 80 мл. Сама можеш да си дадеш отговор на въпроса, колко кърма му е достатъчна, за да се нахрани в тези първи дни. Освен това кърмата е лесносмилаема и е нормално, детето да огладнява често - през час-два. Нощните кърмения пък са страшно полезни за стимулиране на лактацията.
Предлагам ти да почнеш да намаляш добавката бавно и внимателно и да слагаш бебчо на гърда, всеки път, когато покаже признаци на глад, без да гледаш часовника и да следиш  пълните памперсите. Те могат да бъдат ориентир за това, дали детето се храни достатъчно.
Ако се дърпа от гърдата, можеш да пробваш разни хитринки - да кърмиш в затъмнено помещение, бебчо да е в полусенено състояние, лягай гола до него, можеш преди кърмене да изцедиш няколко капки кърма, та детето да усети вкуса преди да засуче. Но го остави само да почне, не му "бутай" главата насила. Това може само да го изнерви и откаже.
успех!

# 16
  • Мнения: 2 521
qundie,аз също нямах кърма в началото-раждала съм секцио и може би по тази причина кърмата ми тръгна по-късно.В болницата малкия беше на Нан,но след като се прибрахме в къщи започнах да го храня на поискване и нещата постепенно си дойдоха на мястото.Трудничко е в началото,но опитай-може и да стане.В кърмаческия също могат да ти дадат много добри съвети.Не се отказвай така лесно Wink

# 17
  • Мнения: 1 354
Да ти е живо и здраво момченцето!  bouquet Те другите мами са ти казали какво да правиш.


ЧЕСТИТО stork-boy и от мен  smile3525

# 18
  • Мнения: 9 973
ей,честито бебече
слагай на гърда и спри това АМ

# 19
  • Мнения: 1 740
Да ти е живо и здраво момченцето!  bouquet Те другите мами са ти казали какво да правиш.
Честито и от мен smile3525

# 20
  • Мнения: 2 334
Да ти е живо и здраво детето. Hug Мой съвет храни на поискване  Peace

# 21
  • Мнения: 349
Честито бебче  smile3525 , живо и здраво де е !!! Вече са ти писали и са ти дали съвет. И моят е същия  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 39 772
Нормално е да се храни по-често. Но може би ако е на кърма.
Според мен 30мл АМ е малко.
Бях купила НАН на Алекс преди време, но не го хареса. Пазя кутията, използвам я за Милумила.
Ще ти препиша схемата от кутията.

НАН 1

1 и 2ра седмица, 90мл вода + 3 мерителни лъжички, 6 пъти на ден

Ако можеш давай и коластра. Тя е много хранителна.

Алекс в б-цата се хранеше на час и 1/2.

# 23
  • Мнения: 27 524
Аз не го дохранвам, а храня , казах вече че нямах кърма 4 дни  , човека започна да яде мляко с шише (още в родилното след жалките ми опити да кърмя цял ден и цяла нощ рев и дърпане от празните ми гърди) и когато кърмата се появи вече си ядеше по 30 мл на едно ядене, няма как кърмата ми да се увеличи на момента с количеството което му е нужно. Защо веднага тълкувате нещата като нежелание от моя страна за кърмене- че цеденето не е по приятно, даже напротив. Аз искам детето ми да не е гладно , но вие веднага решавате,че не искам да кърмя и не е нужно да дохранвам. Ако наистина искате да ми отговаряте четете по внимателно.

Не се сърди  Hug, опитваме се да помогнем и желаем най-доброто за твоето бебе. А то е кърмата  Simple Smile
Раждах в Брюксел и ме питаха преди раждането - ще кърмя или от шише. Казах, че ще кърмя (не, че не се провалих меец по-късно), но мисълта ми е, че след като ще се кърми, то тогава не се дохранва, освен при вече наложителни случаи. Криско се роди почти месец по-рано и имаше проблем със самото засукване. 4 дни това бебе не погълна и капка коластра. Нито някой от болницата се е притеснил, нито е предложил да дохранваме. След това нещата се наредиха. Ти си знаеш по-натам  Peace

И пак конкретно на въпроса ти - не, не е много. Кърменето е през час в началото, да, а ако е от шише - за да му е стигнало млякото,  правилото е да му остане малко мляко в шишето, след като откаже повече  Peace

# 24
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
gundie, ще ти дойде кърмата. Не се притеснявай. Бъди спокойна, храни се добре, пий течности и го кърми толкова често, колкото поиска. Така ще се стимулира приозводството на кърма.

Притеснявам се, че ако още от сега похранваш, бебчето бързо ще се отучи.

Успех ти желая! Напълно влизам в положението! Помня и при мен тези първи дни, когато кърмата не идваше! Какви колеания бяха! После кърмих до яо-тия месец.

# 25
  • Мнения: 2 447
Ами след като той си определя количеството сам,значи не би трябвало да е прекалено начесто.Бебето само си показва от колко храна има нужда.

# 26
  • Мнения: 4 070
Благодаря за успокоението!!
Блонди не се сърдя, аз така искам да кърмя, но така се случиха нещата, че за сега не става- навсичко отгоре имам и хлътнали зърна и кърмя (пробвам ) със силиконови (в болницата докато нямах мляко ставаше- пробваше човека да дърпа и през тях).
Както са казали някои от вас за сега мисля да продължавам да го храня когато поиска естествено, но да намалявам Нан-а и то за щастие кърмата се увеличава- само за един ден се увеличи почти двойно. То това му е плюса на цеденето,че виждаш колко кърма даваш и произвеждаш. Дано скоро да имам достатъчно,че да го задоволява без Нан.
Още веднъж ви благодаря, аз писах и на форума за кърмене, но както винаги тук има по-активни мами.  bouquet

# 27
  • Мнения: 27 524
То това му е плюса на цеденето,че виждаш колко кърма даваш и произвеждаш.

Не е съвсем така  Simple Smile Т.нар. задно мляко, което е висока масленост и висока хранителна стойност, не може да бъде изведено с изкуствено цедене  Peace
Стискам палци да се регулират нещата.  Hug

# 28
  • Мнения: 4 070
То това му е плюса на цеденето,че виждаш колко кърма даваш и произвеждаш.

Не е съвсем така  Simple Smile Т.нар. задно мляко, което е висока масленост и висока хранителна стойност, не може да бъде изведено с изкуствено цедене  Peace
Стискам палци да се регулират нещата.  Hug

Е това наистина н его знаех.....забелязах че не спира да тече- но понеже с началото много силно тръгва и в един момент става много слабо.....но пък аз не мога до безкрай за съжаление понеже ме заболяват много зърната (дето ги нямам) по някое  време. Но пък със сигурност поне знам колко му давам от него.

# 29
  • Мнения: 27 524
зърната (дето ги нямам)

 Joy Joy Joy  Hug

За болки на зърната не ми говори  Confused Аз се отказах от кърменето именно заради това - имах някакви кървави парцалчета на ресни, вместо зърна  Cry И детето сучеше повече кръв, отколкото кърма. Но не се сетих да цедя... Цеди се тогава, колкото - толкова. Давай първо кърмата, после дохранвай. Моя приятелка се цеди и кърми по този начин и двете си деца в продължение на 3 години  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт