За добрата козметика - 2

  • 132 905
  • 943
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 113
FDA, имам един по-специален въпрос като цяло, а и по-конкретно за крема анти-акне с лавандула на Биофреш.
Та ето какво - кремчето засега ми действа чудесно, мека и приятна кожа, не се омазнява, нямам възпаления. Но имам две вътрешни пъпки от периода преди да започна с кремчето. Бях в мензис тогава.
Та сега се чудя - при постоянно и продължително ползване крема ще унищожи ли тези пъпки и това, което е в тях? Или кремовете имат някакви съставки, които изкарват на повърхността тези подкожни натрупвания? Или кремовете изобщо нямат такива свойства и е редно да отида на козметик, който да отпуши тези две образувания?

Здравей.В кремчето съм сложила една много хубава и качествена и в препоръчаното от производителя количество съставка :Ac.net® - патент на френските лаборатории SEDERMA.
Та тя спомага за елиминирането на основните симтоми на акнето:

- Себумна хипер секреция – включената в състава олеинова киселина инхибира 5α – редуктазата, отговорна за хипер секрецията на себум;

- Хиперкератоза на кожата и локално възпаление – чрез влизащата в състава NDGA се намаляват възпаленията и хиперкератозата.

- Бактериалният профил – създаденият осмотичен гел намалява количеството на Propionbacterium Acnes, бактерията развиваща се върху този тип кожа.
Твоите пъпчици, обаче май не са от акне. Моя съвет е да продължиш още няколко дни с кремчето и ако не завяхнат и изчезнат да отидеш да ги отворят, ако са се капсулирали в дълбочина.

# 886
  • Мнения: 113
Много благодаря за отговора.
На 40 год.съм и ще се възползвам от препоръката.
Много бих искала да пробвам продукти на Биофреш
но засега не ми е финансово възможно.
А маската ще я взема.
Извинете ме ако съм била рязка-имам доста неща
на ;раменете;.
А вие не сте ми виномни.
Споко, всичко е наред Simple Smile

# 887
  • Sofia
  • Мнения: 9 767
Твоите пъпчици, обаче май не са от акне. Моя съвет е да продължиш още няколко дни с кремчето и ако не завяхнат и изчезнат да отидеш да ги отворят, ако са се капсулирали в дълбочина.

Моите пъпчици са хормонални. Благодаря ти за съвета, определено ще изчакам още няколко дни, според мен са видимо спаднали.

# 888
  • Мнения: 2 652
Не разбрах какво искаш да кажеш с този линк. Моля за ясно мнение за продукта, а не риторични въпроси и препратки към други сайтове.
Здравей.На мен не ми е ясна философията на продукта и по този повод исках някой да сподели, ако е ползвал серума.Тук има растителни и етерични масла, непонятно ми е защо маслото от грозде и морков са  много по назад в реда от етеричните масла от роза, лавандула, розмарин(те се влагат около 0,2-0,1% защото, могат да доведат до алергии).Аз не бих го ползвала за ежедневна употреба.Опасявам се от запушване на порите.


Благодаря. Това вече е нещо друго. Аз ползвам серума от известно време. Като цяло ми се отразява добре, особено след дълго море и дехидратирана кожа. Кожата ми в момента е нормална към суха. По принцип e много чувствителна и съм учудена, че такъв маслен продукт ми понася добре.





# 889
  • Мнения: 113
Не разбрах какво искаш да кажеш с този линк. Моля за ясно мнение за продукта, а не риторични въпроси и препратки към други сайтове.
Здравей.На мен не ми е ясна философията на продукта и по този повод исках някой да сподели, ако е ползвал серума.Тук има растителни и етерични масла, непонятно ми е защо маслото от грозде и морков са  много по назад в реда от етеричните масла от роза, лавандула, розмарин(те се влагат около 0,2-0,1% защото, могат да доведат до алергии).Аз не бих го ползвала за ежедневна употреба.Опасявам се от запушване на порите.


Благодаря. Това вече е нещо друго. Аз ползвам серума от известно време. Като цяло ми се отразява добре, особено след дълго море и дехидратирана кожа. Кожата ми в момента е нормална към суха. По принцип e много чувствителна и съм учудена, че такъв маслен продукт ми понася добре.






Здравей.Кожата ти  и това как се чувстваш е най-точния индикатор.

# 890
  • София
  • Мнения: 1 956
Искам да попитам за този крем на SVR Hydracid C20:
aqua, ascorbyl tetraisopalmitate, ciclopentasiloxane, methyl metacrylate crosspolimer, myristyl alcohol, sorbitol, EG 100 stearate, glyceryl stearate, xylitylglucosides, pentylene glycol, glycerin, butylospermum parky butter, myristyl glycoside, dimethicone, anhydroxylitol, xylitol, xanthan gum, parafinum liquidum, citric acid, sodium citrate, silica, propylparaben, methylparaben, parfum, CI 15985

Дават го Anty wrinkle, tonicity, complexion radiance.

КАкво е мението ви за този крем? Комедоногенен ли е? Витамин С в него как ви се вижда, рисковано ли е в такава голяма концентрация да даде нежелан ефект? Би ли стегнал кожата, може ли да се ползва като противостарееща превенция?

# 891
  • Мнения: 1 225
Искам да попитам за този крем на SVR Hydracid C20:
aqua, ascorbyl tetraisopalmitate, ciclopentasiloxane, methyl metacrylate crosspolimer, myristyl alcohol, sorbitol, EG 100 stearate, glyceryl stearate, xylitylglucosides, pentylene glycol, glycerin, butylospermum parky butter, myristyl glycoside, dimethicone, anhydroxylitol, xylitol, xanthan gum, parafinum liquidum, citric acid, sodium citrate, silica, propylparaben, methylparaben, parfum, CI 15985

Дават го Anty wrinkle, tonicity, complexion radiance.

КАкво е мението ви за този крем? Комедоногенен ли е? Витамин С в него как ви се вижда, рисковано ли е в такава голяма концентрация да даде нежелан ефект? Би ли стегнал кожата, може ли да се ползва като противостарееща превенция?
Кремът е добър, но не и против бръчки!!! За да има ефект вит С при антибръчков продукт той трябва да стигне до дермата (3ия кожен слой отгоре надолу), за да "облекчи" и подпомогне фибробластите да синтезират колаген. Тази молекула е стабилен източник на Вит С (слава Богу, поне това), но е пък е много голяма (и като маса, и като стереохимия).
Иначе за другите неща е безспорен!!! Не е комедоногенен (има течен парафин, но много малко). Определено ще матира кожата, лекичък изглежда.
Дали ще стегне кожата зависи какво е неговото рН, няма как да ти кажа това от състава.

# 892
  • Мнения: 1 167
Здравейте CI, FDA
Нямах намерение да випитам за новия ми крем за ръце, защото съм доволна. Но като се зачетах в съставките (нещо което трябваше да направя още в магазина, моя грешка) леко се смутих от богатото разнообразие на парабени  Confused Кажете какво ви е мнението за този крем  Praynig

Aqua, Glycerin, Ethilhexyl Stearate, Urea, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Butyrospermum Parkii Butter, Sodium Lactate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Distearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Stearoyl Glutamate, Parfum, Carbomer, Methylparabem, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Coumarin.

П.П Става дума за крем за ръце с 5% уреа на Балеа. Цена около 4 лв.

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 14:55 от Ninia

# 893
  • София
  • Мнения: 5 193
Аз не съм специалист, но от прочетеното тук съм запомнила, че опасните парабени са именно
Цитат
Butylparaben, Isobutylparaben,
  Sad

# 894
  • Мнения: 1 167
Аз не съм специалист, но от прочетеното тук съм запомнила, че опасните парабени са именно
Цитат
Butylparaben, Isobutylparaben,
  Sad

Именно за това питам и аз, като се надявам на това, че след като са толкова назад в състава не са толкова страшни  Rolling Eyes

# 895
  • Мнения: 113
Здравейте CI, FDA
Нямах намерение да випитам за новия ми крем за ръце, защото съм доволна. Но като се зачетах в съставките (нещо което трябваше да направя още в магазина, моя грешка) леко се смутих от богатото разнообразие на парабени  Confused Кажете какво ви е мнението за този крем  Praynig

Aqua, Glycerin, Ethilhexyl Stearate, Urea, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Butyrospermum Parkii Butter, Sodium Lactate, Dimethicone, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl Distearate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Stearoyl Glutamate, Parfum, Carbomer, Methylparabem, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Coumarin.
Здравей.Спроред мен крема притежава  отлично балансирана хидратираща формулация.Единственият му недостатък, както си забелязала е коктейла от парабени.Не ми е ясно, защо ги слагат, а после дават пари за акции против рак...тези велики фирми. Поне е за ръце. ...Ами едно време имаше и живак в козметиката......

Последна редакция: пн, 05 окт 2009, 13:29 от FDA

# 896
  • Мнения: 1 167
FDA благодаря за бързия отговор. Значи какво, по-добре да не го ползвам а?  Sad Вече не знам какъв крем за суха кожа на ръцете да ползвам. Пробвала съм и от тези за 3-4 лв. и от тези за 10-12 лв. и все нещо не е наред.  Confused

# 897
  • Мнения: 113
FDA благодаря за бързия отговор. Значи какво, по-добре да не го ползвам а?  Sad Вече не знам какъв крем за суха кожа на ръцете да ползвам. Пробвала съм и от тези за 3-4 лв. и от тези за 10-12 лв. и все нещо не е наред.  Confused
Ползвай го, нали видя колко квалитетна, елитна козметика е с парабени.Просто внимавай следващия път.Вече е тенденция продуктите да са без тези иначе много ефективни консерванти. Просто мисля аз, тези големи фирми, по-бавно могат да задвижат механизма за смяна на консервиращите системи във всичките си произвеждани продукти.

# 898
  • Мнения: 2 652
Силно ми препоръчаха един "уникален" крем, но цената му е повече от солена и се съмнявам, че си струва. Аз не бих си го купила, но ме подразни факта, че подобни скъпи и пре-скъпи марки все още ползват mineral oil, paraffin, както и например Methylchloroisothiazolinone и Methylisothiazolinone.

Също така интересно ми е дали минералите (Sodium Gluconate, Potassium Gluconate, Copper Gluconate, Calcium Gluconate, Magnesium Gluconate, Zinc Gluconate) са подходящи за крем? 

Creme de la Mer:

Seaweed (Algae) Extract[, Mineral oil Glycerin, Isohexadecane, Citrus Aurantifolia (Lime) Extract, Microcrystalline Wax, Lanolin Alcohol, Sesame Seed Oil, Eucalyptus Oil, Magnesium Sulfate, Sesame Seed, Medicago sativa(alfalfa) seed powder, Helianthus Annuus (sunflower) Seedcake ,Prunus amygdulus dulcis(sweet almond) seed meal, Sodium Gluconate, Potassium Gluconate, Copper Gluconate, Calcium Gluconate, Magnesium Gluconate, Zinc Gluconate, Paraffin, Tocopheryl succinate, Niacin, Beta-carotene, Decyl oleate, Aluminium distearate, Octyldodecanol, Citric acid, Cyanocobalamin, Magnesium stearate, Panthenol, Limonene, Geraniol, Linalool, Hydroxycitronellal, Citronellol, Benzyl salicylate, Citral, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Alcohol Denat., Fragrance (Parfum)

# 899
  • София
  • Мнения: 1 156
здравей FDA,
искам да попитам за едно тоалетно мляко Лимон на Биофреш - добре ми почиства, но сега ('сега' - защото цената му просто те кара веднага да си извадиш портфейла и да го вземеш Laughing, пък и харесвам др.неща от тази марка) като го погледнах и то е с коктейл от 5 парабена, а ето и всички съставки:
aqua, PARAFFINUM LIQUIDUM, CETEARYL ALCOHOL, CETEARETH-20, DIMETHICONE, ISOPROPYL MYRISTATE, GLYCERIN, CITRUS MEDICA LIMONUM EXTRACT, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSS POLYMER, TRIETHANOLAMNINE, BUTYLPARABEN,ETHYLPARABEN,ISOBUTYLPARABEN,METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, BHT, PARFUM,CITRAL.
Въпросите ми са - предплагам задължително след това с вода трябва да се отмива преди нощния крем newsm78; има ли много изсушаващи фактори (кожата ми е смесена към суха); и всъщност - само парабените ли са му лошото място?
благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт