Кога заспиват вечер децата ви?

  • 7 306
  • 167
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 231
УФФФФФФФФФФ, с това заспиване съм се видяла в приключение, каквото и да правя преди 22,30 не иска да заспи и това си е.
Това е от няколко месеца, а преди това си лягаше към 21,00 ч. , заспиваше сама на собственото си креватче на загасена лампа. А сега се започва едно пазарене не искам на малкото креватче, а на голямото, понякога иска да спи на дивана в хола, лампата не трябва да се гаси по никакъв начин, твърди че я е страх (никога не съм я плашила с тъмното или съм казвала, че тъмното е страшно). Когато преди няколко седмици се опитах да махна шишето с мляко преди лягане настана голяма истерия, толкова се растрии, че по цяла нощ бълнуваше и ревеше "дайте си ми шишетооо , не на бебето", та се принудих да и го дам пак, до кога нямам представа.
Смятам, че всичко е моментно и рано или късно ще отмине, когато започне да става сутрин рано за градина , ще си ляга по-рано и все някога ще се откаже сама от шишето(все пак няма деца,които да цокат да първи клас  Wink)

# 76
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Винаги е заспивала около 21,30 - 22,00 часа.

Не спи на обяд, сутрин става около 8 часа.

# 77
  • София
  • Мнения: 969
Мойта дъщеричка съвсем доскоро заспиваше след 23:30 и то с голям зор. Сутрин ставаше около 9 и следобяд откарваше по 2-3 часа сън. В последните дни обаче отказа следобедния сън и сега заспива преди 20 часа даже. Мисля си, че е много малка да откаже следобедния сън. На 2 годинки и 1 месец е.

# 78
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми си ляга много късно,понякога и след 12 часА.Не спи следобяда и пак късно заспива за нощен сън.Преди време сутрин се събудаше към 9,30-10 часА,но сега е скача още в 8 часА.Опитвам се да променим нещата,но не става.

# 79
  • Мнения: 959
Синът ми, някъде до 2 г. и нещо не е заспивал сам, никога. Приспивахме го като лягахме на спалнята, а той в креватчето си, като поне половин час, минава в пеене и говорене. Имало е и случаи да висим над главата му и така... Винаги е лягал рано. До 21.30 е в леглото. Сега вече заспива сам, но по късно - 22.00 - 22.30, но не спи на обяд....

Малката я, присипвам само когато е болна ... тогава, тя иска да има човек до нея. Иначе си заспива сама, гуши си любимото мече и така. Не пея, не и чета нищо... слагам, целувам, лека нощ и толкова - иначе ще се приспиваме с часове  Crazy Ляга рано - 20.30 - 21.00 е заспала...

# 80
  • Мнения: 2 331
От около година заспиват към 22-22.30, а понякога и по-късно/зависи от обедния им сън/.Преди това заспиваха към 21 часа.Имаме си ритуал преди сън, след който ги оставям сами и си заспиват без особени проблеми/като не им се спи, стават и идват при нас/.

# 81
  • Мнения: 4 300
Синът ми винаги е заспивал между 20.00 и 21.00. С редки изключения, когато имаме гости или сме навън някъде.
Ритуалът е един и същ - къпане, вечеря и четене на книжка.

# 82
  • при принцесите
  • Мнения: 90
Слава Богу, сериозен проблем със заспиването смея да кажа не сме имали. Няколко месеца (от 7мия) вечер държеше да остана при нея в стаята, докато заспи. В един момент вече не и беше нужно това. До скоро заспиваше към 8.30-9.00. Сега вече си личи че е по-голяма и може да варира във времето си на заспиване. Наваксва си с дневния сън, понякога и в няколко денонощия. В общия случай в 9 часа е в леглото, а заспива, когато тя реши Peace Пеем песничка, целувки, леканощ и излизам от стаята. Пожелавам на всички успех в спането Simple Smile

# 83
  • Мнения: 204
Заспива заедно с нас след 11 4аса.

# 84
  • Мнения: 4 555
Никога не сме имали ритуали.
Решавам кога да я сложа да спи според това, кога показва признаци на умора. За следобеден сън я слагам, като започне да се прозява, а за вечерен, като започне да придърпва възглавниците от дивана, слага ги на земята и ляга върху тях. Часовник въобще не гледам. Аз съм против режимите. На тази възраст често се случва детето да не се е наспало добре през нощта и да се умори по-рано. Няма да се съобразявам с часовника, разбира се. Може пък да се случи да е спала до по-късно следобед и да не и се ляга рано, отново гледам детето, а не часовника. Има дни, в които е мрачно, дъждовно и предразполагащо към сън и други, в които е слънчево.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 885
около 21 часа.

# 86
  • Мнения: 1 809
20-20.30 ч, като през деня спи около час и половина до към 13-13.30 ч

# 87
  • Мнения: 363
След вечерния тоалет-миене на зъби, ръце и лице или къпане, се отправяме към спалнята и започва голямото четене. Спи при мен и е изместил баща си откакто се е родил. Въобще и не иска да чуе за неговата стая, неговото легло и т.н. Заспива към 10 часа, след като съм го сложила към 8-30.

# 88
  • Мнения: 1 447
И двете ми деца по-рано от 22,30-23 часа не си лягат.Пробвала съм много пъти да ги сложа по-рано,но
докато не стане 23 часа не заспиват.Нямат специален ритуал,след вечерният тоалет ги слагам по леглата.
Единствено докато малкият заспи аз му държа ръката,инъче не заспива ако не съм при него.

# 89
  • Мнения: 1 715
И двамата си лягат към 21:30 часа

Общи условия

Активация на акаунт