Отговори
# 15
  • Мнения: 2 133
Е, как да кажа!Всеки , родил се на тоя свят, си има една майка Peace

# 16
  • Мнения: 351
Не приемам подобни обръщения към някой различен от моите родители-просто не мога да си го представя
Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 888
Никога не съм казала и няма да кажа. Още в началото  говорих открито с тях,че мамо и татко няма да казвам.  Обръщам се към тях на име. В началото ми беше странно, но след няколко пъти свикнах и сега не мога да се обърна към тях по никакъв друг начин освен по име.

# 18
  • Мнения: 3 459
Майко и татко не бих казала на никой друг освен на родителите ми. Аз имам само една майка и един баща!

# 19
  • Мнения: 156
Майко и татко не бих казала на никой друг освен на родителите ми. Аз имам само една майка и един баща!
Peace

# 20
  • Мнения: 1 740
Никога. Обръщението "Майко" и "Татко" за мене са святи и ги използвам само за родителите си.

 Peace

# 21
  • Мнения: 453
Не съм и няма да го кажа. На лельо ... и чичо ... сме! Нито са ми родители, да се обръщам така към тях, пък и са доста възрастни, за да ги наричам по име!
По- малко е лицемерието така  Simple Smile

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз никога Peace

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
не съм и никога няма и да се обърна към друг човек с "майко и татко" освен към родителите си!

# 24
  • Мнения: 35 971
никога и не планирам  Shocked
пп отношенията ни са много добри

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
Никога.И никой не искал това от мен.

# 26
  • Мнения: 2 153
Вечерта след годежа... Попитах "Майко, къде да прибера... нещо си". Като чу това, свекърът скочи, извади банкнота (мисля, че 50 лева) и ми ги подаде. Тогава му целунах ръка с "Благодаря, татко!" (Аз съм гледана от прабаба ми, тя години на ред (лека й пръст) ми разказваше с невероятно романтични думи за всички традиции...)
Само ако знаете, колко радост имаше в очите му... И малко радостни сълзи също...

И още една случка искам да разкажа:
Няколко дни след сватбата идва у свекъра и свекървата някаква нейна приятелка. И докато аз отивам да донеса чаши, тя побързала да подпита "Казва ли булката майко?" В този момент, без изобщо да подозирам, извиках "Майко, а от малките чашки има ли в кухнята?" - свекърът и до ден днешен разказва този случай с голяма гордост: "Затвори й устата!"

Щом се радват да го чуват, и аз се радвам да го казвам.

И аз това не мога да го приема. ... Той моята "бабо", пък аз неговата "майко", нали така беше? От къде на къде? Crossing Arms
А-а, никакви такива! Naughty
Аз "майко" и той "майко", аз "татко", и той "татко". Е, не пред неговите родители, но иначе... Както аз, така и той.
Въпрос на уважение е!  bowuu

Щом хората са добри и заслужават да се обръщаш към тях с тези думички Peace Peace Няма по- хубаво от това! Все пак сте едно семейство, нали така?!

# 27
  • Мнения: 2 153
Аз мисля, че това е една много хубава традиция и в никакъв случай не е старомодно! Пък и дори да е newsm78 какво толкова! Все пак колко хора могат да се похвалят с толкова готини свекъри, че чак самите те да изпитват желание да ги наричат "майко" и "татко". Това са обръщения, които не можеш да кажеш на никой друг освен на тях, ето защо и моите родители са много щастливи, че зет им ги нарича "бабо" и "дядо"! Няма по- щастливи и по- горди от тях Hug Hug Hug!

# 28
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Никак и никога.

# 29
  • Мнения: 3 459
Абе дори и да са невертоятни пак не бих им казала майко, татко, бабо, дядо и пр.

Аз мисля, че това е една много хубава традиция и в никакъв случай не е старомодно!
Не смятам, че е традиция. По-скоро е въпрос на лично възприемане.

Общи условия

Активация на акаунт