Мога ли да давам обикновен билков чай?

  • 1 822
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 749
Можеш да даваш билкове чайове. Само внимавай какви билки има в него!

Обаче мен повече ме пиртеснява факта, че си "лъжеш" детето само и само да пие нещо... Не мисля, че е много редно!  Thinking

А какво точно те притеснява? Детето е почти на 2 години....Трябва да пие течности  Peace

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И какво като е на 2 години?

Детето трябва да пие вода (което е различно от течности по принцип), но само ако е жадно. Като започнат да се павят нещата насила, обикновено накрая не излиза нищо хубаво!

Предлагаш вода, пък ако има нужда, детето ще пие.  Peace Децата не са толкова глупави и неоринтирани, колкото си мислим понякога!

# 17
  • Мнения: 302
Моят син също нежелаеше да пие вода до преди 2 седмици.Аз му преварявах от нашата.Купих от била една вода за бебе на Банкя от която детето пие по около 300мл на ден при което аз съм изумена Shockedзащото той нещеше и по 30мл да пие.Опитвах водата няма никакъв вкус.Не знам дали изведнъж започна да пие вода или тази наистина му хареса. newsm78

# 18
  • Мнения: 1 650
Моят син също нежелаеше да пие вода до преди 2 седмици.Аз му преварявах от нашата.Купих от била една вода за бебе на Банкя от която детето пие по около 300мл на ден при което аз съм изумена Shockedзащото той нещеше и по 30мл да пие.Опитвах водата няма никакъв вкус.Не знам дали изведнъж започна да пие вода или тази наистина му хареса. newsm78
И каква е тази вода, че не я знам? Ти пробва ли я на вкус? Да не е подсладена?

# 19
  • Мнения: 764
Моят син също отказва вода - колкото и жаден да е...., така че има и други такива деца. Аз също разреждам максимално соковете и правя какви ли не опити да го приуча към чистата вода. Давала съм билков чай веднъж-два пъти (от пакетчета),  но без много успех. 

# 20
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви за отговорите и съветите момичета Heart Eyes
Ще се мъчим да се учим на вода,няма начин Wink

# 21
  • Мнения: 1 305
Можеш аз давам на биопрограма лайка  Peace

# 22
  • Мнения: 1 558
Аз давам на сина ми понякога чай вместо вода Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз му давам понякога,но не вместо вода.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Давала съм лайка , не го хареса, ама тя и вода не пие кои знае колко.
Не я насилвам, ако е жадна ще пие , ако не ... не.

# 25
  • Мнения: 469
Правя попарата от деветия месец с билкови чайове от пакетче - лайка, шипка, липа. Вода пропи чак сега около 100 мл на ден, до годинката не пиеше и глътка вода или чай или сок.

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може разбира се Peace

# 27
  • Мнения: 27 524
Не,не си търся поводи за чайове и разредени сокове.Но като пие само 2 глътки вода и то за цял ден и ти ще се принудиш да да му разреждаш сокове и т.н,за да приеме някаква течност Wink

Не, няма да се принудя.  Simple Smile Поради спомената от мен вече причина - бебе, дете или изобщо живо същество НЯМА да се остави жадно  Peace Факт е!!!  Simple Smile
Да, може Адриан да поема за деня 2 глътки вода. Ок. И втори ден може пак така да е. И трети. Но те уверявам, че ако хапва, играе и ако не изпива много мляко или сок дневно, не само, че ще пропие вода, ами и отгоре  Wink
Ти си знаеш и решаваш на какво и как ще го научиш  Hug
Същото е като с яденето  Blush

# 28
  • Мнения: 179
В една подобна тема преди време имаше съмнения за хигиената, при която се приготвят пакетираните чайове. Може би наистина насипен от билкова аптека /или набран от някой твой близък/ е по-добрия вариант.
Колкото до течностите, и моят син почти не пие, но явно ги поема от зеленчуци и плодове.
Не разбрах точно какви са мотивите на тези, които бяха толкова категорични, че течности не се дават насила. Тук много често може да се прочете "така трябва", "така не трябва", обаче защо - явно само авторът си знае. Имам спомени, че по отношение на възрастните когато човек почувства жажда, вече е късно, организмът се е дехидратирал. Трябвало да си поемаме редовно течности преди това да се случи. Но в това отношение - теории много.
Не виждам причина да не се дава билков чай, особено ако не е подсладен. Изглежда ми полезно. Ако греша - нека някой да каже защо.

# 29
  • Мнения: 1 650
Не,не си търся поводи за чайове и разредени сокове.Но като пие само 2 глътки вода и то за цял ден и ти ще се принудиш да да му разреждаш сокове и т.н,за да приеме някаква течност Wink

Не, няма да се принудя.  Simple Smile Поради спомената от мен вече причина - бебе, дете или изобщо живо същество НЯМА да се остави жадно  Peace Факт е!!!  Simple Smile
Да, може Адриан да поема за деня 2 глътки вода. Ок. И втори ден може пак така да е. И трети. Но те уверявам, че ако хапва, играе и ако не изпива много мляко или сок дневно, не само, че ще пропие вода, ами и отгоре  Wink
Ти си знаеш и решаваш на какво и как ще го научиш  Hug
Същото е като с яденето  Blush
Абсолютно грешиш. Абсолютно съм съгласна с arvada. Когато усетиш жажда, вече си дехидратирана, трябва на малките деца 4есто да се предлага течност, защото те не могат сами да преценят все пак...

Общи условия

Активация на акаунт