Премахване на ДДС

  • 2 906
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 920
Може да ти го купи приятел с фирма-на името на фирмата.За него също е добре дошло-това му е разход,който се спада от облагаемия доход.Т.е. хем прави услуга,хем и за него има някаква полза.Връщат му ДДС-връща го на вас.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Фирмата наистина печели от вашата покупка (лаптоп). Но много фирми няма как да теглят ДДС, а напротив всеки месец внасят ДДС (това важи за производителите най-вече). Така, че ако сте решили да се възползвате от това търсете познати в сферата на търговията регистрирани по ДДС - на тях по-често се възстановява ДДС-то. 
ДДС-то е 20% (има отделен ред на фактурата и може да видите точната сума).

# 17
  • Мнения: 672
Дължимото ДДС се получава като сумата от всички ДДСта по приходни фактури се намали със сумата от ДДСтата по разходните фактури. Ще се внася ако първото е по-голямо от второто и обратно - ще се тегли, когато първото е по-малко от второто. Например имам ДДС от приходни фактури 1000 лв и ДДС от разходни - 600 лв. ще внасям 400 лв. Но ако Версаче ми даде нейната фактура, която ще ми се яви разход и ДДСто и е 250 лв то тогава ще имам да внасям само 150 лв. Не виждам защо да не и ги дам тия 250 лв. за мен ще е дно и също. Просто получателят ще е друг. За мен ще е добре дошъл разхода от стойността на лаптопа, т.е. данъчната основа. С нея ще си намаля печалбата и ще платя по-малко данък. Единственото неудобство за мен ще е че не мога да отнеса стойността директно на разход, а ще трябва да я разсроча във времето по съответния амортизационен план. Ще трябва да впиша покупката и в инвентаризационната книга. Ако ми дойдат на проверка, евентуално може да поискат да прегледат наличния инвентар и този, който се води по документи. Общо взето това е.

# 18
  • Мнения: 672
Фирмата наистина печели от вашата покупка (лаптоп). Но много фирми няма как да теглят ДДС, а напротив всеки месец внасят ДДС (това важи за производителите най-вече). Така, че ако сте решили да се възползвате от това търсете познати в сферата на търговията регистрирани по ДДС - на тях по-често се възстановява ДДС-то. 
ДДС-то е 20% (има отделен ред на фактурата и може да видите точната сума).

Ако един търговец често тегли ДДС пиши я бегала работата. Или лъже или е последния глупак. За да има да тегли значи продава на по-ниски цени, отколкото купува. Не съм запозната с всички браншове, но от познатите ми бизнеси, най-вече теглеха строителните фирми. До едно време де. Идва момент, в който и те трябва да дадат.

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
..... Не виждам защо да не и ги дам тия 250 лв. за мен ще е дно и също. ...
Да, така е. Но малко са хората с фирми, които разсъждават като теб. Те искат да спечелят от тази "сделка" и затова предлагат 10%, а не 20%, че дори и много по-малко от 10%.   Confused
Или лъже или е последния глупак.
Първото е. Малко са глупаците. Това не се отнася за всички фирми, разбира се. Има доста фирми, които все още спазват законите в тази страна.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 20:32 от valja

# 20
  • Мнения: 672
Това вече е съвсем отделен въпрос. 10 % са повече от нищо.

Общи условия

Активация на акаунт