Искам да прочета меннието ви...

  • 4 024
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 429
Благодаря ви, момичета!
Честит осми март!   bouquet
Пела, в София подписахме споразумението. И в интерес на истината и неговата адвокатка се хвана за главата, като чу какво искам той да подпише. А той нямаше избор, понеже аз категорично отказвам детето да се взема от един непознат. Защото БНД е непознат за детето.
А моя адвокат каза, цитирам "И най- лошото споразумение е по- добро от едно съдебно решение" , като ми каза, че и той смята ,че е по- добре за детето така. Поне за сега , докато детето свикне.
Съжалявам , че си се ядосала  Hug
Колкото до това, че моя приятел се опитва да ме манипулира , аз отдавана съм го разбрала и не се поддавам , обаче има моменти в които ми кипва много . За живеене заедно и дума не може да става - аз не искам. И само да добавя и да го направя още по- сложно - не ми е гадже , а просто единствения човек на които мога да разчитам и единствения ми приятел.

# 16
  • Мнения: 637
А защо трябва да приспиваш там? Няма ли друг начин за комуникация, докато
хлапето започне да свиква с "непознатия" си татко и родата му?
Като например  / нали е в друг град /: отивате там, излизате тримата на разходка,
сядате в сладкарница, т.е. контактите да са навън, а не в тях, че и нощем.
Така с течение на времето детенце ще свикне, после може на гости в тях  за
няколко часа, докато започне там да му харесва и да остане само без мама.....???
А и поговорете с таткото да не настоява хлапето да спи там, поне и докато
не свикне, не порасне малко и само не го пожелае ... все пак е за негово добро!
Нормално е приятелят ти да е притеснен, че нощите там може да прекарваш в разговори
с бившият, да се отдадете на някакви спомени и току виж.............!!!!!!!

Трябва да намериш баланса, ако смяташ, че си открила в лицето на сегашният си приятел
истинската любов !!! Успех !!!

# 17
  • Мнения: 671
Аз смятам, че постъпваш правилно. Нормално е детето ти да бъде на първо място. Ако приятелят ти има доверие няма да се притеснява от факта, че спиш при бившия ти съпруг.

Хахаха, много ме кефите като извъртате нещата както ви изнася. Laughing
А ся си представете, че поста звучеше примерно така - "Имам приятел, много го обичам, той е прекрасен човек, но настоява да остава да спи при бившата си винаги когато води детето там. Притеснявам се, дали имам право или се вманиячавам...????"
Ако продължаваш да твърдиш, че ще ти е все тая къде спи човека, когото се предполага че обичаш,веднага ти казвам- Лъжеш, маци!

# 18
  • Мнения: 1 588
Ей, мами... вие май не четете внимателно. Въпросният приятел не й е гадже, т.е. тя няма любовни отношения с него (нали така?). Той може и да си мечтае нещо, но тя не иска нито да живеят заедно, нито да са даже гаджета.

BezPravila, жените често повтарят грешките си, като избират неподходящи мъже. Ти с бившия неподходящ мъж си приключила вече емоционално... не допускай грешката да се обвързваш с този, с когото си в момента само, защото няма по-добър наоколо... Той може и да ти е приятел, но според мен леееекинко се опитва да те манипулира. Замисли се дълбоко... този новият приятел наистина ли те разбира добре като човек, или просто гледа да си зависима от приятелството му, за да "му паднеш" все някога...

# 19
  • Мнения: 429
smehulka , решението ми е взето след много дълго и внимателно обмисляне. Целта е детето да има контакт и да се опознава и с баща си. Иначе за кафе и 3-4 часови развлечения - къде е смисъла? Как ако се виждат за по няколко часа бащата ще изгради връзка с детето? Както казах и по- горе - не ме притесняват отношенията ми с БНД , а отношението на приятеля ми към това. Донякъде знам, че постъпвам егоистично, спрямо приятеля ми, обаче детето ми има баща, и аз смятам че няма нужда някой друг да поема задълженията му.

omorfis , то на мене не ми е все тая къде спя, та какво остава да е някой на когото държа.
Тъй като казах вече, че нема любов  Wink , не разбирам отношението му.
Пък и сме приятели още от преди да реша да се разделя с БНД, т.е. живеех с БНД и това не му пречеше. А сега изведнъж? И  то при положение, че много добре знае, че ми е неприятно и че няма сила на земята ,която да ме накара да изпитам положително чувство към БНД....не знам ...
Мария , това което изживях с БНД беше ужасно, и ако го повторя с някой сама ще се  #2gunfire Сега все  казвам ,че си чакам принца, но изобщо не се чувствам готова за нова връзка.
И да се допълня, по повод това ако аз съм на негово място .... От както преминах през целия ад станах ужасно толерантна.
На мнение съм , че ако човек е решил да направи нещо , освен че не можеш да го спреш, не можеш и да го съдиш. Защото щом той е решил да го направи значи, че за него това е правилното.

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 17:39 от BezPravila

# 20
  • Мнения: 429
omorfis, пука ми, аз не казвам ,че не ми пука. Та темата си е баш за т`ва- пука ми!
Не искам да го наранявам. И съм наясно за това за "обикновените приятели'. Говорили сме надълго и на широко, ама явно няма да се разберем. Аз си знам моето , той неговото.
От пуснатата тема и от писаното в нея донякъде ми поолекна  Simple Smile   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 559
Да не мислиш ,че тези приспивания ще продължат,и в момента когато БНД си хване нещо Sunglasses..Ама такa е,жените винаги са биле тези дето се поддават повечко.Сега на него така му харесва,така му е удобно..или на теб Wink.
Абе не го разбирам това,и някак ми е супер странно.Можеше  режим за през деня,както писа някой по горе,ама преспивания newsm78.

# 22
  • Мнения: 429
Бе нека си се жени , аз претенции нямам, а и тези приспивания са временни, докато детето свикне. Да на мен така ми е удобно за момента- така съм сигурна какво се случва, и какво е отношението на БНД и сие към малкия.
А пък неговите отношения с бъдещата му жена хич не ме засягат. Той си има свой живот, както аз мой .
Меган, изобщо пък не разбрах къде съм се поддала и на какво. Правя всичко което ми изнася и както ми изнася. Никъде не съм писала ,че някой е настоявал да правя каквото и да било.

# 23
  • Мнения: 2 723
Той си има свой живот, както аз мой .

Ами извинявай, ама на мен ми е крайно непонятно как си спите по къщите с отделните животи...
И не ми е ясно в една стая ли спите?
Щото ако спите в две отделни стаи съвсем спокойно ти можеш да си спиш в къщи с детето и сутринта да ходите там.
Мога да проумея, че е възможно да прекарате деня заедно, да вечеряте заедно, ама тва със спането ми е тъмна индия.
Аз лично не бих го направила имайки отделен живот Sick

# 24
  • София
  • Мнения: 17 283
И за мен е пълно безумство, просто не мога да разбера какво се печели от това да спите у тях, а не на хотел, просто не вдявам.

# 25
  • Мнения: 1 559
На децата трябва да им се поднася истината в цялата и светлина Wink.Иначе те разбират ситуацията в погрешна посока.Това за мен е един вид лъжливо поднесена информация към детето.Може спокойно да спите на хотел,да се обясни на детето ,че мама и тати не живеят вече заедно,и затова вие с детенце ще сте на хотел...а през деня,мама ще придужи детенце при тати за да се видят.
Снощи гледах Отчаяни съпруги(ние сме доста напред със серите от бг),та там се получи подобна ситуация,в която детето се опитваше да събере мама и тати отново,понеже е видяло сигнали  ooooh!(точно ей така от прикриване..и от правене на фал6иво семейство)...
Та да не се отклонявам,не виждам ,че постъпваш правилно.. Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 1 588
И за мен е пълно безумство, просто не мога да разбера какво се печели от това да спите у тях, а не на хотел, просто не вдявам.

Ами може би така тя спестява 60 лв от месечната издръжка, които иначе би дала за хотел в друг град, плюс разходите за 4 пъти (за уикенд) ползване на такси от хотела до къщата на БНД или разнасянето на чантите с багажи (ако разстоянието е по-малко и не си струва да се ползва такси). Вие ако сте носили малко дете на ръце и чанта с багажи едновременно, може и да си представите по-реалистично обстановката... И всичко това, за да угоди само на един човек, чиито претенции не му се полага да се простират по-далече от приятелството... щото на никой друг не му пука и не й прави проблеми - нито БНД, нито родителите му...

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 08:58 от Мария

# 27
  • Мнения: 2 723
Ама те ако искат и да живеят заедно, за да не плаща тя наем и сметки...
Всеки има право да обърка собствения си живот и този на детето си.
Искаше мнения, получи. Трябва ли да се извиним, че намираме ситуацията за безумна ooooh!


И всичко това, за да угоди само на един човек, чиито претенции не му се полага да се простират по-далече от приятелството...

Изобщо не става въпрос за въпросния приятел. Става въпрос за нея...

# 28
  • Мнения: 1 559
И за мен е пълно безумство, просто не мога да разбера какво се печели от това да спите у тях, а не на хотел, просто не вдявам.

Ами може би така тя спестява 60 лв от месечната издръжка, които иначе би дала за хотел в друг град, плюс разходите за 4 пъти (за уикенд) ползване на такси от хотела до къщата на БНД или разнасянето на чантите с багажи (ако разстоянието е по-малко и не си струва да се ползва такси). Вие ако сте носили малко дете на ръце и чанта с багажи едновременно, може и да си представите по-реалистично обстановката... И всичко това, за да угоди само на един човек, чиито претенции не му се полага да се простират по-далече от приятелството... щото на никой друг не му пука и не й прави проблеми - нито БНД, нито родителите му...

Ами ако финансово не и е възмонжо,има начин и БНД да дойде на крака нали.Що всеки път трябва тя да го води...
Абе излишно си усложнявате живота,но той си е ваш,и вие имате права над него. Whistling

# 29
Това е един от минусите на това да сме самотни родители.

Ето за тези ситуации говоря.

Общи условия

Активация на акаунт