от кога започнахте с водата

  • 2 988
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 349
Вода предложих още в началото,  след като отказа, не съм предлагала. Два - три дни преди захранването/ беше на 5 месеца и малко/ започнах да предлагам чай на Хип и така сме и до сега.

# 16
  • Мнения: 4 433
От самото раждане.

# 17
  • Мнения: 2 334
Не мога да ги разбера тези нови теории че не трябва да се дава вода  Shocked Аз раждах тук в България в частна болница и от самото раждане ми даваха да давам шише с вода което според мен е нормално.

# 18
  • Мнения: 9 973
давала съм,ако иска-пие

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 817
От раждането  Peace , но само мога да вметна, че майка ми едно време също ми е давала вода, а баба ми като я питала "Ама ти даваш ли вода?",майка ми отговорила "да", а баба ми "Божее, пък ний едно време що не сме ви давали ...  newsm78 "  - та не е само в USA така. Някои дават други не. В интерес на истината мислех, че не дават само на кърмените бебета  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 1 305
Давам от самото начало, но тя никога не е пила много вода освен лятото.

# 21
фию!!! Tака се успокоих! Тя пие по малко на ден, около 25- 30 мл за целия ден... когато е в настроение  Joyи поне знам, че не и вреди по никакъв начин

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
АМ е по-гъсто от кърмата.Аз понеже храних бебката смесено т.е. кърма и после дохранвах с АМ,накрая и предлагах и вода.Докато имаше кърма не искаше водата,но само да измиеш устата пак е добре-да предпазиш от млечница,а и после като има зъби от кариеси.Така,че според мен предлагай вода,но не насилвай.Така или иначе, ако детето не пие вода,няма начин да успееш.

# 23
  • Мнения: 2 587
Вода предлагах откакто се е родила,но започна да пие едва когато започнах да давам пюрета(към 6 месеца)

# 24
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
вода му давам още от раждането.В началото пиеше по малко,защото беше много горещо,но после към 3м. спря да пие и пропи отново на около 10м. Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 337
Ана пие вода от как се е родила- това си е напълно в реда на нещата за мен...това е вода все пак- да не говорим ,4е беше 40 градуса....кой каквото ще да ми обяснява-видяла съм го с о4ите си- детето си беше жадно!!! Кърмех до 5 месец,след това смесено,но не виждам какво общо има храненето с пиенето на вода- из4етох хиляда безумни ЗА МЕН статии и т.нВодата си е вода Peace Ли4но мнение.... Peace

# 26
  • Мнения: 2 960
От самото раждане. Peace

# 27
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Давам вода от както се е родила Peace

# 28
  • Мнения: 2 111
От самото начало давах само по 2-3 лъжички вода за изплакване на устата след всяко кърмене.
Когато захраних започнах по-настойчиво да предлагам вода,но до 1 година пиеше по 50-60 мл на ден.
Сега вече пие по 100-200 мл дневно.

# 29
  • DE
  • Мнения: 521
Бебето е изцяло на АМ. Веднага след раждането по съвет на акушерката започнах да правя чай от анасон, копър и кимион заради коликите, пийваше по 20 мл на ден максимум. След като те отшумяха го пробвах с водичка в период на усилен рев, но изобщо не пожела да пие, очевидно няма нужда. Сега съм го оставила, през лятото в жегите ще видим дали ще иска, тогава вече ще е и захранен.

Общи условия

Активация на акаунт