Има ли сомнамбули в семейството ви?

  • 8 628
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 393
Слава богу,че нямаме поне за сега и,ако ми се случи сигурно много ще се притесня  Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 777
Да,сомнамбулствах в ученическите си години.След пубертета не ми се е случвало.

# 17
Към mama Nely.Може би е късничко за отговор, но ето го и моя идентичен случай.Същия като твоя с мъжа ти.От няколко години е така, и аз вече се чудя какво да правя.Ами ако не се събудя да го видя някоя нощ?Не знам дано поне твоя се е оправил.

# 18
  • Мнения: 2 274
И моята сестра е била така през пуберитета. Аз не помня, защото съм по-малка, но нашите са ни разказвали как е ходила на сън. Сега вече нито ходи, нито говори на сън  Mr. Green.
 Според мен наистина си е за консултация с лекар.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Има - и аз и дъщеря ми. Нощем из къщи настава едно движение...

# 20
  • София
  • Мнения: 436
Аз също съм била като по - малка, сега като се замисля най-често ми се е случвало, когато сменя обстановката, напр. като отидем на почивка,  даже един път на морето бяхме с майка ми и братовчедка ми...  бях много активна, всяка вечер ставах... най - фрапиращия случай ... да видим....  Thinking  ааа да - тъй като спяхме на квартира в стария Созопол прозорците в стаята бяха едни малки двойни и аз през нощта съм станала, откачила съм единя от пантите и съм го сложила в краката на братовчедка ми, на сутринта нищо  не помнех. Ама оттогава майка ми започна да слага столове пред вратата и искаше да ми връзва ръката за нейната  moresmile  
Даааа- ставах, говорех и най-интерсното е, че когато не ме разбираха какво искам, ставах скандалджийка  smile3512  hahaha , тогава и доста често се будех, сигурно от яд. Е, в този момент усещането е доста странно, защото ти вече си буден, и се усещаш, че говориш пълни глупости,  в такива случай аз си лягах възмутена и нацупена на всички  smile3534 (по-добър изход от ситуацията не можех да измисля  Whistling )
Но на мен ми мина след пубертета (или поне така се надявам,че ако пак се почна... приятеля ми не спи толкова леко, пък и да се събуди като ставам, няма да му направи впечатление и пак ще си заспи т.е не мога да разчитам на него да ме пази  Mr. Green).

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 13:42 от anisunshine

# 21
Ами аз съм!
Напоследък не ми се е случвало, защото съм на 28, но до 23-24 най-редовно.Като бях по-малка майка ми заковаваше прозорците с пирони да не стане беля.Малко притеснително се получи в университета на една практика, като през нощта съм започнала да галя притеснителната ми колежка по прекрасните дълги къдрици, докато спи и да и обяснявам колко е хубава.Притеснително за нея де-не за мен.Сутринта не смееше да ме погледне в очите, а на другата вечер я беше страх да си легне да не я изнасиля нещо хахаха.
Сега много внимавам като спя, за да не стряскам мъж ми пък и защото съм много разговорлива и ако реши да ме разпита всичко си казвам.Това е другото неприятно нещо!Сомнамбулите не смеят да си хващат любовници хехе

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Слава Богу нямаме.

# 23
  • Мнения: 17 546
Ох ooooh! за шести път прочитам заглавието като "Има ли самоубийци в семейството ви?". Полудявам ли... Thinking

# 24
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Аз съм сомнамбул.
Не е страшно, само че в нета са изписани толкова глупости. Първо да отбележа, че е наследственно. На какво се дължи? Сомнамбулите - тази дума я мразя- са хора с по-изостренна чувствителност и за разлика от другите хора имат център в малкия мозък, който не е закърнял ( и не закърнява с годините). Ставането на сън се получава когато се възбуди този център - промяна на обстановката, силни вълнения (особенно през пубертета).
Изследванията ,които се правят са запис на дейността на мозъка, и се правят от специалисти по съня.

# 25
Здравейте! Аз имам такива нощни прояви!Да с напредването на годинките намаляха,но не са изчезнали....Имам странно наблюдение и ви моля за коментар-дали неделните бебета са по-склонни към сомнамбулни прояви?

Общи условия

Активация на акаунт