кога се определя кръвната група

  • 4 499
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 305
Аз също не знам кръвната група на дъщеря ми, но наистина доста кръв взимат за кръвна група и мисля да изчака да не я мъча.

# 16
  • Мнения: 521
А добре де, ами ако майката е резус фактор - , не трябва ли веднага да изследват детето, за да знаят дали трябва да се бие антиД?
Аз като съм минус резус, нали трябва веднага да знам кръвната група на детето си

АнтиД гамаглобулинът се бие на майката и няма нищо общо с детето. Винаги когато майката е с отрицателен резус фактор, а бащата е с положителен се бие въпросната инжекция.


Е не е така, защото казват, че ако майтака е минус и детето е минус  - няма нужда от инжекция

И на нас ни я изследваха още в родилното, понеже аз съм О- и се налагаше.
Това обаче със "смяната" на кръвната група ми се стори интересно. Моите родители и двамата са О+ и не ми е ясно откъде е дошъл минуса при мен  newsm78

Фио, мила, и аз съм така, и наште са плюс и двамата, а аз съм минус. Намерих статия където можеш да прочетеш как става това

http://74.125.39.104/search?q=cache:soqgsSOMANMJ:www.svatbata.or … 3Ftopic%3D2213.60

Как си ти мила? Нали знаеш аз кой съм  Laughing Sunglasses Много прегръдки

# 17
  • Мнения: 3 092
Когато се роди .Имаше проблеми и се наложи да поостанем в болница , за това я имам .

# 18
  • Мнения: 666
На нас ни взеха кръв още в родилния дом от петичката.Беше за някакви изследвания,но ако не се бъркам с резултатите от тях ни споменаха ,че малката е Б+ newsm78....

# 19
  • Мнения: 9 973
в родилното

# 20
  • Мнения: 2 149
И при нас още в родилното я изследваха Peace

# 21
  • Мнения: 324
А добре де, ами ако майката е резус фактор - , не трябва ли веднага да изследват детето, за да знаят дали трябва да се бие антиД?
Аз като съм минус резус, нали трябва веднага да знам кръвната група на детето си

АнтиД гамаглобулинът се бие на майката и няма нищо общо с детето. Винаги когато майката е с отрицателен резус фактор, а бащата е с положителен се бие въпросната инжекция.


Е не е така, защото казват, че ако майтака е минус и детето е минус  - няма нужда от инжекция


 newsm10
Как да няма нищо общо с детето, като точно от него зависи дали да ти бият АнтиД. Просто не е задължително детето да е с кръвната група на бащата. Ако бащата е с положителен резус фактор, а детето с отрицателен, не виждам смисъл на майката да се бие инжекция.

tracy_t  smile3555 не знаех, но сега се осведомих. Така е то, като забравям да си включа скайпа  Embarassed , ще се засичаме по форумите  Hug

# 22
  • Мнения: 566
на голямата ни дъщеря все още не я знам,но сега за малката ми я казаха в родилното защото попитах,така и не я пише в епикризата,но за голямата не съм се сетила да питам в родилното . Thinking

# 23
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
на дъщеря ми я изследваха в родилното Peace

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В родилното още разбрах,но защото съм 0-.Иначе едва ли щяха да я изследват.

# 25
  • Мнения: 1 032
И на двете ми деца изследваха кръвната група още в родилното, защото аз съм Rh-. Това за промяната на кръвната група или резус фактора с възрастта ми се струва доста глупаво и нелогично, но не споря. А що се отнася до точенето на много кръв, вече имат доста по- съвременни реактиви и опредялат кръвната група и с кръв от пръста, а не от вената.

# 26
  • Мнения: 179
И аз все още не знам кръвната група на детето.
В родилното не съм се и сетила да попитам /там и без това стресът беше достатъчен/, но след това специално попитахме педиатърката - просто за всеки случай, ако има извънредна ситуация. Не получих смислен отговор, т.е. тя каза, че на този етап не може да се направят такива изследвания, но не разбрах защо. Предполагам, че не й се занимава. Което ме подсеща да напиша още един минус на педиатърката преди да реша дали да я сменя или не.

# 27
  • Мнения: 505
А добре де, ами ако майката е резус фактор - , не трябва ли веднага да изследват детето, за да знаят дали трябва да се бие антиД?
Аз като съм минус резус, нали трябва веднага да знам кръвната група на детето си

АнтиД гамаглобулинът се бие на майката и няма нищо общо с детето. Винаги когато майката е с отрицателен резус фактор, а бащата е с положителен се бие въпросната инжекция.


Е не е така, защото казват, че ако майтака е минус и детето е минус  - няма нужда от инжекция


 newsm10
Как да няма нищо общо с детето, като точно от него зависи дали да ти бият АнтиД. Просто не е задължително детето да е с кръвната група на бащата. Ако бащата е с положителен резус фактор, а детето с отрицателен, не виждам смисъл на майката да се бие инжекция.



точно казано, определя се кръвната група на детето, за да може ако е с Rh+ а майката е с Rh-  да и се постави Анти Д , иначе в кръвта на майката остават анти тела и при следваща бременност може да има проблем с бебето...

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
С първите изследвания в неонатологията му проверяват и КГ. Peace

# 29
  • Мнения: 2 374
Аз също все още не знам кръвната група не дъщеря ми.В родилното попитах дали са я изследвали и ми отговориха,че това се правило само при проблемни деца и в по-специални случаи.

Общи условия

Активация на акаунт