Промениха ли се вкусовите ви навици в чужбина?

  • 8 680
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 242
Все съм си мислела, че италианците похапват минестроне, крем-супички пък дори и от тиква. Защо ми разваляте представите? Wink

Донякъде ми се промени вкусът, да. Опитвам и харесвам и други кухни.
Проядох повече месо, за което ме е яд. Затова обаче е повече виновен мъжът ми, отколкото чужбината.
Така нареченото еспресо, продаващо се по българските кафенета, го пия само в определени заведения където го докарват по-успешно.

Като казвате български манджи, я ми избройте няколко български ястия, ама български.
Без мусака, кюфтета, мешана скара и пиле с картофи.

# 16
  • Мнения: 1 132
Като казвате български манджи, я ми избройте няколко български ястия, ама български.
Без мусака, кюфтета, мешана скара и пиле с картофи.
Аз само тези 4 предлагам +  снежанка, шопска, баница  и таратор като поне първите 5 не са чисто български.

# 17
  • Мнения: 3 521
Не. Мъжът ми се оказа фен на българската кухня и поне 3 пъти седмично ядем нещо "типично" - баница, качамак, капама, гювеч, винен кебап, таратор - без него почти не сяда на вечеря. Изобщо от 80 млн. немци изтеглих един от най-големите българофили Rolling Eyes .
По-скоро се обогатиха и развиха скъпите ми вкусови навици. Успоредно с продължението на гърба Whistling

Като казвате български манджи, я ми избройте няколко български ястия, ама български.

Манастирски боб, пататник. Wink

# 18
  • Мнения: 84
Все съм си мислела, че италианците похапват минестроне, крем-супички пък дори и от тиква. Защо ми разваляте представите? Wink

Донякъде ми се промени вкусът, да. Опитвам и харесвам и други кухни.
Проядох повече месо, за което ме е яд. Затова обаче е повече виновен мъжът ми, отколкото чужбината.
Така нареченото еспресо, продаващо се по българските кафенета, го пия само в определени заведения където го докарват по-успешно.

Като казвате български манджи, я ми избройте няколко български ястия, ама български.
Без мусака, кюфтета, мешана скара и пиле с картофи.

Леща,фасул,таратор,пълнени чушки.

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Все съм си мислела, че италианците похапват минестроне, крем-супички пък дори и от тиква. Защо ми разваляте представите? Wink

Донякъде ми се промени вкусът, да. Опитвам и харесвам и други кухни.
Проядох повече месо, за което ме е яд. Затова обаче е повече виновен мъжът ми, отколкото чужбината.
Така нареченото еспресо, продаващо се по българските кафенета, го пия само в определени заведения където го докарват по-успешно.

Като казвате български манджи, я ми избройте няколко български ястия, ама български.
Без мусака, кюфтета, мешана скара и пиле с картофи.



Мамунке, ми сигур има и такива, бе, ама ние просто не сме от тях, как'Сийке.  Wink
За български манджи на мен на прима виста ми идват пиле/свинско със зеле, месо с картофи,месо с грах,ей такива разни. Сега може и да ме опровергаете ,4е не са типи4но булгар ама аз поне за такива ги кльопам. Flutter

# 20
  • Мнения: 1 242
Мопси, манджи, бре жена, манджи. За другите ястия знам, че не са български. Wink
А таратор има и в Полша. Laughing Баница - в арабската кухня, снежанка похапват под друго име братята гърци - цацики. Шопска - тоже.

лунен камък , лещата не е, фасулът още по-малко, пълнени чушки плюс сарми - идват от арабския сват тоже.

mcdirock, и твоите манджи не са само типично български. Laughing

Манджи ми дайте, манджи. Като говорим за българска кухня. Laughing

# 21
  • Мнения: 3 521
Манджи ми дайте, манджи. Като говорим за българска кухня. Laughing

Кавърма, кашите особено тази с коприва, лучник, лападник...
Забравих - пача Mr. Green.

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 16:47 от surfline

# 22
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Почти не. Испанската кухня е близка до българската. По-скоро се адаптирах към часовете на хранене - обяд в 15 ч., вечеря в 21 ч., и този режим по- ми допада.

# 23
  • Мнения: 1 132
БрЯх, изложих се.   Mr. Green  Не знаех, че се яде таратор из полско.
Клин, джуркан боб, пиле плакия .
За каквато и манжда да се сетя в момента се среща и в някоя от съседните на България страни.  Thinking

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Манджи ми дайте, манджи. Като говорим за българска кухня. Laughing

Кавърма, кашите особено тази с коприва, лучник, лападник...
Забравих - пача Mr. Green.

Лелеее,Сърфе,днес обядвах каШа от коприва,кеееееф. Blush

Мамунке,нидей убива апетита в мен. Нека да ги има и другаде тези манджи4ки ама на мен като ми ги сготви мама и наиШ как имат вкус на булгар. Mr. Green

П.С. Сиренето по Шопски ?  newsm78

# 25
  • Мнения: 4 399
Добре де, какво zначение има откъде са дошли манджите? newsm78 Всички zнаем какви са типичните манджи с които сме си свикнали в България. Пък и да са дошли от някъде, ние сме си ги модифицирали по нашенски, та пак не са същите. Тук като съм опитвала турски баници, ми се струват по_раzлични от нашите. Не zнам каква е мусаката в Турция, ама гръцката мусака е доста по_раzлична от българската. А и тук правят някакви пълнени чушки, но те нямат нищо общо с БГ. Значи ли това че пълнените чушки са австрийски? newsm78

# 26
  • Мнения: 5 710
А какви ' странни " неща проядохте?

# 27
  • Мнения: 3 521
Лелеее,Сърфе,днес обядвах каШа от коприва,кеееееф. Blush

Мда, скоро това си говорехме със Сърфов - дали има други такива халтави народи, които ходят покрай реката да си берат обяда - коприва, киселец, лапад.  Thinking

Според него(бтв. напълно споделям мнението), ако въпросната зеленилка е набрана, пресована на кубчета, сложена в тетра пак, дълбоко замразена и щампована с кептън Игло ще бъде изядена, но диворастяща и безплатна - цъ.

А какви ' странни " неща проядохте?

Личи - първият път, когато го видях в един момент се почувствах като Сигорни Уивър пред яйцето с пришълец. Направо очаквах нещо да скочи от плодчето Blush.

# 28
  • Мнения: 1 242
Разбира се, бре мацки, че с каквото сме захранени, това е нашата кухня. Добър апетит!
 
Идеята ме навести за пореден път, минавайки вчера покрай един български ресторант тук.
Менюто почти като навсякъде е едно и също - бедно.
Моят опит показва, че никой тук не свързва ни една манджа с България. А ми се иска. Wink

Вяра, може да няма значение откъде идва дадена манджа, а кой ще успее да я представи за своя. Laughing
Пример: спагетите са открити преди хилядолетия в Китай. В днешно време италианците ги продават успешно за свои. Laughing Както и арабската пица, апропо.

Отивам да кълцам зеленчуци за гювеч в глинен гювеч. М-м-м.
Бау!

10cent's, проядох примерно картофени "пуфери" с ябълков мус. Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 710
ооо, това не е ли едно гадно нещо, от което се излива нещо като сопол с лек вкус на коняк?  Sick Mr. Green

има, има берящи - италианците имат мн. богат избор на разни 'листа".
Виж, в моя двор вирее киселец ( не знам дали е киселец или лапад..), и страшна супа става)))) коприва също има, аз с удоволствие бих се пуснала покрай пътя да бера, много грийн поведение  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт