Болничен преди майчинство

  • 8 672
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 372
Аз също съм в болнични и не съм била в болница за целта, лекаря ме попита дали искам и аз се съгласих и така. Първия беше за 7 дни, а после с лекарска комисия ми ги дава за по 15 дни Peace

# 16
  • Мнения: 3 092
Формално погледнато, ако не намира медицински причини за издаване на болничен, няма право да ти даде.
Твоето психическо състояние, изобщо казано, не е от специалността на АГ.
ами да ,това е истината .
Дали ще си смениш или не лекаря , зависи от теб .

# 17
  • Мнения: 1 240
С първата бременност ми се наложи да ползвам болничен от 5-я месец до края. Нямала съм никакви проблеми с доктора ми. Надявам се и сега ако се наложи, отново да мога да ползвам болничен. Може би ако наистина имаш нужда от болничен, потърси друг доктор.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 592
Здравейте искам да ви попитам има ли право АГ да ми откаже болнични?Аз съм в 10.г.с и след като поисках болнични докторката ми каза че нямало нужда тъй като съм добре и т.н...А моята работа е много напрегната и постоянно се ядосвам, по цял ден са ми опънати нервите....
Моята работа също изисква болнични по време на бременност.Първия АГ,при който бях отказа да ми даде.Теглих му една българска и отидох при друг.За което много се радвам,попаднах на невероятен човек и специалист.Успех!



"Причина" винаги има или по-скоро може да се намери.
Важно е дали твоята лекарка е готова да рискува заради теб.
И какво, ще ти даде 7 дни болнични и после? Следа лекарска комисия за продължаване на болничния и после пак.....
Не е чак толкова лесно колкото изглежда.
Изобщо не  е вярно!Никога не съм ходила на комисия,никога не съм влизала в болница,само за болничен.Глупости!Явно си е до лекар де.Моя нямаше грешка.Само като казах какво работя и айде в къщи от 2-рия месец до края.Пишеше ми го по 30 дни направо.Без комисии.

Ти просто не си разбирала за подписите на ЛКК. Което говори за това до колко компетентно се изказваш по конкретния въпрос.
Извинявай, но това, че си попаднала на доктор, който ти е спестил всички неудобства - и дори информацията за тях - не е основание да заблуждаваш потребителите тук. Ако все още имаш съмнения, прочети действащата Наредба по въпроса. Болничен лист, какъвто описваш - без подписи на ЛКК - просто не би бил валиден!

По принцип (според ТК) работодателят е длъжен да осигури на бременната работа, съвместима със състоянието й - според преценката на лекаря й. Т.е. никой работодател не може да принуди бременна да работи във вредни условия - химикали, радиация, др., да извършва тежък физически труд - примерно да пренася теникии със сирене на ръце - и др. Но... ако от хормоните някоя жена става нервна и не й понася да говори по телефона - в разумни граници, разбира се, не ако се е стигнало до невроза... е, това, формално погледнато, си е неин проблем.

# 19
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
от втория месец излязох в болничен, но зщото прокървих. И тъй като полагащите се дни болничен са 180  newsm78 се налагаше да се върна за 10 дни на работа. Но пък се разболях от пневмония и от там ми дадоха 30 дни болничен не съм се връщала изобщо на работа. Ако все пак държиш да излезеш в болничен, а лекаря ти не ти дава-смени го Naughty

# 20
  • Мнения: 3
Мисля че само ЛКК има право да дава болнични побече от 30дни,но незнам в комисията трябва ли да има и АГ.Моята АГ също не ми даде болничен, а ме изпрати на хирург-страшно ме боляха хемуроидите.Той ми даде болничен без дори да ме погледне,да не говорим че не ми каза с какво да ги лекувам.Изпрати ме направо на ЛКК и това беше.Незнам сега от къде да си търся другите болнични - пак то него или да моля АГ.

# 21
  • Мнения: 3 695
и аз ще те посъветвам да си намериш свестен лекар, който няма проблем да ти дава болничен  Peace

# 22
  • Мнения: 2 334
Има право да ти откаже.Мой съвет е да си смениш лекарката с някоя която ще ти дава болничен без проблем когато имаш нужда Peace

# 23
  • Мнения: 9 776
Това, че някой не е ходил на комисия, не означава, че 30-дневните му болнични не са разписвани от такава. Просто АГ-то ви е свършило работата и вие не сте разбрали. В ЛКК не е задължително да има АГ.

# 24
  • Мнения: 1 305
На мен лично не ми трябваха болнични, но всеки път  Аг-то ме питаше дали ми е тежка работата и дали се чувствам добре на работа, ако не да ми даде болничен. Незнам как стоят  нещата с болничните но доколкото знам повечето лекари дават на бременните лесно болничен особенно ако не се чувстват добре или са на тежка работа

# 25
  • Мнения: 224
Аз ходя по здравната каса, мисля да отида и на частно, но не знам има ли проблем лекарката при която ще ида на частно да ми дава тя болнични. ? Има ли специална процедура по смяна на лекаря или мога да отида при когото си искам на частно /едновременно с това да си ходя и по ЗК/...?Съжалявам ако съм ви досадила с мойто невежество..

# 26
  • Мнения: 9 814
Може да ходиш и по ЗК и на частно.
За болничните също няма значение кой ти ги издава дали лекар, работещ със ЗК или не.

# 27
  • Мнения: 224
благодаря значи ще си ходя на 2те места Simple Smile

# 28
  • Мнения: 631
Аз миналата бременност излязох болнични в момента в който разбрах, сега съм 3-ти месец и вече съм болнични - дадоха ми го директно от болницата. Работата обаче ми налага да изляза болнични или да ме трудоустроят защото се води тежък физически труд и има вредни емисии. Рехабилитатор съм и самата работа е тежичка, а и физиотерапията има облъчвания и т.н.т. Не могат да ме трудоустроят на телефонист напр и директно излизам болничини. Попринцип не отказват особено когато всички искаме здрави и слънчеви бебета

# 29
  • София
  • Мнения: 3 524
Изобщо не  е вярно!Никога не съм ходила на комисия,никога не съм влизала в болница,само за болничен.Глупости!Явно си е до лекар де.Моя нямаше грешка.Само като казах какво работя и айде в къщи от 2-рия месец до края.Пишеше ми го по 30 дни направо.Без комисии.
Ти просто не си разбирала за подписите на ЛКК, няма как да стане без комисия Peace

За болничните също няма значение кой ти ги издава дали лекар, работещ със ЗК или не.
подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт