“Хайде служба не остана – МАРТ е тук и ще съм мама!”

  • 13 222
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 115
Всички бебчета са много сладички! С нетърпение чакам да си видя моята коконка!  Simple Smile

Слънце, защо казваш, че абсолютно не бива да се взема Валидол? В упътването пише, че няма противопоказания. Все пак е по-добре половин Валидол, отколкото по-сериозен медикамент или пък алкохол.

Елвинг, надявам се скоро Алекс да укрепне и да си го приберетe вкъщи!


Стискам палци за всички, които имат нужда!  Peace

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 07:06 от Incanto

# 16
  • Мнения: 8
Добро утро от нас! Честита нова темичка-айде бебевалежа може да започва baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Аз след малко ще ходя на ЖК,после и аз съм при доктор да потвърди нуждата от секцио,и после и ние да определим окончателно датата за голямото събитие  newsm44
Ама наистина бебенцата са много сладички,направо малки разкожчета Wink
Хайде лек ден за сега Hug
Стискам палци на всички които имат нужда!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 673
мамчета, как се влизаше в албумчето, че нямам никакъв спомен от паролата

# 18
  • Мнения: 660
Добро утро и от нас. Tired

Такива ужасни колики имахме нощес, че можехме да спим само върху коремчето на мама...ама поне спахме. Да попипам - някой друг да ползва капките на Colief? Снощи много мъка, много нещо докато се изака нашата госпожица, а досега проблем нямахме - във всеки памперс имаше изненада - та си мисля дали не е от капките, макар че,са само от натурални продукти и са без консерванти като останалите капки за колики?

Благодаря ти Тони,моите джапанки всичките са с прът отпред,как ще ги нося с чорапи нз  newsm78,а и всеки казва че чорапите са задължителни,а и времето си е още студено
Значи акта от общината,ясно,имаме акт за граждански брак с таткото,щом няма проблем той да го вземе добре,но трябва ли предварително да отидеш да подадеш нещо за този акт или той автоматично се вади
И моите джапанки бяха с междупръстие и проблем с чорапите нямах. Не съм ги изцапала изобщо, макар че раждах нормално и ходих може би 40-50 мин. за по-голямо разкритие, точно преди да родя...
За акта - нищо не се подава предварително в общината. На 2 ден в болницата си идва оторизирано лице, иска ви документите и пише всичко на място, после казва: до 2 седмици си вземете акта от общината, в която се намира адреса, на който ще живее бебето. Така поне беше при нас.

Elwing, стискаме палци скоро да си се приберете в къщи и всичко да е наред... Praynig

glafira, пускам ти на ЛС паролата. Wink

И аз да не съм по-назад сложих нови 3 снимки на Рая, спяща блажено. Joy

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 08:26 от Tony_st

# 19
  • Мнения: 1
Добро утро!!! Ние сме на 10 дни но май вече имаме колики.Възможни ли е толкова рано?А някоя мама може ли да ни каже как стои въпроса с еднократната помощ ? Има ли срок в който трябва да се отиде в общината? Икакво се носи там?

# 20
  • Мнения: 3 621
Добро утро!!! Ние сме на 10 дни но май вече имаме колики.Възможни ли е толкова рано?А някоя мама може ли да ни каже как стои въпроса с еднократната помощ ? Има ли срок в който трябва да се отиде в общината? Икакво се носи там?

Добро утро и от нас с Шошко Да възможно е да са колики.
Иначе за еднократната помощ срок няма, може да я получиш до навършване на 3 годинки на малката.Помоща се получава от социално подпомагане по местоживеене, а не от общината, трябва ти акта за раждане, копие на акта, личната ти карта и документ от ЕСРАОН за семейно подпомагане

Сега резултатите са му добри  Praynig , пу-пу, дано и занапред да е така.  Praynig Благодаря ви, че ни мислите  Heart Eyes Не пиша много по темата, за да не ви товаря.
Elwing информирай ни редовно как е малкия, че наистина ви мислим, изобщо не ни натоварваш, споделяй че така и за тебе е по-добре, знам че в момента ти е много трудно, ама е много хубаво че резултатите на малкия са хубави. Колкото до спадането ще си го навакса после

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 08:36 от Nefertity

# 21
  • Мнения: 660
Добро утро!!! Ние сме на 10 дни но май вече имаме колики.Възможни ли е толкова рано?А някоя мама може ли да ни каже как стои въпроса с еднократната помощ ? Има ли срок в който трябва да се отиде в общината? Икакво се носи там?

Добро утро и от нас с Шошко Да възможно е да са колики.
Иначе за еднократната помощ срок няма, може да я получиш до навършване на 3 годинки на малката.Помоща се получава от социално подпомагане по местоживеене, а не от общината, трябва ти акта за раждане, копие на акта, личната ти карта и документ от ЕСРАОН за семейно подпомагане


simeonka, може би са колики - ние имаме от 9-тия ден...

Nefertity, това за всички ли важи, или само за доказалите нисък доход? Аз хич не съм в час дали имаме право на някакви пари по закон, или не?

# 22
  • Мнения: 3 621
Еднократна помоща за раждане се полага на всички деца, независимо от дохода на родителите
За първо дете е 250 лв за второ 600 лв

п.п. писала съм глупости, документа от ЕСРАОН е за семейно положение, а не за семейно подпомагане както съм писала  Embarassed

# 23
  • Мнения: 660
Еднократна помоща за раждане се полага на всички деца, независимо от дохода на родителите
За първо дете е 250 лв за второ 600 лв


Пак глупав въпрос: те как се получават? Автоматично, или пак ходиш да си ги търсиш по институциите?

# 24
  • Мнения: 3 621
Еднократна помоща за раждане се полага на всички деца, независимо от дохода на родителите
За първо дете е 250 лв за второ 600 лв


Пак глупав въпрос: те как се получават?
Подава се молба-декларация към която се прилагат тези документи които съм писала, и ако примерно подадеш молбата март месец, през април ще ти ги преведат по банкова сметка.
Колкото до детските, като събереш твоите доходи и тези на съпруга ти и ги разделиш на членовете на семейството, във вашия случай делиш на 3 и се получи сума по-малка от 350 лв имате право на детски добавки, за тази година са 35 лв

# 25
  • Мнения: 660
Много благодаря за отговора!   bouquet

# 26
  • Мнения: 242
Добро утро. Темата е сладурска с тези пингвини - Слънце, мерси,, че се грижиш за нас. Нека да я напълним с хубави новини.
Аз нямах възможност да пиша тези два дни, но поне успявах да ви прочета.
Честит син на Поли+ Да ви е жив и здрав.
Добре завърнали се родили мами, а за тези които днес е денят -  Peace
Elwing - знам, че ти е трудно в този момент, но мисли че момченцето ти е в добри ръце и скоро ще си го прибереш и гушкаш.
Пожелавам късмет на Фивър и Даниелка и нека това, което желаят силно се осъществи.
Разгледах всички снимки на бебчетата - много са сладки - едни такива малки в големите кошари.... Аз уж би трябвало да знам, ама ми става едно такова мило...
С интерес четох как вече родилите си говорите за кърмене и колики... Аз бях от мамите, които не знаят какво е колики, а и с "опит" в кърменето, ама имаше какво ново да науча. Преди повече от 6 год. нямаше от къде да прочета толкова много и полезна информация. Ако имаше, може би бих кърмила повече. Не че кърмих малко, но явно е можело и още. А да не ви казвам колко кърма замина в мивката. Цедях и хвърлях....
Вчера бях на ЖК - всичко с бебчо е ОК, с мен също. Единственото, което леко ме притеснява е размера на главата на бебето - BIP - 98 - не е ли много? На въпросът ми док каза, че не е и спокойно ще си излезне ама... За момента няма показавия за секцио. Изписаха ми вагинални таблетки относно течението ми, което се засили последните дни, а резултатите ми от микробиологията са перфектни. Та снощи си я поставих, ама се чудя дали успях, защото след 30 мин тя си изтече на превръзката ми. Та въпросът ми е нормално ли е да изтече, или аз съм я сложила доста навън и не съм успяла?
И още нещо да споделя - аз пиех Диаспорал/магнезий/ докато влезнах в 9м. няколко дена след това си имах контракции с болка, а ето, че сега вече спряха...
Спирам, че то стана цял роман. Лек ден на всички.

   

# 27
  • Мнения: 267
Успех на fever днес!

Бухта, защо се притесняваш от преносване, нали си секцио?

# 28
  • Варна
  • Мнения: 58
Elwing, дано лошото е останало зад гърба ви!   Hug
Всичко ще се оправи, а ти споделяй. Както ти е казала и Нефертити - не ни тревожиш или притесняваш, затова сме тук всички. Успех, мила.

Nagaina
, аз няма как да пренося, права си. Щях просто да попитам и да споделя, ако не беше такава лудница. Иначе аз за сега гледам да донося, че дребното ми диваненце снощи така се въртеше и ме режеше отдолу .... добре, че не тръгна на никъде.   Simple Smile

# 29
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Елвиня - сигурна съм че много скоро ще си прегърнеш съкровището, не знам как се държиш още, дано само имената на тези диагнози са страшни, продължавай да ни информираш за състоянието на Александър. Как може да си помислиш, че ни натоварваш  Hug

Фивър  Praynig дано този път успееш мила.

Аз заминавам на преглед. Приятен дъждовен ден.  

Ивелина, нормално е да изтичат бързо щом имаш по-обилно течение. И аз съм на този хал, перфектна микробиология и течение. Мисля си че всичко е наред. Ама са ни много сладки бебоците

Общи условия

Активация на акаунт