Поредната тема за свекървата

  • 3 461
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 473
Мъжът ти трябва да вземе някакво решение, ти заради него живееш с родителите му. Ако иска да има семейство трябва да осигури спокойствие за всички. Старай се да игнорираш дразнителя, ако прекали с настройването на децата директно й вдигни скандал. С мълчание и толерантност нищо няма да постигнеш. Лошото е, че сте в тяхната къща, и тя си мисли, че може да си те прави каквото иска, но мъжа ти трябва да се разбере с нея. Иначе оправия няма!

# 16
Тая твойта свекърва гъби не яде ли?
hahaha hahaha hahaha
Развесели ме!

Окръжния град до нас е Търговище,но и там безработицата е голяма,а за тук работата му е една от високоплатените Crazy.В нашия град повечето хора работят от минималната до най-много 400 лв.,рядко има по-високи заплати.

Обмисляме с него да излезем на квартира,но не може да стане точно сега,като не се знае дали ще ни е подсигурено отопление в квартирата.По рано от пролетта или лятото няма как да стане.

Опитвам се да ги приема просто като съседи,но тя винаги трябва да покаже,че ние сме в НЕЙНАТА къща.Малко по малко ми се трупа,то толкова злоба,толкова омраза,незнам.Имам чувството,че ако си прехапе езика ще се самоотрови.Тежи ми,че живеем в една къща,а тя ме мрази,откровено си ме мрази и го показва по всякакъв начин.Изкарва ме лоша майка и съпруга и никога,никога нищо не ми казва в очите,а само зад гърба или индиректно,но винаги така че да разбера.Казвам ти дъще-сещай се снахо.Примерно,събрала съм прането и го приготвям да го гладя,а тя"синко,изглади си панталоните" Crazy(а аз ще направя това след минута)и се ядосвам и оставям тази работа за после,отивам в другата стая,пък дано се сети да си тръгне.Добре,че от няколко месеца не е стъпвала на нашия етаж,че поне тези дреболии отпаднаха.

Тристан,повярвай той опита всичко дори каза, че ако е хлапе да я опердаши,да се научи да мълчи,но не е.

# 17
  • Мнения: 593
Тая твойта свекърва гъби не яде ли?

  chef   newsm22 -    eat Sick  smile3517 -   bishopnewsm10

# 18
  • Мнения: 165
аз мисля, че не трябва да допускаш да говори на детето ти срещу теб, а ти да си мълчиш.
Мойта я отрязах отначало и сега съм си добре. Даже не я виждам.

# 19
  • Мнения: 139
Живееш в къщата на някого - съобразяваш се с него/нея.
Живееш сам(а) - не се съобразяваш с никого.
Поводи за драма няма. Повод за напъване в посока повече работа - повече пари - има.
Мъж ти е виновен, не свекървата, като си е знаел дереджето къде го е вирнал с жена и деца да се обзавежда, на които не може да осигури самостоятелно покрив над главата.
Но това не е непоправимо, както казах, започвате методично и целенасочено търсене на работа (работа+допълнителна работа) с по-добри финансови условия и ставате самостоятелни.

# 20
  • Мнения: 3 092
Мила , съжалявам за Ада , в който живееш , защото знам какво е да говорят зад гърба ти, пък и вярно не всеки може да си има свой дом .
Сега сте в труден момент , ти не работиш , гледаш си детето ..
Явно че е зъл и гаден човек , това с настройването на детето срещу теб само го доказва в още по голяма степен .
muneca de porcelana изказването ти -"Мъж ти е виновен, не свекървата, като си е знаел дереджето къде го е вирнал с жена и деца да се обзавежда, на които не може да осигури самостоятелно покрив над главата." е толкова грозен , гаден и груб , че не ми се коментира .
Поне на мен  така ми прозвуча .

# 21
  • Мнения: X
Щом не идва на вашия етаж,пак си е една малка победа.Опитай се да ограничиш контактите на детето с нея,не е нужно да обясняваш кой кого обича или не,просто му казвай "Баба сега е заета,или не е добре,или е уморена."Има толкова начини да го държиш поне малко на разстояние от нея.А ако то й каже защо не ходи,може пък да се усети ,че не го пускаш...още по-добре.
Нали знаеш приказката "На каквото си постелеш,на такова ще легнеш."Въобще няма да съм мила и добра  с хора,които се държат по този начин.
И какво значи в нейната къща?Омъжена си за сина й,домът е и негов,следователно е и твой.
Аз живея в къщата на свекървата,която е прехвърлена на сина й /мъжа ми/,но е била на майка й...
Това значи ли ,че тя не трябва да излиза от нас и да ни дава тон в живота,само защото ни е дала и дом?
Имам пример около мен...аман от такива ,дето трябва цял живот да им целуваш краката ,че са ти дали нещо.Като че ли само ти живееш там,синът й да не е на улицата?!

# 22
  • Мнения: 940
Имам чудесен съпруг до себе си и две деца,които обичам безкрайно.За съжаление обаче,живеем при свекитата.От малък град сме и парите не достигат,няма къде другаде да идем.На квартира не можем да си позволим да излезем.Мъжът ми взема 400 лв,а аз съм с едно майчинство,като платим сметките и купим нужното за децата ни остават едни смешни пари с които да изкараме месеца.Но не това е най-важното.

Напротив, това е доста важно. Иначе ада ще продъжи и винаги ще ти тежи. И аз мисля, че мъжът ти е виновен поне от части. Има начини да се изкарват пари, па дори и в малък град.

# 23
  • Мнения: 2 375
Не и се давай. Бъди твърда и не и позволявай да те турмози. Каквото повикало, такова се обадило, нали ти го каза.
Не си е намерила "майстора" тая, с някоя "бойна" снаха, да и "разкаже играта".
И най-важното, направи всичко възможно да не се ядосваш ти, защото тогава тя тържествува.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Миличка, огледайте квартирите все пак. Може пък да е подсигурено отоплението, не се знае на какво ще попаднете. Или изчакайте докато се затопли, така ще имате време до следващия отоплителен сезон. С парите ще ви бъде трудно, но не виждам как по друг начин би могла да търпиш.

# 25
  • Мнения: 194
Признавам си, че четох по диагонал, но ми направи впечатление нещо.

Казваш, че не си говорите и не идва на вашият етаж, а  в същото време мъжът ти " да си гладел панталоните...???"

На твое място бих се радвала, че мъжът ти е на твоя страна.

Поведението на свеки , може да е диагноза!

# 26
Това беше преди да спре да ми говори,когато се мъчеше да се наложи над мен по всякакъв начин.Аз съм го написала по-горе.След поредната караница с мъжа ми,тя спря да идва на нашия етаж и да ми говори изобщо,но се почнаха настройваниците и думите зад гърба.

# 27
Това с гладенето го дадох за пример,че и преди не е било съвсем цветущо положението,но сега стана нетърпимо.Тая всичко в себе си и се правя,че не ми пука,но ми идва да крещя.Искам миг по-скоро да дойде момента,когато ще сме далеч от тук.

# 28
Краси.мира те затова са строили голяма къща за да може синът им да е на отделен етаж,отделно домакинство.Така си решихме след сватбата,че няма да търсим квартири,ще си обзаведем етажа и ще си живеем там.Ще им помагаме с каквото можем.
И така по лека,лека всичко си събрахме,децата се родиха после-само да си живеем задружно,нооооооооооооооооооооо не.Тя трябва да командва.Детето(първото)трябвало да се осоли задълижително.Аз тогава казах не,тя премълча,но лека полека започна да си показва рогата.А голямото дете е кръстено на нея-не,тя не ме е карала-просто от уважение(тогава си мислех,че всичко ще е наред)първо внуче с нейното име,не би трябвало да има по-щастлива от нея.Но не.Защо съм го тъпчела с разни млека,я да съм налеела бозичка на детето,че колко била хранителна.И така лека по лека ме намрази,защото не исках да правя това,което каже тя.Първия по-сериозен скандал беше за приятелките ми,което писах по-горе.
И сега от няколко месеца наистина е непоносимо.Показва ми по всякакъв начин,че съм едно нищо,дошло в къщата й,което може да смачка и да изхвърли по всяко време.Пак писах дълго.И мислите ми съвсем не са подредени.Съжалявам...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 901
тъжно ми е, от думите ти разбирам, че мъжът ти е разбран и добър човек - на всяка цена да говориш с него. Особено ако той винаги те подкрепя. Ако се наложи, попреувеличи малко - че ти минават вече черни мисли, че никога не си мислила, че с такъв чудесен човек и 2 прекрасни деца ще си мислиш, че не си щастлива, че ако ги нямаше, отдавна да си... Накарай го и той да почувства ситуацията ти. Кажи му ако те е страх, че тя още повече ще се озлоби от това - да намери начин да й каже нещата, да й постави ултиматум.

Отделно, поогледай се и ти за някаква работа - оказа се, че в днешно време майчинството е лукс, който не можем всички да си позволим да изживеем. Справяте се с 400 лв и майчинство - чудесни сте, аз не бих могла, харесала съм си стандарта, който поддържам от години и си го следвам, правя жертви, не се сърдя на никого. Не очаквай мъжът ти да е длъжен да изкарва всичките пари - чужбината ли е единственият вариант? Не ми се вярва. Какво му се отдава? Нали сте млади, ще се справите с промяната! Хората масово вече вземат повече пари, друг е въпросът, че те вече не струват толкова много... Помислете за нови работи, допълнителни работи, но с квартирата не бързайте!

Възползвайте се и от вашата ситуация - от това че имате дом, а някои хора и това нямат и дават от малките си заплати за наем.

И сега за свекърва ти и... теб. Ти от какъв зор допусна нещата да станат такива? Кога замълча, когато тя директно нещо ти каза, когат не реагира, когато чрез друг тя опита да те подразни? Не че е късно да се поправят нещата, де. Не си ли имала такива сънища - сънуваш нещо, което ужасно те разтърсва и после няколко дни живееш сякаш не на себе си. Е да де, ей такова нещо си сънувала онзи ден и вече не си същата - няма да правиш компромиси с достойнството си, и на децата в прав текст винаги ще им казваш защо си против нещо или някого - защото никой няма право да говори такива неща за мама, защото и ти никога не би допуснала някой да се държи така с тях. Аре, светът се променя, ние се променяме, до вчера си била хрисима, от днес вече си по-различна! Успех.

5 пъти сте излизали сами и тя е гледала детето? Хубаво. Ние само 1 път сме излизали така - не защото не е имало толкова на кого да го оставим, не съм искала, вземали сме я винаги и навсякъде, а сега и с двете сме напред-назад, когато някъде ни се ходи, за мен най-прекрасното нещо е да се върна от работа директно вкъщи, да прекарам уикенда с децата и с някой друг, ако иска. Тук може би затворения живот покрай майчинството, малкият град си казват думата и имаш нужда от социален живот повече отколкото съм имала аз, но в тези времена, в които всеки стиска портмонето си, всеки се замисля за сериозните неща в живота още по-сериозно... имаме нужда от позитивни емоции и трябва да се стремим към хората които ни ги доставят - децата, съпругът, близки приятели и всеки друг позитивен е добре дошъл.

Успех! И следващия път да ти е по-весело!

Общи условия

Активация на акаунт