Хайде да откажем цигарите завинаги!

  • 50 419
  • 555
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48
Аз вече изпих първото си хапче Simple Smile!Хайде похвалете се и вие.

# 31
  • Мнения: 857
Да се запиша и и да ви разкажа как спрях цигарите.
Пушех от тинейджърска възраст - нещо което е характерно и за вас предполагам /Как'Сийка много по-хубаво е да видиш 20 годишна девойка с цигара, отколкото 60 годишна бабичка  Wink/.
Интересното е, че повечето ми познати са непушачи.
След като се оженихме, разбрахме че детето не става  Sad и тръгнахме по всякакви изследвания. Колко време и пари отделих в клиники и лаборатории даже и аз не знам  ooooh!. Минах през различни процедури и накрая се оказа, че вероятно ще правим инвитро /голям рев ударих/.
Тогава моят лекар /невероятен човек и професионалист/ ме попита:
"- Ти пушиш ли?
- Да по 10 цигари на ден, може и повече.
- Ами вземи ги спри, защото те се отразяват пагубно на яйчниците. Винаги, когато оперирам някоя жена, само като й видя яйчниците и мога да позная дали пуши.
- Толкова ли е зле?
- Да, даже и повече."
Помня разговора като днес. Ще го помня до края на живота си.
Спрях ги до седмица след това. Половин година по-късно забременях спонтанно и резултатът е налице.
Най-силната мотивация е да разбереш, че това са ТВОИТЕ органи, кръвоносни съдове и това е ТВОЕТО тяло. То няма да е все младо, но може да е добре изглеждащо.
Сега съм "върла" непушачка. Хубавото е че няма дразнители край мен, но дори и да има не обръщам внимание.
Самият тютюн го обработват с химикали, които да предизвикват пристрастеност.
Мозъкът е този, който ще ви помогне в нелеката борба с отказването. Успех на всички.

# 32
  • Мнения: 1 883
http://www.book.store.bg/c/p-p/m-471/id-2283/ne-pusha-veche-syve … kar.html?srchstr=аз%20вече%20не%20пуша&s=0&sin=1&sinstore=2&lattocyr=0&latconvused=0

Чета тази книга и май че помага .Ще ви пиша на финала .Пуша по кутия на ден  Peace

# 33
  • Мнения: 1 163
Vikuna, незнаех, че има такава книга. Ти отскоро ли я четеш? Сега ли пушиш по кутия на ден или си ги намалила след четенето? И аз ще си я купя. Дано това помогне. Иначе днеска няма с какво да се хваля от сутринта 5 изпушени цигари. Sad Sad

# 34
  • Мнения: 1 883
Vikuna, незнаех, че има такава книга. Ти отскоро ли я четеш? Сега ли пушиш по кутия на ден или си ги намалила след четенето? И аз ще си я купя. Дано това помогне. Иначе днеска няма с какво да се хваля от сутринта 5 изпушени цигари. Sad Sad

На деня в който разбрах , че съм бременна с първата щерка ги спрях ...веднага след като спях да я кърмя пак ги започнах .Схемата е абсолютно същата и с двората девойка .В момента пуша по кутия дневно уж леки ..Карелия ултима слим , но все пак си е кутия .Книгата я започнах сега , действа психологически и е написана много добре ...ще видим ДАНО  Peace

# 35
  • Мнения: 1 163
Събота съм в книжарницата. Peace Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 1 311
Здравейте и от мен  и аз на отчет  Mr. Green естествено не съм пушила от понеделник,но днес и утре съм на работа....  Rolling Eyes
Работя в заведение и няма да ме подминат 2,3 цигари,а ми става толкова лошо като изпуша една ама не мога да се разделя и това си е  doh

# 37
  • Мнения: 1 163
Maniadekay, какво ми приказваш две три цигари ти направо си ги спряла  Laughing Laughing. Не се предавай. Аз днеска опрасках осем и сега ще се стискам до утре сутринта  Grinning Grinning. Ще видим утре на отчета какво си ги скопосала и аз какви дали съм издържала.

# 38
  • Мнения: 19
mimi_msm, я не се мъчи пове4е Simple Smile ...така и така и си изпу6ила днеска три кубика тютюн...поне се наслаждавай Wink

# 39
  • Мнения: 1 163
raiyniday, ти пуши ли? Щото наистина си е мъчение.

# 40
  • Мнения: 1 394
 Heart Eyes Книгата я знам на Алън Кар е.Именно заради нея не пуших през последните две години.Само,че има нещо много важно.След като прочетете книгата,несъмнено повечето от вас ще успеят,но цената на пълният успех е никога повече след изпушването на последната си цигара да помирисвате тютюн,тоест никога повече да не палите,дори не трябва и веднъж да си дръпвате само иначе....пак сте в капана.Аз престъпих този закон и ето ме сега-пак с цигарите.Межд другото нали вчера ви казах,че имам около 5-6 цигари.Днес имам 5,а колко часа е сега?Незнам дали и няма да си останат така тези 5 цигари.Ще видим ,засега имам някакъв напредък.Интересно-днес не ми се пуши и сега дори когато говоря за цигари също не ми  се пуши...

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 22:44 от dodyniki

# 41
  • Мнения: 25 589
Внимавайте, утре сутрин ще ви карам да ми дъхнете!  Naughty
Откакто ги оставих преди 4 години, обонянието ми е като на куче.  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 394
Как`Сийке права си!И аз като не пушех усещах тютюна от километри ,а иначе не ми правеше впечатление.Дори сега  макар,че пуша,ако не съм пушила известно време от деня също усещам кога мъжът ми е пушил.

# 43
  • Мнения: 158
И аз се включвам в отбора на отказалите цигарите.
Не пуша от една седмица.
Използвам дъвки и като ми се припуши или прияде,
просто лапам една дъвка и ми минава.
За сега не съм качила килограми, но ходя редовно
на фитнес, ако това има значение де.
Само че се задъхвам зверски и имам сърцебиене,
което е много неприятно.
Но целта си заслужава известен дискомфорт.
Успех на всички!

# 44
  • Мнения: 19
mimi_msm, едва тази сутрин изпу6их 2 циг. с кафето и любимите ми ком6ийки!Защо ли? Ами намерих си оправдание естествено - имам двама именници днес и ми е гот Hug
О4аквам да ме порицаете сега.Заслужих си го... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт