Помагайте с рецепта за кремчетата на "Данет"

  • 10 240
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 401
Пълен провал с опита ми за измама  ConfusedНаправих  с 400 гр мляко 100-150 гр сметана 3-4 ч.лъж нишесте,нескуик и 2-3 суп лъж. течен шоколад ''нутела''- малката отсече'' не такова''...а няма 2г ooooh!.
Май трябва да се сгъсти не с нишесте ,а  на принципа на сгъстяване с яйца на слаб огън  newsm78.Ще поровя,ще пробвам и ако случайно успея пак ще пиша.

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 12:39 от mamamari

# 16
  • Мнения: 2 708
Мама Мари, така като чета какво си сложила, и аз бих ти отказала Crossing Arms

Ти пробва ли на Надето рецептата newsm78 Според мен е много вкусна, но това не е показателно де, защото хиляди примери за рецепти, които се прехласват, а на мен примерно не ми харесват. Така че , съветвам те да го пробваш стриктно по рецептата на Надето и ще видиш какъв чедесен Данет се получава Peace Мойте г-ци сами даже го правят, казвам ти го защото е и много лесно за приготвяне, защото те са с 2 леви ръце и освен таратор без копър и чесън и със стъргани краставици друго не могат да правят hahaha но ти го пиша за да ти кажа, че щом тез "специалистки" се оправят, ти не би имала никакви проблеми Wink Стискам палци този да не ти го върнат Joy

# 17
  • Мнения: 4 401
Проблемът е в ''каймака''само като го види и не го иска Sick.
ЩЕ ми се наложи да търся вариант в който НЯМА каймак.А като го махна се нарушава нещо на крема и отгоре избива водичка  newsm78 като на набъркано кисело мляко.
А като говорим за умения .....по сладките работи съм пълен новобранец Embarassed,обаче съм страшно запалена да уча Grinning

# 18
  • Мнения: 3 830


Кремовете Оле на Доктор Йоткер, които са без варене. Невероятни са!
Вкусът на шоколадовия е точно като вкуса на кафявия Данет. Просто се разбърква едно пакетче с 400мл. студено мляко от хладилника, после и с миксер и готово.
не си струва да се купува този скъп Данет. Като ми се прияде, си купувам 2-3 пакетчета от крема, прясно мляко и ям до пръсване.
Отгоря слагам бита сметана със захар и нападам. Laughing

Няма нужда от варене и т.н. Става за нула време.

Като белия Данет е пак крем Оле на Йоткер, който е без варене.

# 19
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Е да де, ама и те не са много евтини - близо левче е пакетче, а излизат 2-3 чаши Confused. И прясното мляко като сложиш...

# 20
  • Мнения: 5 462


Кремовете Оле на Доктор Йоткер, които са без варене. Невероятни са!
Вкусът на шоколадовия е точно като вкуса на кафявия Данет. Просто се разбърква едно пакетче с 400мл. студено мляко от хладилника, после и с миксер и готово.
не си струва да се купува този скъп Данет. Като ми се прияде, си купувам 2-3 пакетчета от крема, прясно мляко и ям до пръсване.
Отгоря слагам бита сметана със захар и нападам. Laughing

Няма нужда от варене и т.н. Става за нула време.

Като белия Данет е пак крем Оле на Йоткер, който е без варене.

Точно така , браво Естелия !!!
Кремчетата Оле които са без варене са едно към едно като кремчетата Данет !!!!
Няма никаква разлика .Освен това се приготвят без варене , само с прясно мляко .. за 10минути и сте готови . Peace

# 21
  • Мнения: 4 401
ЩЕ опитам дано стане  Praynig

# 22
  • Мнения: 2 708
Аз хич не съм добра в сметките, ама понеже и на мен ми стана интересно, направих една сметка, и на мен ми излиза тая сметка Laughing Laughing Laughing Като естествено, може и да не ми е вярна сметката (нарочно повтарям думата) Joy Joy Joy

Тъй. Взех продуктите от кремчето на Надето, дето аз тъй го харесах (като винаги може преди да го поднесеш на "клиента" дето връща да му обереш кората и украсиш някак, я със стърготини кокосови, я с пръчици и от сорта,)

1 л. прясно мляко
200 мл. сладкарска сметана
50 гр. какао
50 гр. подсладено какао ( тип Нескуик)
130 гр. пудра захар
55 гр. царевично нишесте


За пр. мляко слагам - 1,6
за сметаната - от Метро си купувам аз на стекче точно тая 200 грамката, и по цени от интернет - 1,65

До тук 3,25. Другите продукти, са в не големи количества и понеже ги купувам да ги имам и ми е трудно да сметна колко са но ги закръглям до 5,5 всичко (демек слагам 2,3 за разните нишестета, какао и т.н)

Значи до тук 5,50 моя цена.

Количество - слагам литър мляко да е приблизително 1 кг (знам че не е точно толкова, но може и да е повече) та след смятане, приблизително докарвам 1400 гр.

Един Данет дуо пише в нета е 115 гр - 1,14

От моите 1400 деля на 115 = приблизително на 12 такива данетчета. 12 х 1,14 = 13,68 лв.

Надените продукти ги сметнах на 5,5.

Никога не бях се замисляла до сега дали ги изкарвам по-евтино, защото ми е приятно да готвя, но сега съм напълно убедена, че ми е по-евтино, въпреки че пропуснах и тока да сметна hahaha hahaha hahaha

Приемам всякакви забележки относно мойта сметка. Пак казвам, че просто ми стана любопитно, като споменахте цени, да видя това точно кремче, с все всичките му продукти, колко излиза. Ами мойта сметка излиза, .... Joy Joy Joy вашта не знам Peace

Току виж сте ми развалили кефа, ако са ми грешни сметките..... шегувам се разбира се, аз няма да спра да правя такива неща, защото се кефя максимално на радостта на децата и когато те го правят и когато МАМА прави Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 23
  • Мнения: 4 401
Има и друг вид сметки Peace
В нашия магазин карат веднъж седмично 2 шоколадови и 8 от жълтите.50 ПЪТИ ПОМОЛИХ ЗА ОБРАТНОТО СЪОТНОШЕНИЕ -без успех.Малката яде само кафяв......Пропуснах да кажа че не винаги успяваме да се докопаме и до двете....защото и други ги харесват ,а собственика на магазина толерира някакви производители на гадни плодови млека.Явно работи при другите майки като свърши данета купуват от тях.
Особено  ми е неприятно като пуснат рекламата и малката писне за кремче..... а аз не мога да и го дам.

# 24
  • Мнения: 3 830
Елементарна сметка да си направиш, ще стигнеш до извода, че излиза много по-евтино 1 кг. крем Оле да направиш, отколкото 1 кг. Данет да купиш.

# 25
  • Мнения: 804
Наистина кремчетата Оле са досущ като тези на Данет.Но ще е добре ако някой може да пусне рецепта за бяло кремче Данет,че у дома то повече се харесва от децата.

# 26
  • Мнения: 5 462
Наистина кремчетата Оле са досущ като тези на Данет.Но ще е добре ако някой може да пусне рецепта за бяло кремче Данет,че у дома то повече се харесва от децата.
Ами Оле имат различни видове, потърси по магазините всички видове.
Аз добавям и белени бадеми , става страхотно - кафяво , бяло + бадеми . Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 11 607
Правих крема на Надето - получи ми се, много хубаво стана, по-добре от истинския.....Ядох повече от децата Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed- това последното не сте го прочели, че ей сега ще дойдат от Защита на децата.....

# 28
  • Мнения: 4 401
Малката е очарована от немското кремче!
  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
Кремчетат Оле вярно са много хубави, и дъщеря ми много ги обича, обаче аз не искам да ги купувам, де да знам какво има вътре  Thinking Предпочитам да знам какво съм сложила, особено за децата, че и без това ядат всевъзможни химии...

Общи условия

Активация на акаунт