Външни ролетни щори

  • 47 607
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 305
Всеки има право на мнение, и нямам никакво намерение да споря за нещо което от няколко години го имам и съм доволна.
В къщи съм с хубава дограма, с поделели стъкна на стъклопакетите, с алуминиеви щори и изолация които иска да вярва у нас е тихо. Аз съм за алуминиевите щори  Peace

# 16
  • Мнения: 1 632
За тракането, си зависи от монтажа.
Имахме 15 години и не са тракали.
За чистенето наистина, ако има неотваряеми прозорци, няма как да стане.
Не се чистят лесно!

# 17
  • Мнения: 672
Жилището, в което живеем сега го купихме с такива щори. Мразя ги. Тракат ужасно при силен вятър. Много са тежки и трудно ги свалям и вдигам. Когато са свалени до долу ме подтискат и май никога не съм ги сваляла напълно. За почистването изобщо не ми се говори. Не бих си сложила.

# 18
  • Мнения: 133
За южен прозорец са супер.
Определено става по-прохладно, иначе като напече не се живее.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 975
На спалнята имахме външни ролетни щори,но миналата година като подменяхме дограмата ги свалиха и от тогава си стоят в мазата понеже не успяхме да намерим фирма за повторен монтаж.Само ако знаете колко много ми липсват newsm45,от както сме без тях не съм се наспивала качествено,нямали сме проблеми с тракане и др. подобни.Живея с надеждата че ако скоро не намерим кой да ги монтира (старите) ще си поръчаме нови.Подкрепям идеята за поставяне на външни щори.  Peace

# 20
  • Мнения: 4 300
Не са тракали нашите щори newsm78 но пък и не изолират шума чак толкова . Всъщност четох някъде, че за да има ефект за шумоизолация, трябва да са от онзи тип, при който кутията е между щората и прозореца. Защото инае тя била проводник на шума.

# 21
  • Мнения: 1 085
Не са тракали нашите щори newsm78 но пък и не изолират шума чак толкова . Всъщност четох някъде, че за да има ефект за шумоизолация, трябва да са от онзи тип, при който кутията е между щората и прозореца. Защото инае тя била проводник на шума.

И нашите не изолират шума, нито тракат. Но влияят на температурата в жилището - зимата е по - топло, а лятото - по - хладно с тях. Има пълно затъмнение, също така. Удобство си е.

# 22
  • Мнения: 1 988
за външен прозорец са идеални, но за такъв на тераса-не ги възприемам.В кухнята имаме-колкото до изолация от шум-не изолират, идеята за по-топло през зимата и за по-хладно през лятото идва от там, че през зимата спират вятъра и евентуални навявания, а през лятото в помещението е почти тъмно-т.е. не влиза слънчев лъч Peace
Родителите ми почти навсякъде са с такива-ами удобни са   bouquet, но лесно се зацапват и трудно се мият ,от градушка стават на дупки Mr. Green, с времето от атмосферните влияния пластмасата става по-чуплива, но в крайна сметка няма вечни неща.
При различните производители, материалите са различни-при родителите ми, когато щорите са пуснати в стаята не е напълно тъмно, докато у нас е абсолютна тъмница.Когато родителите ми смениха няколко реда от щорите, отвън новите не се открояваха, но от вътре леко синееха на фона на др. ,които май оранжевеят и стана малко кофти.

# 23
  • Мнения: 1 085
Моите не се зацапват, тоест не им личи много - сиви са. Засега нямаме поражения от градушка.

# 24
  • Хасково
  • Мнения: 592
Имаме в три стай и съм много доволна !
нашите не тракат въобще ! Хубави са и съм нямала проблем с тях !
От южната страна са спалнята и детската и като напече това слънцее ужасс.. и са страхотни !
 Praynig
Фирмата беше от Хармални

# 25
  • Мнения: 2 100
В апартамента на майка сложихме външни щори на източните спални. Родихме се с тях! Нито слънцето ти напича лято, нито духа зимата (с дървена дограма е апартамента). Не тракат и за 9 години вече не са мръднали! За чистенето - така е, ако има неотваряем прозорец, много трудно, да не кажа почти невъзможно е да се чисти от вътрешната страна. Сега в новия апартамент спалните са пак източни и много искам да сложим външни щори, но ме притесняват точно тези неотваряеми прозорци. Иначе друг кусур нямат  Mr. Green

# 26
  • София
  • Мнения: 7 990
Имаме в целия апартамент външни щори, слагани са с дограмата. Фирмата е "Братя Градеви". Нямам оплаквания откъм тракане, хубавото е, че в комбинация с хубава дограма изолират допълнително шума, постига се затъмняемост и регулират температурата. Като цяло съм доволна.

# 27
  • Мнения: 3 485
 Peaceоще един глас за външни щори монтирани заедно с дограмата ! Лятото намаляват температурата в помещението,зимата обратно  Peace

# 28
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Не ги харесвам и не бих си сложила.Аз обичам да има светлина в жилището ми и спуснати пред прозореца направо ще ме подлудят!Имам огромен прозорец със западно изложение и предполагам ,че ще ми вършат добра работа,но дори и това не би ме накарало да помисля за такива.

# 29
  • Мнения: 5 918
Не е тук мястото,но да попитам-има ли някой такива щори на остъклена тераса.Плюсове и минуси.И проблем ли е щората да е пусната,а прозорецът отвътре-отворен.
Дано не ви звучи тъпо въпросът ми,но съм виждала такива щори само отвън.Никой мой приятел няма такива.
И ако не са удачни-какво бихте предложили.Идеята да се остъкли терасата е не да си увеличавам площта,а да стане пушалня,удобна и за зимата и зимна градина също.

Общи условия

Активация на акаунт