Иглотерапия... мит или истина?

  • 17 253
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Дори и да е супер полезно мисълта, че ще ме направят на таралеж ме подтиска.  Tired

# 16
  • Мнения: 17 407
Не се подлагай на иглотерапия, ако не вярваш в нея. Това към авторката/и не само, де/
А Марадона,  с кожената си игла, може да се насочи към друг вид форуми и там да цели точки безпогрешно.

# 17
  • Мнения: 2 388
Истина е. Да се има предвид обаче това.

Лошото е, че се навъдиха много "иглотерапевти'' напоследък.

# 18
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
С иглотерапия и билки в китай един доста възрастен професор вече почти десет години поддържа на едно и също ниво един българин с МС като лекарите са го отписали още преди 15 години човечеца.

# 19
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Личен опит нямам, но имам познати с опит и той е положителен. Много е важно да е добър специалистът, но за това никога не може да си напълно сигурен.

# 20
  • Мнения: 15 619
Сестра ми получи много неприятно изкривяване на лицето - фациалис на лицевия нерв.
 Лежа на няколко пъти в болница и накрая десетина сеанса иглотерапия й спасиха лицето.  newsm10
Но както всичко в този живот и това трябва да се прилага от специалист.

# 21
  • Мнения: 547
Преди време ходих и определено имаше ефект. Мои близки също са ходили и също са много доволни, въпреки първоначалния скептицизъм.
Игличките ми ги слагаха на дланите и пръстите като първият път е малко стряскащо да се видиш набоден с 30-40 иглички, но след това се свиква.
Определено бих се подложила пак ако имам нужда. Това ме накара и да повярвам в методите на алтернативната медицина  Peace

# 22
  • Мнения: 37
Пуснах темата  с идеята да разбера наистина дали помага,при някой да,при някой не.Явно много зависи къде ще попадне човек.
Решили сме да водим баща ми на иглотерапия,но още не сме на 100 % дали наистина ще има ефект и дали няма да са пари на вятъра или нещо по-лошо...
Ще се радвам да споделите за някой наистина добър,даже ако някой е ходил за отказване на цигарите и има ефект,ще съм още по-благодарна за информацията Peace

# 23
  • Мнения: 2 674
Не си хабете парите.Питала съм моят иглотерапевт дали може да помогне  за отказване на цигари и той каза "Не".

Някои твърдят ,че книгата на Алан Кар за отказване на цигарите им е помогнала.(има някъде цяла тема във форума).

А, дали има ефект от иглотерапия,това зависи от самото заболяване.При мен имаше огромно подобрение.

 

# 24
  • Мнения: 17 407
Иглотерапевт ти е казал това? За чий практикува този, бе?

# 25
  • Мнения: 2 674
Ха-ха,ами то има толкова много други заболявания.Просто човечецът е много честен.

# 26
  • Мнения: 17 407
Дали има ефект, зависи от много неща. Наистина се учудих, че така ти е казал, сериозно.

# 27
  • Мнения: 71
Пуснах темата  с идеята да разбера наистина дали помага,при някой да,при някой не.Явно много зависи къде ще попадне човек.
Решили сме да водим баща ми на иглотерапия,но още не сме на 100 % дали наистина ще има ефект и дали няма да са пари на вятъра или нещо по-лошо...
Ще се радвам да споделите за някой наистина добър,даже ако някой е ходил за отказване на цигарите и има ефект,ще съм още по-благодарна за информацията Peace

Magictropic, тук вече многократно го писаха, но пак ще повторя - ефективността на лечението зависи много от ацупунктуриста. И в алтернативните методи за лечение е както при конвенционалните - много зависи от специалиста. Аз лично не бих се доверила на човек, практикуващ иглотерапия след 2-, 3- (пък дори и 6-) месечен курс по акупунктура. Номерът там не е само в забиването на глите. Корените са много по-дълбоки. Макар че всеки отива при терапевта с определена диагноза, той/тя трябва във всички случаи да направи добра диференциална диагноза по методите и според теорията на традиционната китайска (източна) медицина. След това трябва да се избере добра стратегия за лечение, та чак след това идва "инструменталната" част със забиването на иглите...
Поставянето на диагнозата е много важен момент, защото обикновено за едно констатирано заболяване (поставена диагноза) от специалист по (конвенционална) медицина според терорията на източната медицина могат бъдат поставени две, три... до десетина различни диагнози, всяка от които има различна стратегия и техника на лечение.
За това е важно иглотерапевта да не е обучаван само да разпознава точките по меридианите и да забива игли. Източната медицина (и акупунтурата като един от нейните инструменти) е преди всичко начин на мислене, философия, теория, която е просъществувала и се е развивала в продължение на близо три хилядолетия.
От друга страна, дори и при най-големия майстор/учител по традиционна източна медицина, успехът и продължителността на лечението зависи от дълбочината на здавословния проблем, от колко време съществува и от общото състояние на пациента. Има случаи, при които единственото, което може да се направи, е да се облекчи състоянието на пациента до края на дните му/й. Това също не е малко - да се постигне спокойствието и мъдростта да се изживее колкото може по-пълноценно всеки един от броените дни, но не е точно "лечение на тялото", а по-скоро "лечение на духа". Но това е малко по-друга тема.

Не си хабете парите.Питала съм моят иглотерапевт дали може да помогне  за отказване на цигари и той каза "Не".

Някои твърдят ,че книгата на Алан Кар за отказване на цигарите им е помогнала.(има някъде цяла тема във форума).

А, дали има ефект от иглотерапия,това зависи от самото заболяване.При мен имаше огромно подобрение.

 

Оphie, успехът, който гарантира акупунктурата при отказване от цигари (тук може да се говори и за алкохолна и хранителна, особено "шоколадова"  Simple Smile, зависимост) е около 70-75%. Останалите 25-30% зависят от отказващия - до колко е готов за едно такова отказване и до колко го иска (но не само на думи Wink). Аз лично не вярвам на приказки от сорта на "100% ефективно отказване от..." Дори и за момента да се получи моментален ефект, опастността от рецидив е съвсем реална винаги. Била съм свидетел и на неуспех след десет сеанса и на успех след един...

# 28
  • Мнения: 934
Някои твърдят ,че книгата на Алан Кар за отказване на цигарите им е помогнала
 

На мъжа ми му помогна... за 4 месеца обаче ooooh!. Книгата наистина е много добра, и, честно казано, аз изобщо не си го представях дори да тръгне да ги отказва... Сега е в процес на мотивиране за отказване, освен да предложа иглотерапия newsm78

Имам чувството, че ако човек е достатъчно мотивиран, за да се откаже, иглотерапията ще му помогне да се чувства по-добре и ще улесни процеса. Но доколко ще е трайно спирането, си зависи от човека.

# 29
  • Мнения: 2 674
RoSelinI,аз бих обърнала процентите,ама няма значение Grinning .Основната идея на целия този разговор е ,че да!- човекът може да си дава парите да му бодат иглички,и само той и никакъв акупунктурист  на света не могат да го откажат от зависимост към цигарите.

Ако самият човек  не е стигнал до идеята ,че пушенето е вредно, няма да се намери акупунктурист, който да го върне от сеанси  и да не му вземе парите Wink.

Общи условия

Активация на акаунт