Фотография 34-ти епизод

  • 16 379
  • 379
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 863
Здравейте!Моля да ми обясните от какво биха могли да стават замъглени снимките.До вчера апарата си работеше добре.Днес прави само мътни снимки.Вероятно съм пипала там където не трябва.На всичко отгоре нищо не разбирам от фотография.Има ли начин да се върнат автоматичните настройки.Благодаря предварително!
За да ти отговорим, щеше е добре да кажеш с какъв апарат снимаш например, иначе е доста трудно така наслуки да предполагаме.

Китчиците ви ме радват много,  аз тъкмо малко ви дадох почивка от безкрайните ми сесии с китки, но сега пак  почвам Mr. Green
Лоис, само лилавото нещо не ми се връзва с жълото цвете,  но тъй като смятам, че е въпрос на вкус  подобра на цветови комбинации, не ми обръщай внимание Simple Smile
Минзухара е трепач!!!

Гаргамелчо и аз като Калина- бих докропнала нослето.



Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 21:53 от Jaly

# 16
  • Мнения: 4 915
Хеееееелп!  Crazy  Mr. Green Имам идиотско фотошопско питане.  Laughing

Курсорът ми на гумата - Eraser демек, не е кръгче, ами стана на кръстче.  Crazy Не мога да преценя големината на четката. Така се бе получило пак веднъж, как го оправих - не помня. Не е от Preferences в менюто Edit - там гледах курсорите - кръгли са си. Какво да направя? 

# 17
  • Мнения: 1 639
Free Soul, включен Caps Lock? 

# 18
  • Мнения: 4 915
 newsm20

Никога не съм знаела, ама толкова и фотошоп зная, де.  Crazy  Mr. Green Мерси!  Hug

# 19
  • Мнения: 405
Какво ще кажете за това?




Какви чувства ви предизвиква?

Знам, че са шумни и прегорели на места снимките, но в музея не дават да се светка.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 946
Запис. Нямам какво да покажа.

Гаргамелчо, страхотна е !

# 21
  • Мнения: 1 117
нордина, ти снимаш основно манджи, до колкото знам?
възможно ли е да ти се поти лещата на обектива, или пък да е замацана от нещо? всъщност така наистина трудно може да ти се помогне. какво точно разбираш под замъглено? кажи каква е камерата, и качи някой от проблемните кадри.

Нигела, не знам какви чувства ми носи. Всъщност Хюсеин Чалаян ми беше направил готино впечатление преди време, а това е малко ала матрицата. Но ако идеята е за плакат, мисля носи послание. Абе не мога да отговоря.

Джали, сега като казваш за лилавото, май наистина е доста пурпурно... А Нигелка казва, че вижда червен триъгълник в левия долен край,  аз не виждам, ама сигурно е там, защото го имаше....и мислех, че съм го оправила.
Някой друг да го вижда?

# 22
  • Мнения: 769
 
За да ти отговорим, щеше е добре да кажеш с какъв апарат снимаш например, иначе е доста трудно така наслуки да предполагаме.
Апарата  е Canon ISUX 80 IS
Ето и две снимки




Това е снимка,която съм правила вчера.Пускам я за сравнение.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 22:30 от nordina

# 23
  • Мнения: 1 639
Една и от мен.

# 24
  • Мнения: 702
Флайбъл интересна е Peace Хубаво щеше да е ако се виждаше и част от лицето на детето.

 Lois видях червения триъгълник,но след голямо пулене , очите ми изтекоха .
Nigella , калибриран ли ти е монитора, че ги виждаш тия неща ? Кой знае по моите снимки какво се вижда   newsm78

# 25
  • Мнения: 453
Lois, мерси за разясненията! Dodo си я аднах предвидливо, че наистина е много добра! Разгледах и твоя сет 365 - доста разнообразен и непостижимо за мен голям! Защо се отказа?
Аз често навестявам и 365 на Деси. Жалко, че и тя напусна групата. Но пък се включиха и нови ентусиасти! Simple Smile
Ето това измътих преди малко:


http://www.flickr.com/photos/26331149@N03/3331655148/
Пробвам да снимам със светкавицата, но нещо не знам какво върша още Laughing

# 26
  • Мнения: 4 915
 Лоис, триъгълник не видях, но видях вероятно границата между масата и фона. И едно петно там до клонките. Вазата/шишето ми е много сатурирана и не ми се връзва много с нарциса. Стои малко като размазано петно.

Флайбъл, хубава композиция. Мисля, че може и по-драматична обработка. В момента сякаш е по средата, изглежда ми малко недовършена. Има светлина, която пада върху стълбите, и ме разсейва от главния обект.  Simple Smile

Аз бях обещала, че ще пусна още снимки и варианти, но нещо много се замотах във вариациите, и реших да не ви тормозя с глупости.  Laughing Затова избрах по една от вид и ги пускам направо тук. Не се получи онова, което исках, но карай. Следващата пролет.  Wink



 

# 27
  • Мнения: 405
nordina, можеш ли да върнеш фабричните настройки на апарата?
Иначе незнам какъв може да е проблема, може да е какво ли не всъщност - никакъв фокус нямат снимките.

шоши, калибриран е с Adobe Gamma, т.е. не претендирам за достоверност   hahaha

Флайбъл, страхотна е, на мен много ми допада! Има ли друга светлина, или само със светкавицата я светна?

А на мен пък точно цветовете на снимката на Луис страшно много ми харесват!!!!  Просто се влюбих.

Фрий, виждала съм и много по-хубави твои снимки, от тази поредица не мога да разбера какво точно искаш да покажеш някак си.. замечтана физиономия на красивата ти щерка по никакъв начин не ми се връзва с жизнерадостното послание на кокичетата Simple Smile има едно такова есенно излъчване на пролетна снимка.

# 28
  • Мнения: 4 915
....
има едно такова есенно излъчване на пролетна снимка.

Това ми хареса!  Grinning
Ми не знам, аз асоциирах малкото момиче с кокичетата с нежност, начало, чистота. Ама аз какво съм асоциирала, какво съм показала и вие какво виждате явно не се е срещнало по средата.   Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 983
Само се вписвам, че много ми се спи вече  Tired

Нордина, като снимаш по-отдалече, пак ли са ти без фокус снимките? Мисля, че прекалено близо си до обекта.

Общи условия

Активация на акаунт