има ли застраховани при AIG Life

  • 9 116
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 592
notar,е ,ако вложиш 6000 ,определено няма да ти дадат 2000  ...
Къде съм го казал това?

# 16
Мъжът ми има застраховка при тях, и на мен не ми вдъхват особено доверие, но как дасе откажем вече, платили сме вече 4 или 5 вноски, загубата ни ще е огромна, ако прекратим сега. Живея с надеждата, че всичко ще е наред...доста глупаво май....

Загубата, ако продължите да плащате ще ви е още по-голяма, я сметни след 5 год колко ще сте загубили  Whistling
Аз плащам  около 1000лв на година  и потъвам все по надълбоко Mr. Green

# 17
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
На нас преди един месец ни подмениха договорите за кредитни карти(Сити Банк)..., опционалната застраховка за за6тита на пл6танията(не6то като застраховка, за 4асти4но  опро6таване на 4аст от изразходваното салдо при болест и безработица и тотално опро6тавне на изразходваното салдо при инвалидност и смърт)  бе6е тяхна, но сега ве4е е на друга компания....

# 18
  • Мнения: 2 032
Има разлика между вноска и застраховка.
Простата застраховката е да покриеш някакъв риск. Простият депозит е да ти "пазят" парите.

Има застраховки с допълнителни елементи, като например част от премията ти да е инвестирана в инвестиционен продукт. Това не променя основното правило, че ти плащаш премия за защита от риск, и премията не се връща.

Това както и да е. Прочети си внимателно условията на продукта, за който плащаш премия.

# 19
  • Мнения: 214
Какво значи да откажеш индексационна клауза?И ние сме застраховани там, даже днес звънях да ги питам как можем да се откажем от услугите им, насрочиха ми среща в офиса в извънработно време, че в работно били много заети Shocked

# 20
  • Мнения: 2 032
Падружки маи, тези въпроси ги задавайте на брокерите, които ви продават застраховките с инвестиционен елемент, и то преди да се разделите с парите си.

Предполагам, че инвестиционната клауза в твоята затраховка значи, че срещу увеличена премия получаваш крайна сума, която нараства в съотвествие с инфлацията.
Значи, ако днес си направила застраховка живот (да кажем, на мъжа си) за 20 хиляди, след години (пак да си представим) като го нахраниш със специална гъбена чорба, ще получиш инфлационно-индексираната сума.

# 21
  • Мнения: 592
 smile3532 Алиске, пукна ме от смях. Дай няква друга идея, че аз гъби не ям!

# 22
Какво значи да откажеш индексационна клауза?И ние сме застраховани там, даже днес звънях да ги питам как можем да се откажем от услугите им, насрочиха ми среща в офиса в извънработно време, че в работно били много заети Shocked


Тази кауза е вид допълнителна застраховка, при която всяка година ти увеличават вноските  Mr. Green
Ако неискаш да я плащаш, просто си превеждаш старата сума и тя автоматично отпада  Peace

вчера ми се обадиха, че ще ми изплатят 2600лв от внесени 6 300лв  #Cussing out

# 23
  • Мнения: 214
Падружки маи, тези въпроси ги задавайте на брокерите, които ви продават застраховките с инвестиционен елемент, и то преди да се разделите с парите си.

Предполагам, че инвестиционната клауза в твоята затраховка значи, че срещу увеличена премия получаваш крайна сума, която нараства в съотвествие с инфлацията.
Значи, ако днес си направила застраховка живот (да кажем, на мъжа си) за 20 хиляди, след години (пак да си представим) като го нахраниш със специална гъбена чорба, ще получиш инфлационно-индексираната сума.

Звучи свежо Simple Smile)) И той гъби не яде. А на това какво ще получа май съвсем не вярвам вече.Ще се срещам с тях и ще пиша с какво са ни изненадали.Неприятно.

# 24
  • Мнения: 275
Майка ми има застраховка при тях. Счупи си крака и сега си чака парите от застраховката. То да не се случва, щото е гадно, ама все пак ти изплащат някаква сума.

# 25
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Защо си правите нещо , като не знаете какво точно е? newsm78
Спестовен влог се прави в банка.Застрахователен продукт се прави в застрахователно дружество Peace

# 26
  • Мнения: 2 032
Дай няква друга идея, че аз гъби не ям!

Добре де, питай затрахователите дали покриват смъртоносен риск от случайно паднала (но добре прецелена) саксия от 5-ия етаж, и ако отговорът е положителен, успокой жена си; пък тя ако те обича истински, ще те гюфне с любимото си мушкато, така че й индексирай сумата, за да й е по-лесно да си предцени отсега как ще я харчи.

# 27
  • Мнения: 214
Абе да не си нашия хал, че не е толкова смешно като си помислиш. Но аз сам си виновна, от срам, че не разбирам омотаните им приказки, не питах / да не се покажа глупавичка /, сега май само ми остава да се примиря със загубата на няколкостотин / хиляда / хиляди евра, пък да видим кой бил глупакът.

# 28
  • Мнения: 2 032
Провери кой ги регулира (за такъв вид продукти се изисква лиценз) и се оплачи, че невярно са ти описали продукта и представили риска. Поискай компенсация.

# 29
  • София
  • Мнения: 13
здравейте:)
към полицата трябва да имате приложена таблица с откупните стойности- т.е. парите които можете да получите ако решите за прекратите застраховката предсрочно. таблицата може да е в чист вид- т.е. поредна година- сума (това е при класическите застраховки) или определена като процент от стойността на личния ви фонд (така е при застраховките свързани с инвестиционен фонд). длъжни са да ви го дадат! такова е изискването на кодекса за застраховане! ако не са го направили- уведомете КФН
искам да поясня откъде идва разликата между внесени суми и това което можете да получите като откупна стойност.
1. от първия ден на полицата застрахователя поема ангажимент да ви плати застрахователната сума- т.е. срещу 50-100лв застрахователя ви гарантира да плати при събитие- уговорената сума от няколко хиляди. срещу този ангажимент вие плащате така наречената рискова премия- тя е част от общата сума на вашата вноска.
2. останалата част от вноската се заделя в като резерв по ваша партида. този резерв се инвестира по определена схема (или консервативно в активи като дцк, депозити, или други ниско рискови книжа) или с него се купуват дялове от взаимни фондове или понякога структурирана емисия. зависи от вида на продукта, който сте избрали. това вложение с времето носи доходност, с която се увеличава стойността на вашата партида и с времето компенсира разхода ви за рискова премия.
в общи линии е това.
не познавам добре продуктите на аиг, но познавам детайлно тези всички останали компании. принципите и регулацията на застраховките живот са еднакви

Общи условия

Активация на акаунт