Пъстърва на фурна с плънка от зелен лук и гъби

  • 5 725
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 362
За какво да се връзвам?По-скоро ми стана смешно,защото наистина го загледах този сладкиш вчера LaughingКато го направя,ще пиша как е станал.Но малко се колебая-в последно време нещо не ми стават такива работи.Правих ябълков сладкиш,шоколадов кекс,ама нещо грам не се надигат-остават си 2 пръста Rolling EyesА сме с нова фурна и се чудя от нея ли е Thinking.В "Раховец"-а всичко ми ставаше.Но и аз не съм кой знае каква готвачка,така че може да не е проблема в печката.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 481
Докладвам- страхотно се получи, много вкусно похапнахме! Благодаря за интересната рецепта, определено нямаше да се сетя за подобна комбинация! smile3501

# 17
  • Мнения: 4 358
Little Evil много се радвам,че сте харесали рецептата и   bouquet,че сподели Hug

# 18
  • Мнения: 157
2 връзки лук  и 1/2 кг печурки не са ли много за пълнене на 2 рибки newsm78

# 19
  • Мнения: 4 358
2 връзки лук  и 1/2 кг печурки не са ли много за пълнене на 2 рибки newsm78
Писала съм по пъстърва на порция. Аз напълних 3 големи риби Peace
За количеството плънка може да увеличиш или намалиш според броя и големината на рибите.
Не готвя точно до грам и лъжички Embarassed за съжаление.Ако има нещо друго питай HugПък покрай въпроса ти се сетих ,че трябва да се делят връзките лук, магданоз и копър на зимни и летни - че зимните са едни рахитични Joy
Та в тази рецепта моите са зимни Joy

# 20
  • Мнения: 157
 Благодаря за отговора!  хич не обичам да ми остава плънка, затова попитах. сега ще ги правя пъстървичките. мъжът ми е на диета и се чудя какво да му готвя- хем на него, хем на мен и детето. И всички да са доволни. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт