В самолет с бебе

  • 12 043
  • 143
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Мога да кажа за полет в рамките на Европа (2.30 минути). Носих си вода в термос, кутията АМ и празни чисти шишета плюс едно шише с вода за пиене. Бурканчета - 2 или 3. Не е имало никакъв проблем. Не са ме карали да отпивам от водата никъде. Само на едната проверка ме караха да извадя всичко бебешко в един контейнер, а на другите места не съм вадила нищо извън сака. Зависи на какъв проверяващ ще попаднеш.
Не съм усетила да има проблем с налягането при излитане/кацане.
Успех! Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 30 142
Благодаря много,

сега ще изчета темичката, да се образовам  Wink

# 17
  • Мнения: 411
здравейте и от мен,
по мое впечатление, в рамките на изминалите 6 месеца ми се наложи да летя с 14 мес. си дъщеря 8 пъти в рамките на Европа, всяко летище и всяка авиокомпания си има свои понятия за безопасност и допустимост за качване на борда на различни детски храни и течности. Например на митница летище София до момента не са ми правили проблем за шишетата на детето в това число вода, сокове и готово мляко, същото е било и във франкфурт, Прага, Будапеща, единствено имах преди месец пререкание със служител на митницата на летище Стокхолм за водата на детето но разрешихме проблема като пред служителя детето отпи от шишето си. Пюрета и прочие ви съветвам да са фабрично затворени. Друг е въпроса и мой съвет обърнете внимание на стюардесата като ви топлят храната на детето, на нас ни съсипаха 2 шишета. Съобразете габаритите на количката да не е от най гол ямите. Нашата е комбинирана голяма количка и имахме проблем  на летище София митница не минаваше през рентгена и искаха от начало да ни я върнат, ако ви се случи нещо подобно настоявайте да и направят ръчна проверка длъжни са нямат право да Ви върнат, и другото за количката проверете в авиокомпанията или при чекиране дали има място на борда за количката те са длъжни по правило да ви я качат но, с чешките авиолинии ни се случи вече да ни я върнат на багаж защото нямали място горе в куфара.
Пожелавам успешен полет и късмет

# 18
  • Мнения: 7 091
Missence, на летище Будапеща има разкошен детски център точно на няколко метра от гейта на Делта( освен ако не са го сменили), аз редовно ползвах този полет на Малев, защото ми беше супер удобно да изчакваме там- има забавления за деца всякакви възрасти, има чудесно тоалетно помещение, където можеш дори да изкъпеш бебето ако се наложи, има тоалетна за майки и деца- обща, както и поотделно, памперси различни размери, подложки за повиване, топла вода, въобще препоръчам отвсякъде.
Само да спомена, че последно съм пътувала преди 4 години, надявам се да не се е променило нещо.
Не ти препоръчвам обаче носенето на кенгуру. Това е изключително изморително и натоварващо, както за детето, така и за майката, по-добре си вземи слинг.  Peace

# 19
  • Мнения: 657
Missence, на летище Будапеща има разкошен детски център точно на няколко метра от гейта на Делта( освен ако не са го сменили), аз редовно ползвах този полет на Малев, защото ми беше супер удобно да изчакваме там- има забавления за деца всякакви възрасти, има чудесно тоалетно помещение, където можеш дори да изкъпеш бебето ако се наложи, има тоалетна за майки и деца- обща, както и поотделно, памперси различни размери, подложки за повиване, топла вода, въобще препоръчам отвсякъде.
Само да спомена, че последно съм пътувала преди 4 години, надявам се да не се е променило нещо.
Не ти препоръчвам обаче носенето на кенгуру. Това е изключително изморително и натоварващо, както за детето, така и за майката, по-добре си вземи слинг.  Peace

Всъщност това май беше адресирано до мен, а не до missence. Wink Както и да е, надявам се да не са го махнали този център, ако има промяна да е към добро. Simple Smile За кенгуруто сама се убедих, след като я сложих няколко пъти и пробвах да я разнеса из къщи. Тя не само, че вече е 9500, тежи ужасно много и в него й е много тясно, съответно ми отнема половин час да я сложа и още толкова да я извадя. Laughing Та май няма да го нося.. Слинг нямам, ще видим ако намеря преди да тръгна, може да взема, ако не - без него ще минем. Количка лятна набавихме, поне за това съм спокойна. БебкаКраси, мерси и на теб за инфото.  Hug Аз мисля да нося домашни манджи, купешките не ги яде, и се надявам да нямам проблеми с тях.  Rolling Eyes Без вода никъде не тръгваме, Йойо пие като жабче. Grinning С удоволствие ще им направи едно показно на митничарите. Mr. Green

Искам и специално да благодаря още веднъж на Джи за линка към темата, който ми даде. Там изчетох всичко и разбрах, че разрешението от таткото да пътувам сама с бебка трябва да има апостил, та сме задействали нещата. Иначе никъде нямаше да идем. ooooh!

# 20
  • Мнения: 7 091
Всъщност това май беше адресирано до мен, а не до missence. Wink

Да, извинявай! Само исках да кажа, че ако ще носиш детето в слинг и е толкова малко, количка няма и да ти трябва, но има и една друга работа, че ако не е свикнало на слинг, може да ти създаде проблеми. Моето дребното от раждането беше вътре и съм го мъкнала къде ли не  Laughing

# 21
  • Мнения: 657
Всъщност това май беше адресирано до мен, а не до missence. Wink

Да, извинявай! Само исках да кажа, че ако ще носиш детето в слинг и е толкова малко, количка няма и да ти трябва, но има и една друга работа, че ако не е свикнало на слинг, може да ти създаде проблеми. Моето дребното от раждането беше вътре и съм го мъкнала къде ли не  Laughing

Абсолютно си права! Вече го разбрах, след като я сложих в новата количка и се задърпа да слиза. Laughing Сега я разкарвам всеки ден из къщи да свиква. Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 30 142
ех, наистина ме успокоихте. Чудех се с бебе на месец или 40 дена какво ще правя. Таткото ще е с нас, но се чудехме ще ни разрешат ли изобщо да се качим на борда с мъник Simple Smile

# 23
  • Мнения: 119
А аз се притеснявам с дете на 3 год и половина  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 30 142
според написаното тук, едва ли има от какво да се притесняваш. 3 години са си сериозна възраст.

# 25
  • Мнения: 119
Да, така е ! Аз не съм пътувала доста отдавна със самолет, а съм си си и малко паника..  Embarassed

# 26
  • Мнения: 703
Абе mamasewi ,няма страшно толкоз..
Твойто момченце ако е в количка/от тези сгъваемите/...никакъв проблем.И в самолета си я качваш.Аз нали така с малкия все пътувам.Важното е полета да е директен,ако ли не,запознай се с българи в самолета или още на летището в СФ,винаги има отзивчиви и добри хора,които могат да ти помогнат.И естествено мъжо да има търпение да те изчака..най малко час,час и половина.Летище Вантаа е голямо,трафика е голям,багажи,паспортни проверки,алабала и тъй.. Peace

# 27
  • Мнения: 119
Ей, здравей Bee!

 Винаги намираш добри думи за всички! Синът ми е голям и не толкова за него се притеснявам ! На него сигурно ще му е интересно , а и винаги може да се намери някой , който да го забавлява! Аз се притеснявам повече за себе си! Не обичам да се возя на нещо дето не мога да сляза от него когато аз искам! Обзема ме паника само при мисълта!  Embarassed

# 28
  • Мнения: 703
Оооо,я се стягай мамче Wink,нали си пример за малчугана.Ако много те е страх наистина,удари на изпроводяк едно малко,вярвай,действа супер отпускащо  Crazy   bouquet

# 29
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Синът ми е голям и не толкова за него се притеснявам ! На него сигурно ще му е интересно , а и винаги може да се намери някой , който да го забавлява! Аз се притеснявам повече за себе си! Не обичам да се возя на нещо дето не мога да сляза от него когато аз искам! Обзема ме паника само при мисълта!  Embarassed
Ти качи се със синчето в самолета и набързо ще забравиш къде си. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт