33-Австрийки с усмивка на уста-чакат с нетърпение пролетта!

  • 12 464
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Някоя от вас занимавала ли се е с четивото ÖKO TEST? Германци (естествено) тестват всевъзможни потребителски стоки от гледна точка на материали, използвани за производството - дали/до колко са вредни за здравето и околната среда, както и за практичност - дали и до колко дадена стока си изпълнява функциите. В интернет-страницата им може да се прочетат обобщените тест резултати, където обаче не се посочват кои марки и продукти точно са тествани, а само обобщените изводи, например "Не можем да препоръчаме консумацията на нито една бебешка каша, защото всичките съдържат твърде много захар". Или "Някои кремове съдържат петролни продукти и затова не ги препоръчваме". Това е адресът http://oekotest.de/index.html Конкретните резултати по марки (а те тестват на практика всичко налично на пазара) естествено са платени.
А ви разпитвам, защото си поръчах и вече получих ÖKO-TEST Jahrbuch Kleinkinder für 2009. Тествали са огромно количество продукти, както се вижда от съдържанието http://oekotest.de/cgi/at/hinfo.cgi?heftnr=J0901. Някои резултати обаче ме същисаха:
1. VICHY са на практика навсякъде в раздел непрепоръчвани продукти заради високото съдържание на петролни продукти.
2. Продуктите на ДМ са почти винаги най-горе в ранг-листата.
3. Не е тестван нито един продукт на НИВЕА.
В началото много се зарадвах, че евтините продукти всъщност се оказват по-добри (или поне по-малко вредни) от десетократно по-скъпите. После обаче се замислих до колко може да се разчита на тези тестове... Доста подробно е описана методиката на провеждането на всички тестове и ми се струват достоверни. От друга страна ми рухнаха стереотипите за качество. Още един шашкащ за мен пример - тествали са през 2008 год детски обувки и се оказва, че един от моделите на GEOX съдържа изключително висока концентрация на канцерогенни вещества. Ето линка http://forum.oekotest.de/cgi-bin/YaBB.pl?num=1217244782/1#1
Какво мислите?

# 61
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Кой ме запозна с вас, пияници такива  ooooh!  Mr. Green Дайте поне снимки да поизплакна морно око за купони, че и на следващия не знам дали ще се класирам  Tired
Яна, има и австрийски вариант на ÖKO TEST - KONSUMEN. Но това за обувките направо ме втрещи  Thinking  За мой ужас синът ми е точно с такива. Май ще си направя абонамент и за ÖKO TEST. 

# 62
  • Мнения: 112
Моми4ета,много хубаво бе6е в4ера! HugБлагодаря специално на Гал4ето за то4ните попадения в избора й на места за срещи!  bouquet :Радвам се 4е ви видях и ,4е се запознах с  Фрау Доктор,с Мондфазе,с Дол4е,с Диди.Хубави 4увства отнесох в къщи. Heart Eyes

Ренко ,да се стегне6 и да не пропуска6 срещи!И аз обесих нос с тези констатации за VICHY .Добре ,4е последния път си взех Люис Видмар.

Дол4е,разкажи сега за това бягащо су6и.Защо  то4но бягащо? ...
 Влизай в разбиране  на това слън4ице,което бе6е с теб в4ера,щото тази възраст е тежка.

Днес сух ден.Няма кафе,няма шампаня..хайде  давам по една водица за мирна главица thumbsup

# 63
  • Мнения: 153
Снимките на Джиджи от купона smile3509
Имаше няколко фотоапарата, давайте снимки, не се скатавайте, да не посочвам  Mr. Green
Кой ме запозна с вас, пияници такива  ooooh!  Mr. Green Дайте поне снимки да поизплакна морно око
Въй, нидей, мола та  Mr. Green едно е да видиш, друго е да пипнеш, плакни сега око, а другия път идвай и ти при пияниците  Wink

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 15:05 от Anna__

# 64
  • Мнения: 580
Сара, и аз много се радвам, че се запознахме  Grinning


Running Sushi е японският вариант за бърз обяд, който в Европа е доста променен, тоест покитайчен. Представи си маси за 4 до 6 човека (затова и не става за форумска среща), до които минават две ленти зад плексиглас. На горната са топлите ястия, на долната лента са студените ястия (суши, маки, десерти) под прозрачни похлупачета. Ресторанти има различни, но общото е че порциите са малки и са поднесени в малки чинийки, за да може да се опита от всичко. Плаща се някаква определена сума и ядеш, колкото искаш. Японска шведска маса  Mr. Green  Аз и дъщеря ми много обичаме да ходим на такова "бягащо суши", мъжът ми не обича.  Във Виена съм чувала за Окиро в Лугнер Сити, но не съм ходила още. Там например от  понеделник до четвъртък 11- 17ч. се плаща 8,50 на човек. Ето линка -  http://www.okiru.at/

Снимките са много хубави, но в действителност всички сте мноооооооого по-хубави  Sunglasses
 (Сега разбрах защо ходихте под строй в тоалетната  Mr. Green)

# 65
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!

Най накрая доживяхме да видим снимки!  Mr. Green
Ани благодаря! Между другото страхотна промяна има в теб! Доста дълго се чудих, коя ли ще да е тази мацка дето толкова да прилича на Ани  newsm78  Mr. Green   Докато загрея, че си ти  Whistling   Много си хубава така!

Нещо не видях фрау Долче.  На половината снимки се е изпокрила, а на останалите все едно е умишлено скрита  Thinking
Долче, признавай без бой, ти ли нареди да играе фотошопа?  Mr. Green

Личи си, че отново купона е бил на ниво! Ще се постарая и аз да се присъединя към "пияниците" следващия път!  Laughing
Ще ми е много приятно да се "направя на щайга"  Joy в такава компания!

Сарка и за да не сме само на водица, ще сервирам по едно следобедно  Coffee, а за прекалилите снощи по една  beer2, че нали запознатите твърдят, че "клин, клин избива"  Mr. Green

Лек и приятен ден от мен и успешна седмица на всички!   bouquet

Долче, от "бягащото суши"  има в Колумбос център в 10-ти бецирк, а също и в Бизнес парка пак в десети, непосредствено до централата на WGKK.  Не мога да твърдя, обаче дали не са "покитайчени"  Laughing, защото не съм ги пробвала. За второто заведение не съм сигурна дали в момента функционира, понеже в Бизнес парка правят ремонт.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 15:28 от Jeni 1

# 66
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Прво фчепатление  Wink:
Ани, уау!

# 67
  • Мнения: 580
Това в 10. в Колумбус си е класика, много, много хубава храна, но много грозни хора и доста е мърляво.

Другото не го знам.

За снимките си права. Аз помолих да не ме снимат. Имах навремето проблеми с един Stalker, (тогава още и закон нямаше),  които бяха доста неприятни, та ми беше обица на ухото и не искам мой снимки да са в Интернет Simple Smile Така, че ако искаш да ме видиш, хоп-троп на среща  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 81
Много хубава среща,много лаф,много смях,мисля да публикувам най смешните лафове на срещата,но ми трябва помощ.

Ето сега се сещам за един.Помолих Санни да направи снимки в тоалетната,че ме впечатли умивалника.Деана,Роси,Ралица и Санни 3те хубавици,и докато са се снимали явно някви са им се подсмихвали и реплика на нашта Ралица към подсмиващите се е била:

-"Sie wiessen äh,arme mädchen aus Osteuropa" Joy
 
Айде помагайте и вие!

Уважавам желанието на Ла Долче и имаше малко фотошоп.

Санни дай ако искаш скайп да мога да ти пратя книгата.

# 69
  • Мнения: 343
хихи, тъкмо и аз това исках да разкажа, как Ралица брутално обясни на една девойка че сме от източна европа и кенеф не сме виждали, затова се снимаме. аз потънах в земята от това откровение и напуснах иначе така приятното миялно помещение Laughing

другия много специален момент беше, когато единствения татко (не българин) извади телефона си и пусна радка пиратка Joy ралица едвам я удържахме да не се качи на масата Laughing

и исках да се извиня на ъгълчето ани, галя, рали и тн, че не си взех довиждане, но мислех че излизат след нас със съни, пък те останаха още малко и ние тръгнахме.

иначе беше весело,  много ми беше приятно да се запозная с долче, мондфазе и венера

# 70
  • Мнения: 580
Мдааа... Аз съм пропуснала тази част от веселбата явно  Mr. Green



Уважавам желанието на Ла Долче и имаше малко фотошоп.

Джи, много ти благодаря  Hug Hug

# 71
  • Мнения: 339
Айде и аз да допълня един куриоз докато пък вие с Ани бяхте в тоалетната  Twisted Evil ама не гарантирам за абсолютна точност на цитатите че се бях притеснила Joy

Блея аз нещо ( по сервитьора hahaha) и слушам Пате и Съни си говорят:
Патето: "Ама тя тревата много скъпа е станала 69 Е парчето!"
Съни: " Ми не е ли по-добре направо  пътечки да си купиш!"
Аз: " Вие за какво говорите  Shocked !"
Патенце: "За трева ... за Рай грас"
 Mr. Green
 И аз имам снимки за качване ама някой да ми каже паролата на лична, бите!
Срещата беше супер весела , нахилих се на корем, подпийнах си май и установих че това е първият истински осми март, който празнувам Laughing Като се прибрах - детето спи, мъж ми готви  Sunglasses как да не му се нахвърли човек Blush

# 72
  • Мнения: 957
Ани, да не ми се сърдиш, но така не ми харесваш, ама никак!Преди косата ти стоеше много по-добре.
Има 2 снимки на Силва, които ми харесват много  и си помислих , как ли ще изглежда с дълга коса. Sunglasses
Коя е много къдравата дама на снимките?
Пък организаторката може да направи спокойно един сешън като фотомодел  Grinning

# 73
  • Мнения: 343
Коя е много къдравата дама на снимките?


venera

# 74
  • Мнения: 81
E Уомби егати и комплимента дет си ми дръпнала Hug

А снимките с Леден Облак са ми любими.Ако трябваше да избирам модел за снимките си бих се спряла,определено на това лице,много емоционално,много преобразяемо,много интересни черти.

Общи условия

Активация на акаунт