Мъжът ми не ми помага много

  • 8 478
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 990
"Миличко, цяла нощ не съм спала заради бебето, едвам гледам, трябва да направя еди какво си, но ми остава еди що си....Нали мога да разчитам на теб?"
"Слънчице, гледам, че току що се събуди, а аз пак не съм спала, хайде да минеш с прахосмукачката и боклука, за да изведа бебка докато е топло..."
"Патенце, аз сготвих за обяд, ама трябва да напазаруваме, а ми е неудобно да влача торбите и количката, почва да ме приболва долу ниско от тежкото...Нали ще напазаруваш за вечеря, че да има какво да ядем?"
Да продължавам ли Wink Не е нужно да си брутална, за да го накараш да свърши нещо, но трябва да си последователна Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 137
Кажи ми го директно. Той може да не осъзнава, че имаш нужда от помощ. Напълно съм за - това не е помощ, а е част от задълженията, които той трябва да изпълнява. В директен разговор му кажи - сега аз правя това и това, в коя част ще се включиш ти или кои неща ще поемеш ти? Примерно ти готвиш, той мие чинии, ти бършеш прах, а той мие банята и така. Ако случайно не си изпълнява задълженията, му напомняш, но в никакъв случай не ги вършиш ти.

# 17
  • Мнения: 103
и моят не помага, защото мн работи но е и мн. обременен психически и колкото повче му казваш толкова по-не иска да помага "нали знаеш, че не обичам да ми казват какво да правя" - е те това идва от маминка и бабинка. и сега живеем с тях и като му кажа за нещо да помогне скачат те, как да го науча после, пак и на него така му е удобно. е какво толкова сложно и трудно/тежко имало в това да пренеса 5 чиния от кухнята до хола, а че е вече 8 часа вечерта и аз съм била на работа, сутринта съм приготвила малкия и съм простряла или изгладила пералня, като съм с евърнала от работа също действам, това не се гледа, ооо мн. дълго стана а и се ядосах

# 18
  • Мнения: X
Пример:Преди години наши съседи още нямаха автоматична пералня,и не защото не можеха да си позволят, а "Какво толкова има да се изперат едни дрехи?!"-реплика на мъжа.В един момент се наложи жената да влезе в болница за около две седмици, и понеже нямаше как и кой да дойде да помага,познайте кой переше и себе си, и двете деца ,че и на жена си дрехите...
Познайте и кое беше първото ,което купиха когато излезе от болницата!
Един мъж докато не пробва да прави това,което е ежедневие и което за него е между другото ,
не му увира главата.Имам достатъчно семеен опит,за да го твърдя.Макар,че моят се сещаше и се сеща сам...за повечето неща.

# 19
  • Мнения: 15 619
Ей, разтъжих се за една солена тема, дето я пуснах преди сто години.... Joy Joy Joy Joy

# 20
  • Мнения: 293
Това е наистина ужасно. Опитай се да поговориш с него и да поделите отговорностите.
За щастие моят много ми помага и дано нямам такива проблеми занапред.

Успех!

# 21
  • Мнения: 625
Вкарвай го в релси веднага. Иначе няма оправия. Моя мъж си беше научен на всичко от майка си Heart EyesНо ако не беше хич нямаше да търпя подобно поведение. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 506
Ще говоря с него и директно ще му кажа да ми помага защото аз се изморявам като я гледам по цял ден и накрая и аз заспивам заедно с малката към 8 или 9 вечерта.

# 23
  • Мнения: 12 663
Хубаво е да поговорите, но не се надявай на чудо. Ако така е възпитан, той просто не се сеща. Ще ти трябва време и търпение.

# 24
  • Мнения: 96
Има нещо смущаващо във връзката ви.Оженили сте се юни,а той идва да живее с теб феруари.Къде е бил през това време.Дали пък неговото поведение не е резултат от отношенията ви.Бъди упорита и не се предавай.Когато аз се ожених ,съпругът ми незнаеше нито къде са магазините ,нито кофата за боклук.Но както хората са казали дупе знае 2 и 200.Успех.

# 25
  • гр.София
  • Мнения: 380
Не ми се е налагало да провеждам подобен разговор с мъжа си, затова не мога да споделя личен опит, но пък аз самата нямах никакви домакински задължения едно време и докато не заживях сама дори не си представях колко е неблагодарна домашната работа и колко изморява. Може мъжът ти да не се и досеща колко енергия е нужна за ежедневните задължения. Затова опитай първо с добро-не директни и резки команди, а както беше написала Милинка-нежно и по начин, че да не може да ти откаже. Ако този подход не даде резултат, трябва да проведеш сериозен разговор-даже си закъсняла, но все още има надежда. И не е вярно, че един мъж "не може" да свърши определена работа-ако има желание, може и още как. На моя мъж съм му диктувала по телефона стъпка по стъпка как да сготви и се справи много добре.

# 26
  • Мнения: 236
Ами да се включа и аз. Трябва да отбележа,че има и такива случаи,в които наистина проблемът се дължи на голямо количество чист мързел!!! Тогава случаят е неспасяем.Такъв е примерът с моя мъж. Просто никой не може да го накара да направи нещо ако в момента не му се прави. Вярно е ,че от скоро сме женени-2г.,но всички мои опити да го включа в домакинските задължения са напразни в повечето случаи. При нас оказва влияние и възрастта-той е над 40г вече и едва ли тепърва ще се "култивизира"!

# 27
  • Мнения: 12 663
Има нещо смущаващо във връзката ви.Оженили сте се юни,а той идва да живее с теб феруари.Къде е бил през това време.Дали пък неговото поведение не е резултат от отношенията ви.Бъди упорита и не се предавай.Когато аз се ожених ,съпругът ми незнаеше нито къде са магазините ,нито кофата за боклук.Но както хората са казали дупе знае 2 и 200.Успех.

Кое е смущаващо? Че са живели заедно преди сватбата? Да, грях е. Но чак пък смущаващо.

# 28
  • Мнения: 721
а,точно това и аз щях да питам .февруари 2008 заживяват заедно и 4 месеца по късно сключват брак
по темата:от скоро сте заедно,каквито навици си създадете в началото така ще е цял живот.колкото повече изискваш толкова повече ще постигнеш.нямам предвид да тропаш с крак разбира се,а съвсем спокойно обясняваш и изискваш

# 29
  • Мнения: 156
Сега е момента да го промениш и дресираш. Успех

Общи условия

Активация на акаунт