Скъсена шийка при бременост след 22 г.с. и износване на близнаци

  • 12 335
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15
Честит празник на всички вас, да сте много обичани.....
Ronya и аз като теб въбоще не мога да ги разбера тия контракции кога са опасни и кога не.
В процес на свързане на лаптопа сме в леглото.....
jabici колко ти е била скъсена шийката?


В 22г.с. беше около 2см и започнала да се разтваря,но благодарение на лежането и хапчетата нещата се задъжат.Важно е и да си спокойна,защото притеснението може да бъде предпоставка за допълнителни контракции.

Благодаря на всички които ни подкрепят в тези трудни моменти

# 16
  • Мнения: 151
Момичета, как ви измерват шийката на матката? Аз също чакам близнаци, но до сега не са ми я мерели и се притеснявам. Задължително ли е да се мери, ман на консултация само ме питат добре ли съм и ми мерят кръвно, май е време да сменя гинеколоа? newsm78

# 17
  • Мнения: 623
Eти,при мен не са я мерили,но ме преглеждаха вагинално два пъти....много внимателно и кратко,разбира се.Предполагам,че я измерват,когато не се прави този преглед....момичетата ще кажат как. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 725
Eти,
мерят ми я на ехографа, като ходя на контролен преглед задължително. Аз съм след ИКСИ и те следят това стриктно, още повече, че при близнаци често се получава скъсяване на шийката. Като меренето може да стане с коремния ехограф, но най-точно се мери  с вагиналния. Сега като имам проблем ми я мерят с вагиналния. До преди това само с коремния. Обезателно настоявай да ти я мерят, преди да стане късно!!!!
От предписаните лекарства си слагам и вагинално 3*2 Утрогестан (прогестеронов препарат), така като през 1-те 3 месеци от бременността. Вие слагахте ли?
За контракциите съм още повече озадачена, имам ли или нямам (колкото и смешно да ви звучи). Сега от както лежа само привечер като ставам от леглото като, че ли ми се втвърдява корема и под гърдите усещам май диафаграмата си леко изпъкнала....

# 19
  • София
  • Мнения: 725
Здравейте, вчера бях на преглед за шийката. Скъсяване има с 1 мм., което било нищо, но за съжаление предния път била не 2 см, а 2,8 и сега е 2,7. Хубавото е, че нямам разкритие. Дока каза да продължавам да лежа и да пия хапчетата и дано устискам поне до 29г.с.  Praynig Praynig Praynig

# 20
  • Мнения: 7 803
zа6то zа съжаление  Shocked

# 21
  • София
  • Мнения: 725
ами пиша глупости в бързината... Embarassed Шйката ми е била 1,8, а сега е 1,7. Съжалявам! Някой знае ли до какво скъсяване те следат в домашни условия?

# 22
  • Мнения: 7 803
нямам представа, мен ме държаха 2 седмици в  болницата, пуснаха ме вкъщи за 2 седмици и пак ме прибраха. и така 3 пъти  Crazy изкарах до 34 седмица, като ми изтекоха водите, но разкритие нямах

# 23
  • София
  • Мнения: 725
 Дъмпер  какво ти правиха през двуседмичния престой в болницата? Не знаех, че може да ти изтекат водите преди да има разкритие..... Embarassed

# 24
  • Мнения: 7 803
първият път нищо, само лежане. втория бях на системи 2-3 дни и пак много лежане. третият път бях 1 седмица на системи и лежане. закрепвах положението за около 2 седмици удома и обратно.

# 25
  • София
  • Мнения: 725
Ох, дано и аз устискам до 34 г.с,  Praynig Praynig Praynig макар да ми звучи твърде далечно и  нереалистично при тая шийка....За сага и аз само лежа, за радост в къщи  и пия Магнерот и Утрогестан...пък да видим

# 26
  • Мнения: 2 757
В 5ти месец случайно ми откриха скъсена шийка и ми предписаха лежане, без лекарства. В 8 месец ме хоспитализираха, защото бях с 3 см разкритие и мислеха, че раждам. Но изкарах така още 2 седмици и родих 4 седмици преди термина, но мисля, че ако не се бяха появили дразнители, предизвикали раждането, може би щях да устискам да вляза в 9ти месец. Спокойствие и почивки. Пази се от силни емоции, особено негативни, защото вдигат адреналина и предизвикват контракции.

# 27
  • София
  • Мнения: 725
Трудно ми е да преодолявам негативните емоции, особено сега около тези притеснения. Поне да мина критичните г.с.. А и напоследък съм доста изнервана, от лежането ли е, от хормоните незнам. И дока каза, че дори да има разкритие, не означава раждане. Важното да не се спукат околоплодните води. Днес бях иначе на преглед и шийката е под 1,5 см., но за щастие няма разкритие. Дано устискам поне още 5 г.с, ако може и повече Praynig Praynig Praynig

# 28
  • Мнения: 15
при нас нещата се развиваха малко по бързо отколкото при теб,но в момента сме края на 29г.с. .И да, разкритие не означава раждане ,тъй като при нас в началото на 26г.с.беше 1,5см,но причината бяха контракции които не усещахме.Затова си изясни с док. какво представляват.

А за положителното мислене ни помогна и относителността на това в коя г.с. си.В Малинов ни водят края на 29 а в болницата края на 30,така за миг ни мина цяла седмица,а знаеш как минават.

Стискаме палци и на краката да достигнеш до желаните седмици

# 29
  • София
  • Мнения: 725
jabici и мен ме наблюдават в клиника Малинов, по специално д-р Сигридов сега, и съм в началото на 26 г.с., не съм посещавала до сега болница и незнам как е. А биха ли ти вече инжекцията за разгръщане на белите дробчета на бебета?
Пожелавам и на теб успех

Общи условия

Активация на акаунт