Отговори
# 90
  • Мнения: 1 946
Аз пък така и не можах да разбера напълно дали проблемът на авторката е съществуването на друга жена до БНД или наистина я притеснява как се чувства детето й.
Проблемът на авторката е:
1. Че е егоист, вероятно. Никога не съм се разделяла с детето си и не мога да го правя за повече от ден. Не мога да си представя, че ще си легна и детето ще е някъде другаде т.е не искам да си оставям детето никъде.
2. Страх ме е да не ми го вземат - четох им някакви смс-и за тяхнота семейство, те и децата им. Малката казва и мама и името на каката.
3. Искам да изолирам детето от татко, който през цялото си време, в будно състояние, не се отделя от шишето/чашата бира.

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 11:09 от galia_mi

# 91
  • Мнения: 775
Всеки е малко или много егоист,в здравословни граници може би е добре,че е така. Но не мислиш ли, че да обсебиш детето прекалено, няма да се отрази добре на него най-вече.Особено като порасне.Не те съдя в никакъв случай.Моето дете също споменава каката и то с добро чувство, дори да се дразня понякога,не го показвам. Този страх да не го откъснат от мене също го имаше, но може би и във вашата ситуация са имали предвид просто децата да се виждат и да общуват, нали детето ти не е показало,че по някакъв начин го настройват срещу тебе?
Каквито и негативни страни да има бащата, щом се старае да дава обич, внимание и все пак някаква грижа за детето, защо да го лишаваш от това общуване. На моето хлапе определено се отразяват добре уикендите със семейството на БНД, успокои се  и самочувствието му се оправи и си е слънчево дете.

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 9 751
За всички идентифициращи се с термина "кифла". Това го беше измислила една мама и не е по дефолт новата жена до БНД, а жената която се е месила във връзката докато родителите са били заедно. Така че, не си лепете епитета кифла.




Точно така. Ако детето ми се чувства добре там, БНД проявява загриженост и поема отговорност за детето, тогава ще си говорим просто за "каката" или "лелята", както всъщност е и заглавието на темата. Но когато заради тази въпросна жена БНД забравя, че има дете от предишна връзка, ами ... "кифла" е, какво друго да кажа. А БНД - пълен глупак.

# 93
  • Мнения: 589
За всички идентифициращи се с термина "кифла". Това го беше измислила една мама и не е по дефолт новата жена до БНД, а жената която се е месила във връзката докато родителите са били заедно. Така че, не си лепете епитета кифла.




Точно така. Ако детето ми се чувства добре там, БНД проявява загриженост и поема отговорност за детето, тогава ще си говорим просто за "каката" или "лелята", както всъщност е и заглавието на темата. Но когато заради тази въпросна жена БНД забравя, че има дете от предишна връзка, ами ... "кифла" е, какво друго да кажа. А БНД - пълен глупак.
  'Кифла" пожизнено ли е? newsm78Щот като кифлата стане мама на братче/сестриче, май се налага да даваме прошка, която не ни е искана...Да прощаваме, че децата ни са пощипвани и "закачани" не заради тях самите, а защото са деца на любимия, който съвсем скоро ще се разведе с майка им...

# 94
  • Мнения: 1 946
"Кифла" пожизнено ли е? newsm78Щот като кифлата стане мама на братче/сестриче, май се налага да даваме прошка, която не ни е искана...Да прощаваме, че децата ни са пощипвани и "закачани" не заради тях самите, а защото са деца на любимия, който съвсем скоро ще се разведе с майка им...
Чувствам се безкрайно тъпа, абсолютно нищо не разбрах от този пост.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 9 751
За всички идентифициращи се с термина "кифла". Това го беше измислила една мама и не е по дефолт новата жена до БНД, а жената която се е месила във връзката докато родителите са били заедно. Така че, не си лепете епитета кифла.




Точно така. Ако детето ми се чувства добре там, БНД проявява загриженост и поема отговорност за детето, тогава ще си говорим просто за "каката" или "лелята", както всъщност е и заглавието на темата. Но когато заради тази въпросна жена БНД забравя, че има дете от предишна връзка, ами ... "кифла" е, какво друго да кажа. А БНД - пълен глупак.
  'Кифла" пожизнено ли е? newsm78Щот като кифлата стане мама на братче/сестриче, май се налага да даваме прошка, която не ни е искана...Да прощаваме, че децата ни са пощипвани и "закачани" не заради тях самите, а защото са деца на любимия, който съвсем скоро ще се разведе с майка им...

Не разбрах само какво общо има изказването ти с цитата, който си направила. Или може би не си прочела какво пише там?

# 96
  • Мнения: 589
Попитах, но не стана ясно, че е шеговито, дали "кифла"-та може да се превърне в леля/кака. Когато БНД си направи ново семейство с "жената, която се е месила във връзката"- пак ли ще си е "кифла"? Тогава иде въпросът колко от нас могат да простят и да не враждуват доживот- ето за такава непоискана прошка говоря...
 Аз, между другото, съм я дала.
 И никога не съм използвала думата "кифла".

Последна редакция: вт, 28 юли 2009, 11:41 от olimpiia

# 97
  • Мнения: 589
Чувствам се безкрайно тъпа, абсолютно нищо не разбрах от този пост.
Незнам дали защото и работя, та не се изразявам точно ли, ама не виждам какво неясно има...
 За някои от пишещите "другата" си е "кифла" и точка. Та побутнах мисълта си натам, че не може цял живот така, с омраза, особено, ако "кифлите" не се сменят всяка година...Смятам, че така, с доживотна вражда, не се дава добър пример на децата, затова за себе си простих, макар, че прошка никой не ми е искал...

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 9 751
Чувствам се безкрайно тъпа, абсолютно нищо не разбрах от този пост.
Незнам дали защото и работя, та не се изразявам точно ли, ама не виждам какво неясно има...
 За някои от пишещите "другата" си е "кифла" и точка. Та побутнах мисълта си натам, че не може цял живот така, с омраза, особено, ако "кифлите" не се сменят всяка година...Смятам, че така, с доживотна вражда, не се дава добър пример на децата, затова за себе си простих, макар, че прошка никой не ми е искал...

Не аз съм тази, която трябва да прощава. Когато заради "каката" или "лелята", или "кифлата" страда детето ми. На мен ми е все едно БНД с коя е, какво прави с нея и какво не прави. Дали е една, друга или трета. Въпросът е детето да е добре. Не аз съм повела битка с тях, а те с детето. То е пренебрегнато, то е лишено от вниманието и от грижата на бащата. Та, ако някой трябва да прощава, това е детето, но дали ще прости, когато порасне и осъзнае какво е направил БНД, това не мога да отгатна. Времето ще го покаже.
И аз съм се замислила как бих постъпила, ако се озова в ролята на "каката". И смятам, че ако уважвам достатъчно човека до мен, ще уважа факта, че той има дете от друг брак и няма да правя така, че детето му да се чувства пренебрегнато. Но, да подчертая НО, на приказки всичко е много лесно. На практика не винаги става това, което сме искали.

# 99
  • Мнения: 775
Доколкото разбирам в случая, който обсъждаме, детето не е пренебрегнато и бащата се опитва да не прекъсва връзката с него. Въпреки че родителите са разделени, за детенцето е важно да знае, че баща му винаги ще го обича и ще му бъде баща и може да разчита на него. А споменатата "кака" очевидно не пречи на взаимоотношенията им и приема детето.
Но сте прави-хора разни

# 100
Аха, opiate сега те разбрах, че мЪж  Joy Joy Joy. Много си ядосан из постовете си. На какво ли се дължи newsm78 Да не би настоящата да ти е била шутеца и от два стола да си седнал на земята, та сега плюеш яко бившите, дето не са те търпели и не са търпели и КИФЛАТА   newsm78 Joy Joy
Интересно ти как постъпваш в дадените ситуации дето тези дето си отглеждаме децата сами , така оживено коментираме. newsm78
Хейййй, голям смехурко си  Joy Joy Joy

Мейт,
поне имай смелостта да пишеш като регнат потребител, а не от още 2-3 измислени парцаливи никове + един риъл, с който си се оакала до ушенца.
И вместо да триеш нослета по форуми - се опитай да се огледаш, бъди добра, спри да агресираш, давай повечко, не съди другите и току виж и ти си намериш нов мъж и ето няма защо да завиждаш на бившия че е намерил друга и ще си заживееш живота.
Просто е - но трябва да започнеш първо с това да си добра.И това не се отнася само за теб в този подфорум.Защото, ако днес детето е лесно манипулируемо, колкото и да е чисто и искрено - утре ще има смелостта да ти каже някои истини в лицето и ...тежко ти и горко.
И все пак, както е написала и stels-bels, най-важно е състоянието на детето.
Ако детето е щастливо и се чувства добре с бившия ти и кифлата, нали знаеш къде може да си забодеш твоето отношение към бившия и кифлата...
Ако имаш още нещо - на лична с истинската ти регистрация.  Hug
Май, ме бъркаш с някой? Но, както и да е.....   Познаваме ли се?????? newsm78 Интересно, къде ми са измислените парцаливи никове с които съм се оакала до ушенца??? newsm78 newsm78 Joy Joy
Добра ???? newsm78 Какво значи това ,според твоите разбирания???? Или за теб добротата е женати да ти търпи прищевките, и да ти носи кайвенце, та да си го пиете заедно с кифлата, или може би, добротата е да си седи в къщи при децата ,а ти да харчиш пари по кифлата и да я хрантутиш всяка вечер по ресторантите, вместо да купиш храна и дрехи за децата си, или може би добротата се изразява в това, майчето да бъде Мара Пепеляшка, а татенцето да ебе кифли, че и в тях ноу стоп да звънят????? Интересно ,до колко добър трябва да бъдеш за да понасяш всичките тези неща.  newsm78 newsm78Оооооуууу, забравих, може би добротата също се изразява в това да търпиш, че детето ти е лишено от бащиния контакт, щото на кифлата така и е най добре.  newsm78
Само не ЗАКАЧАЙ ДЕТЕТО МИ. Ти въобще имаш ли представа, какво е значението на думата "манипулация", че я използваш в речника си???? Жестоко се съмнявам. Ама нали татковците вместо да мислят с мозъка си , е по  добре да помислят с малкия, то  копирането и клишетата са най лесни за отбрана. Joy Joy
Заплахи, като тежко и горко, едва ли ще достигнат до мен. Защото детето доста добре му го каза, направо в 10-сятката го улучи.
Извън протокола - за него и за нея в нашия дом не се говори. Имената им са дълбоко, дълбоко погребани, а образите изтрити.
Това, дали ще се регистрирам или не, или съм , или не - си е мое право , на личен избор.Така, че ни най-малко някой си като теб виртуозен, може да ми казва аз какво да правя. Хааа, хааа, БНТ-то не успя, та ти ли    Joy Joy Joy Joy
Я, по добре разкажи твоята история, та знаеш ли кой зад кой ник седи, току виж бившата или настоящата бивша са се включили. Мммм, много интересно ще стане, да видим те какво ще разкажат за теб..... rotfImbo

# 101
  • София
  • Мнения: 233
Мили дами, завиждайте ми Twisted Evil
Вчера разбрах, че "каката" е моя бивша много близка приятелка.
Сега съм си спокойна, дет` се вика, познава детето, не го оставям в чужди ръце Peace

# 102
  • Мнения: 2 011
Мили дами, завиждайте ми Twisted Evil
Вчера разбрах, че "каката" е моя бивша много близка приятелка.
Сега съм си спокойна, дет` се вика, познава детето, не го оставям в чужди ръце Peace
А от кога с нея сте бивши приятелки?  newsm78
Ииии...наистина ли си спокойна , достатъчно добре ли познаваш каката?  newsm78  bouquet

# 103
  • Мнения: 589
Мили дами, завиждайте ми Twisted Evil
Вчера разбрах, че "каката" е моя бивша много близка приятелка.
Сега съм си спокойна, дет` се вика, познава детето, не го оставям в чужди ръце Peace
Ха, "чудо нечувано"Simple Smile))
 Ми честито, значи , ше почерпиш... Wink

# 104
  • Мнения: 2 011
Мили дами, завиждайте ми Twisted Evil
Вчера разбрах, че "каката" е моя бивша много близка приятелка.
Сега съм си спокойна, дет` се вика, познава детето, не го оставям в чужди ръце Peace
Ха, "чудо нечувано"Simple Smile))
 Ми честито, значи , ше почерпиш... Wink
Що бе ...невероятно но не невъзможно!!!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт